Wpis z mikrobloga

Za parę dni miną 2 lata gdy wyjechałem z salonu i mam 78 tys. km przejechane. A wcale nie uważam, że jeżdżę tak dużo; czasami auto stoi niejeżdżone po parę dni. Np. w poprzednim roku auto stało niejeżdżone średnio 9 dni miesięcznie.

A tymczasem jest pełno osób, co kupuje 15-letnie auto sprowadzane z Niemiec i myślą, że przebieg 150 tys. km jest oryginalny; gdy tymczasem średnio Niemcy jeżdżą więcej od Polaków - dla nich to normalne codzienne dojazdy do pracy pp 50-100 km w jedną stronę, czy na każdy dłuższy weekend wyprawy na drugi koniec Niemiec lub do krajów sąsiadujących.

#samochody #motoryzacja #autohandel #niemcy
  • 116
  • Odpowiedz
  • 0
@Adamfabiarz ja robię rocznie 15k km max, więc jakbym jeździł 12 lat od nowego realny przebieg miałby 180k i byłby realny. Ty jeździsz tyle co przedstawiciele handlowi w pracy
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz 39kkm rocznie. Czy to duzo? Nie wiem. Ale za to w jakich warunkach to przejechales (niskie predkosci przelotowe, problemy z temperatura silnika przy jakimkolwiek obciazeniu)! Taki wyczyn zasluguje na uznanie!
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Nie no wiem, nie kwestionuję istnienia osób które kręcą po 100k rocznie. To było ustosunkowanie się do Twoich wątpliwości:

A tymczasem jest pełno osób, co kupuje 15-letnie auto sprowadzane z Niemiec i myślą, że przebieg 150 tys. km jest oryginalny


Przebieg rzędu 10k/rok może być jak najbardziej legitny, sam robiąc kilkanaście razy w roku trasy 500 - 1000 km robię niewiele więcej. Jeśli ktoś jeździ autem tylko do pracy i
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Mój wujek w 8 letniej Corolli ma przejechane 24 tys km. Na starość kupił sobie pierwsze w życiu auto z salonu i trzyma je wręcz pod kloszem a jeździ bardziej dosłownie niż w przenośni - do kościoła.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: mam auto od ojca, który kupił je, kiedy było jeszcze 3-letnie w 2006 roku. Aktualnie ma 21 lat i 260 tys. km przejechanych, czyli średnio niecałe 13k przejechane rocznie. Rodzice jeździli nim tylko na większe zakupy do sklepu, raz na jakiś weekend do swoich rodziców około 50 km od domu, mama nie kieruje, tata częściej jedzie do pracy rowerem, nawet w zimie, wakacje nie w każdym roku, bo czasami jechali
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: ja kupiłem drugie auto i mam po 3 miesiącach 3k niecałe xd
Drugie co jeżdżę do pracy robi 100km dziennie.
Służbowym robie i 1k dziennie. Wszytko zależy.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: 39k km /rok to mało?
W moim 4 letnim miałem 80k po 4 latach, a pracy 50k dziennie robiłem, jakieś wyjazdy w weekendy, zakupy, siłka itd.

39k km/rok to dużo jak na auto prywatne, nawet bardzo.
  • Odpowiedz