Wpis z mikrobloga

Za parę dni miną 2 lata gdy wyjechałem z salonu i mam 78 tys. km przejechane. A wcale nie uważam, że jeżdżę tak dużo; czasami auto stoi niejeżdżone po parę dni. Np. w poprzednim roku auto stało niejeżdżone średnio 9 dni miesięcznie.

A tymczasem jest pełno osób, co kupuje 15-letnie auto sprowadzane z Niemiec i myślą, że przebieg 150 tys. km jest oryginalny; gdy tymczasem średnio Niemcy jeżdżą więcej od Polaków - dla nich to normalne codzienne dojazdy do pracy pp 50-100 km w jedną stronę, czy na każdy dłuższy weekend wyprawy na drugi koniec Niemiec lub do krajów sąsiadujących.

#samochody #motoryzacja #autohandel #niemcy
  • 116
  • Odpowiedz
  • 1
@AbaKowner: Mam fotele w jakieś ciemniejszej stylistyce nie pamiętam dokładnie + regulacja na wysokość tak fotela kierowcy jak i pasażera. Żadnych korali, lubię przyczepność pleców do fotela.
  • Odpowiedz
  • 234
@Adamfabiarz: średni przebieg aut w Polsce to 8300km rocznie
Sam w zeszłym roku prywatnym autem przejechałem zaledwie 6000km.
Mam też jedno auto od czerwca 2018r, czyli prawie równo 6 lat. jak go kupiłem miał 244K, teraz ma 293K. tu średnia wychodzi 8166km rocznie. czyli bardzo blisko średniej w Polsce.
Więc po 15 letnim aucie można się spodziewać przebiegu około 121K jeżeli z polskiego salonu i nie było jakieś wyjątkowe typu typowa
  • Odpowiedz
  • 2
@r5678: Spoko, ja 8 tys. to robię w 3-4 mies.
A w Niemczech (oraz Austrii) do których się odnosiłem, średni roczny przebieg to 14-15 tys. km. Ale tą średnią zaniżają miejskie małe auta klasy A. Przy średnich rozmiarów autach (kompaktach) roczne przebiegi zwykle zaczynają się od 20 tys. km wzwyż.
  • Odpowiedz
@krystekw2: u mnie te przebiegi idą w dół, bo ceny w Polsce są takie, że bardziej opłaca się na wczasy polecieć za granicę niż w Polsce, więc jak zawsze miałem ze 2 duże trasy w roku tak teraz mam jedną albo żadnej bo lecę samolotem.
a służbowym w pracy głównie miasto no to około 20K rocznie.
  • Odpowiedz
  • 0
@red7000: Jeśli byłby sprowadzony z Niemiec z takim przebiegiem to obstawiam, że tak. Tam ludzie kupują diesle, gdy zamierzają jeździć co najmniej 25 tys. km rocznie. A przebiegi rzędu 50 tys. km dieslami w Niemczech nie należą do rzadkości.
  • Odpowiedz
@r5678: @Bpnn

średni przebieg aut w Polsce to 8300km rocznie

Sam w zeszłym roku prywatnym autem przejechałem zaledwie 6000km.


Średni przebieg w Polsce zależy od tematu. Gdy mowa o elektrykach to wynosi 100 tys rocznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr: No właśnie. Będę uważał, że jakiegoś roku przejechałem dużo, jeśli zrobiłbym przebieg w ciągu roku 50+ tys. km.

@r5678 Co kto lubi. Jak jeszcze moje autko nie miało pół roku, to pojechałem nim do Czarnogóry na wakacje. A niedawno pojechałem nim na urlop do Prowansji.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: czyli uważasz, że 15 letnie auto nie może mieć mniej niż 150kkm? Mało w życiu widziałeś. Takie przebiegi robią często ludzie pracujący do 10km od domu lub emeryci. Jest takich ludzi sporo. Dam Ci przykład...teściowa ma zafirę z 2011 roku nówkę z salonu i 20 tysięcy dopiero nabite :D Moja mama ma aurisa z 2011 roku nówkę z salonu i ma 90 tysięcy nabite z czego ja jak nie miałem
  • Odpowiedz
@fff112:

czyli uważasz, że 15 letnie auto nie może mieć mniej niż 150kkm?


Może mieć, ale nie te "okazje" sprowadzone z zachodu. Jeszcze segment D z dieslem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@fff112: A teściowa i mama są Niemkami? Pisałem głównie w kontekście pojazdów z rynku niemieckiego (tudzież austriackiego). Tam emeryci jeśli mają auta, to często jeżdżą nimi po 10 - kilkanaście tys. km rocznie. A umówmy się, że jak sprzedają jakieś kilkunastoletnie auto, to najczęściej kupili je przed emeryturą i wtedy jeździli nimi z 2x więcej (więc już w pierwszych paru latach użytkowania nabili większy przebieg).
  • Odpowiedz