Wpis z mikrobloga

Za parę dni miną 2 lata gdy wyjechałem z salonu i mam 78 tys. km przejechane. A wcale nie uważam, że jeżdżę tak dużo; czasami auto stoi niejeżdżone po parę dni. Np. w poprzednim roku auto stało niejeżdżone średnio 9 dni miesięcznie.

A tymczasem jest pełno osób, co kupuje 15-letnie auto sprowadzane z Niemiec i myślą, że przebieg 150 tys. km jest oryginalny; gdy tymczasem średnio Niemcy jeżdżą więcej od Polaków - dla nich to normalne codzienne dojazdy do pracy pp 50-100 km w jedną stronę, czy na każdy dłuższy weekend wyprawy na drugi koniec Niemiec lub do krajów sąsiadujących.

#samochody #motoryzacja #autohandel #niemcy
  • 116
  • Odpowiedz
średni przebieg aut w Polsce to 8300km rocznie


@r5678: tu mnie zaskoczyłeś. Sam robię około 10k rocznie, a pracuje w 2/3 zdalnie i żaden ze mnie podróżnik. Raz na miesiąc do teściów lub znajomych - 150 / 400km w jedną stronę i się uzbiera. Myślałem że jestem poniżej średniej. Ale może to dlatego, że to jedyny samochód w rodzinie i często te km rozkładają się na dwa auta

@Adamfabiarz 39k rocznie
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: no nie wiem ja mam 35 tys po 4 latach, auto kupione w salonie w pl. Jak ktoś mieszka w dużym mieście to na codzień wygodniej poruszać się tramwajem/rowerem.
  • Odpowiedz
@r5678 wezwałem ASO, ale na wyspie nie było serwisanta więc musiałem czekać na serwisanta, aż przypłynie promem :).
W międzyczasie poratował mnie kablami rozruchowymi właściciel apartamentu, okazało się, że po prostu akumulator padł. Przy okazji podjechałem do Lidla i kupiłem booster, żeby w razie powtórki odpalić na szybko auto. Ponoć Octavie IV miały jakiś problem z softem i potrafiły wydrenować akumulator w jedną noc. Potwierdzam: u mnie tak było 2 razy, po
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Mordo, to wychodzi koło 100km dziennie. Jak to może nie być dużo? Takie zasięgi może mieć ktoś kto jest jakimś przedstawicielem handlowym, dojeżdża codziennie daleko do pracy, albo robi często jakieś długie trasy. Dużo ludzi samochodem jeździ od święta, lub dojeżdża codziennie z 5/10 km do pracy.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz ja w pierwszym roku zrobiłem 60k, teraz po 5 latach mam ponad 200k, do tego drugie auto i coraz częściej podróżuje innymi środkami lokomocji. Poprzednie auto jak sprzedawałem to miało po 9 latach 375k
  • Odpowiedz
  • 0
@Adamfabiarz: wyjechałem autem z salonu w lipcu 2018, ma na liczniku niecałe 49k, w niedzielę będzie 45 dni od kiedy ostatni raz potrzebowałem nim jeździć. Nie widzę powodu dlaczego miałoby być niemożliwe znalezienie 15-letniego auta ze 150k przebiegu.
  • Odpowiedz