Wpis z mikrobloga

Czy to prawda, że w sieci Play (światłowód) nie można zmienić zewnętrznego IP z IPv6 na IPv4? Dzwonię teraz na infolinię i mi gość mówi, że działa tylko na IPv6, a jeszcze 2 msc. temu mówili, że można zmienić tylko trzeba zadzwonić na infolinię... Czy ktoś może wie dokładniej? Ktoś może zmieniał?

PS. Czy IPv6 rzeczywiście jest taki zły? Bardziej uciążliwy?

#openwrt #router #routery #sieci #siecikomputerowe #administracja #programowanie #informatyka #komputery #it #ddwrt #przedsiebiorstwa #gaming #pcmasterrace #grykomputerowe #orange #play #swiatlowody #swiatlowod
  • 10
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@gentooman ja nie wiem niestety, ale dostrzegam dużą niekompetencję u techników. Pytałem się czy mogę zmienić IP zewnętrzne na IPv4 (zakładałem, że korzystają z IPv6), a technik odpowiedział, że cała infrastruktura działa na IPv6 i oni nie mogą nigdzie tego zmienić i w ogóle się nie da, a jeśli zmienię ja na routerze to i tak router będzie dalej sam "wrzucał" na IPv6...
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@krzywy_kanister Nie wiem jak z WANem, potem mogę sprawdzić, ewentualnie jutro.
I mam na myśli osobę na infolinii. To Ci ich "technicy", dlatego zakładam dużą dawkę poprawki na to co mówią.
  • Odpowiedz
@MisiekD: v PLAY z tego co mi powiedzieli nie da rady dostać IPv4 bezpośrednio na modemie (albo na swoim sprzęcie). Jedynie jeżeli byłeś klientem UPC i miałeś IPv$ to Play będzie to obsługiwał (dopóki pewnie nie włączą sieci UPC do swojej)
  • Odpowiedz