Wpis z mikrobloga

#bieganie #garmin #silownia #biegajzwykopem #fitnessboners Na wstępie chciałbym przeprosić za ilość użytych tagów ale może ktoś mi pomoże. Chciałbym zacząć biegać ale do końca nie wiem jak się do tego zabrać. Posiadam zegarek forerunner 255 w którym jest funkcja Garmin Coach i czy w waszej opinii jest to dobry program do budowania kondycji i spalania tłuszczu? Głównym celem jest spalenie sadła. Dieta to bardziej jedzenie dużej ilości białka i pełnoziarnistych węglowodanów z dużą ilością błonnika. Czy po prostu robić długie biegi na 10-15-20 minut i narazie nie bawić się w Coacha? Moja aktywność fizyczna to jedynie budowa i nic więcej. Chciałbym żeby ktoś mnie naprostował i doradził, dzięki z góry!
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@EWENEMENTINOR: Jak chcesz spalić sadło to rób długie lekkie cardio. 10-15-20m to nie jest długie cardio.

No i podstawą powinna być dieta i deficyt kaloryczny a trening to tylko wsparcie.
  • Odpowiedz
@EWENEMENTINOR: trzymaj deficyt kaloryczny i biegaj po minimum 45 minut. Na początek próbuj 2-3 razy w tygodniu biegi, jak będziesz czuł że możesz więcej to zwiększaj sobie czas biegu do 55 minut. Potem możesz np wskoczyć na jeden trening więcej w tygodniu.
Najlepiej wyrobić w sobie mental chęci trenowania dla samego progresu. Wtedy zrzucanie wagi/zyskiwanie wytrzymałości/zyskiwanie sily jest tylko efektem ubocznym. Mi to bardzo pomagało utrzymać rutynę w trenowaniu i
  • Odpowiedz
@EWENEMENTINOR: Skoro masz garmina, biegaj w drugiej strefie tętna. 3-4 razy powyżej 40 minut. Jeśli nie umiesz utrzymać strefy podczas biegu, przeplataj marszem. Coach na razie bym olał. Ja tak robiłem od września, nie umiałem przebiec 15 minut, a teraz śmigam po 10 km, średnie tętno mi spadło i powoli zaczynam poprawiać tempo.
  • Odpowiedz
@EWENEMENTINOR: Ja to na samym początku zacząłbym od zwykłego rozciągania w domu, bo pewnie mega przykurcze masz. Wzmocnij tym mięśnie i możesz zacząć robić marszobiegi, biegi. Dieta to wiadomo, deficyt kaloryczny obowiązkowo.
  • Odpowiedz
@EWENEMENTINOR: trochę zależy od jakiego poziomu zaczynasz. Jak od zerowego, to polecam wygooglować sobie dowolny plan treningowy typu: od zera do 30 min ciągłego biegu. Jak już coś tam biegasz, to plany Garmin Coach są w miarę ok. Moim zdaniem lepiej biegać wg jakiegoś planu, bo wtedy robisz urozmaicone treningi, jest ciekawiej i progres jest lepszy, a nie tylko klepanie w kółko tego samego dystansu i tempa.
  • Odpowiedz
Garmin Coach i czy w waszej opinii jest to dobry program do budowania kondycji


@EWENEMENTINOR: do zbudowania kondycji spoko, nastaw plan na przebiegnięcie dystansu (5k jest najkrótszy w planach) i jedziesz z treningami
  • Odpowiedz
Czy po prostu robić długie biegi na 10-15-20 minut


@EWENEMENTINOR: tu wyczuwam zaprzeczenie. Długie biegi to > 30 min. 10-15-20 min to nawet 5km sprintem będzie ciężko.

Jak zaczynasz i chcesz zrzucić sadło to... weź się za jakąś dietę. Samym bieganiem nie zrzucisz. A jeśli chodzi o bieganie to na początek zrób kondycję. Szybkie spacery (masz zegarek - trzymaj tempo 10min/km), potem szybkie spacery i co jakiś czas trucht, potem 500m truchtu i 200m spaceru. A po jakimś czasie trucht. Ale mówimy tu o min. 30 min i SYSTEMATYCZNOŚCI. I jeśli mowa o truchcie to mówimy o tempie nie szybszym niż 7min/km. Ale obserwuj tętno. Za szybkie to za szybko się zmęczysz i nici z robienia kondycji oraz... spalania tłuszczu. Ten się spala jak do mięśni dostarczasz odpowiednią ilość tlenu. Przy zbyt wysokim tętnie to się nie
  • Odpowiedz