Wpis z mikrobloga

Na moim osiedlu jara sie najprawdopodobniej samochod elektryczny w garazu. Smrod niemilosierny, capi na kilometr. Powinni tych gowien zakazac w centrach miast. Niech sobie jezdza nimi po wioskach.

#wroclaw #samochody
  • 64
  • Odpowiedz
@Tja8

@nikosix: Ale te samochody spalinowe zapalają się samoczynnie podczas stania w garażu, czy jednak np. w wyniku wypadku bądź podpalenia?


Samoczynnie podczas stania w garazu, w aucie spalinowym masz akumulator ktory jest w stanie dawać bez problemu kilkadziesiąt amper przez wiele minut, czym rozgrzeje przewidy, stopi i w końcu zapali plastiki, masz tu prawie samozapłon mojego strucla, wywołało go otworzenie i zamknięcie klapy bagażnika i super chiński bezpiecznik 5a, który
zaufajmijestem_inzynierem - @Tja8
@nikosix: Ale te samochody spalinowe zapalają się s...

źródło: temp_file5831153223382991486

Pobierz
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Które BMW? Nie mam pojęcia, tyle usłyszałem na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej, takie były ustalenia służb. Pamiętam, że wyszukiwałem wtedy w necie i faktycznie był to znany problem (zwarcie w instalacji i (?) pożar filtra), a BMW się długo wypierało winy po ich stronie.
  • Odpowiedz
spalinówki też przecież nie ugasisz


@voot: CO


@Tja88: No tak, nie jesteśmy niestety magikami, jeśli nie rozpoczniesz profesjonalnej akcji gaśniczej średnio 3 minuty od pojawienia się pierwszych płomieni, to pożaru już niestety nie opanujesz, samochód spłonie w całości. Dlatego w przypadku zapalenia się samochodu, czy to elektryk czy spalinówka, to warto wiedzieć jak działać, trzeba szybko zlokalizować źródło ognia i zacząć gasić, dobrze użyta gaśnica samochodowa może często uratować samochód.
  • Odpowiedz
No tak, nie jesteśmy niestety magikami, jeśli nie rozpoczniesz profesjonalnej akcji gaśniczej średnio 3 minuty od pojawienia się pierwszych płomieni, to pożaru już niestety nie opanujesz


@voot: Nie znam się na pożarnictwie, ale chodziłem na lekcję fizyki i jestem przekonany, że jak straż będzie chciała, to spalinówkę ugasi nawet 10 minut od pojawienia się ognia.
  • Odpowiedz
@Tja88 no jasne, ale czasami samoloty straży zajęte są gaszeniem płonących lasów i nie mają możliwości zrzucać środków gaszących na pojedyncze samochody
  • Odpowiedz
@TgcRap4 hej panie kolego czekam na przeprosiny:

“Źródłem pożaru miał być samochód marki Smart. Początkowo sądzono, że w garażu mógł zająć się samochód elektryczny z uwagi na dużą ilość dymu i długą akcję strażaków. Okazało się, że uszkodzeniu od ognia uległy dwa spalinowe samochody osobowe. Pożar strawił też komórkę lokatorską, bardzo zniszczony jest również sufit w podziemnym garażu.”
  • Odpowiedz
Nie znam się na pożarnictwie, ale chodziłem na lekcję fizyki i jestem przekonany, że jak straż będzie chciała, to spalinówkę ugasi nawet 10 minut od pojawienia się ognia.


@Tja88: jak straż będzie chciała? Oczywiście że zawsze każdy strażak chce zrobić wszystko co w jego mocy aby ratować życie i mienie, ale czego Ty wymagasz, żeby na płonący samochód zrzucać wodę ze śmigłowców czy aby wrzucać płonące samochody do rzek? Dobiera się
  • Odpowiedz