Wpis z mikrobloga

@xionacz: Mireczku, wielkie graty że podjąłeś decyzję, trzymam kciuki żebyś w niej wytrwał, zobaczysz jaki to jest komfort życia tyle schudnąć i jak wiele się traci będąc ulanym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja sam zrzuciłem 50 kg i czuje się jakbym się narodził na nowo. Najważniejsze, trzymaj kalorie, termodynamiki nie oszukasz, jak jesz mniej niż spalasz to masa będzie spadać ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@xionacz: Kilka rad:
- zrzucenie wagi jest łatwe, utrzymanie jej przez długi czas jest trudne, trzeba się pogodzić z liczeniem kalorii do końca życia, inaczej twój organizm cię oszuka, będzie chciał wrócić do tego do czego go przyzwyczaiłeś przez wszystkie lata życia i będziesz jadł coraz więcej i więcej, aż nie wrócisz do wagi startowej, a nawet większej (efekt yo-yo),
- należy skupić się na takiej zmianie stylu życia by zmniejszyć
  • Odpowiedz
- zrzucenie wagi jest łatwe, utrzymanie jej przez długi czas jest trudne, trzeba się pogodzić z liczeniem kalorii do końca życia,


@Jah00: Pamięć tłuszczowa to kilka miesięcy. Wystarczy to przetrzymać i organizm będzie bez różnicy, czy było się grubasem, czy nie. Liczyć kalorie należy tak czy siak do końca życia u każdego.

po 2 tygodniach bez cukru minie ochota na słodkie, a wszystko słodsze od czerwonej papryki będzie się wydawać za
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@empee @Jah00 i reszta większość tego co piszecie, już wiem i skupiam się na kontrolowaniu tego, bo jak pisałem wcześniej - 10 lat temu też zrzucałem i szło to elegancko, znam swój organizm i wiem, że jak mu zrobię szlaban na żarcie embargo to właśnie bez samych ćwiczeń leci już w dół. Siłka wleciała dodatkowo, bo czuję, iż się w ciul zasiedziałem i kondycją już nie ta co kiedyś. Pamiętajcie depresja to
  • Odpowiedz
@xionacz: Zrzucałem z nieco ponad 100 do 80 w jakieś 100 dni. Na początek bardzo, ale to bardzo polecam basen-pływanie (albo i chodzenie w wodzie jak nie pływasz). Dlatego, że:
- grawitacja nie redukuje błyskawicznie twoich chęci, zrobienie tego samego ćwiczenia "na ziemi" mając wysokie i poprawne BMI to niebo i ziemia
- obciążane są w miarę równomiernie wszystkie mięśnie, ciało przyzwyczaja się do wysiłku

Powodzenia, Mireczku !
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@bialy100k taki mam plan! Wodę uwielbiam od dziecka, tylko nie ukrywam muszę się trochę przygotować jakiś czepek i ruszam w sumie tam w środę ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@xionacz mądry komik powiedział:
Do you look at the mirror and say I fcking hate you? No? Then you’re not ready

Zmiana nawyków -> nowy człowiek = sukces. Szykuj się na pushback (wyznacznik kogo wyciąć z życia)
  • Odpowiedz
Pamięć tłuszczowa to kilka miesięcy. Wystarczy to przetrzymać i organizm będzie bez różnicy, czy było się grubasem, czy nie.


@kupkesobieciagne: To zależy. Uzależnienie od jedzenia jest podobne do innych uzależnień. Jak ktoś był alkoholikiem i np. kilka lat nie pije to nadal jest ryzyko że wróci do nałogu. Tak samo jeżeli ktoś żre słodycze i fast-foody przez 30 lat (a tak się dochodzi do wagi ponad 100kg) to do końca życia
  • Odpowiedz
@xionacz: zrób sobie głodówkę i to taka konkretną, minimum 3 doby, a najlepiej 2 tygodnie, ale to już pod opieką lekarza - są takie "wakacje" organizowane. To w ogóle zmieni twoje ciągoty żywieniowe i będzie Ci łatwiej do końca życia
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Krupier bez leków na poziomie 160 stałe już powoli, i miałem epizod ciśnieniowy ponad 200 rok temu to dopiero w szpitalu zbili. Teraz wsio w normie ale na lekach. Ponoć mam szanse wrócić do normalnego życia bez leków jak zrzucę. P.S. Kopę lat! kolego z Krokmanii ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz