Wpis z mikrobloga

Za parę dni miną 2 lata gdy wyjechałem z salonu i mam 78 tys. km przejechane. A wcale nie uważam, że jeżdżę tak dużo; czasami auto stoi niejeżdżone po parę dni. Np. w poprzednim roku auto stało niejeżdżone średnio 9 dni miesięcznie.

A tymczasem jest pełno osób, co kupuje 15-letnie auto sprowadzane z Niemiec i myślą, że przebieg 150 tys. km jest oryginalny; gdy tymczasem średnio Niemcy jeżdżą więcej od Polaków - dla nich to normalne codzienne dojazdy do pracy pp 50-100 km w jedną stronę, czy na każdy dłuższy weekend wyprawy na drugi koniec Niemiec lub do krajów sąsiadujących.

#samochody #motoryzacja #autohandel #niemcy
  • 116
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: a to ja takiego niepokoju nie mam, 850km najdalej pojechałem w jedną stronę i jak mam zrobić coś koło 700km to jadę na pewniaka.
W Polsce to nawet jak Ci się coś zepsuje to bez problemu ogarniesz mechanika, dogadasz się itd.

W zasadzie przez całe życie tylko raz mi się zepsuło auto w trasie. łożysko w golfie dwójce poleciało całkiem z tyłu i musiałem to zrobić. przed trasą było ok.
  • Odpowiedz
  • 0
@r5678: No ja teraz nowym autem, którego jestem pierwszym właścicielem, jeżdżę na pewniaka wszędzie. Zanim wybuchła pełnoskalowa inwazja Rosji na Ukrainę, to zamierzałem jechać swoją Fabią do Kazachstanu.
  • Odpowiedz
Za parę dni miną 2 lata gdy wyjechałem z salonu i mam 78 tys. km przejechane. A wcale nie uważam, że jeżdżę tak dużo; czasami auto stoi niejeżdżone po parę dni. Np. w poprzednim roku auto stało niejeżdżone średnio 9 dni miesięcznie.


A tymczasem jest pełno osób, co kupuje 15-letnie auto sprowadzane z Niemiec i myślą, że przebieg 150 tys. km jest oryginalny; gdy tymczasem średnio Niemcy jeżdżą więcej od Polaków -
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: znam gościa który przez dwa lata zrobił jakieś 900 km z czego połowę na przeglądy do salonu a drugą do lidla na zakupy. Na pytanie po co mu nowy samochód za 200k do jazdy wokół komina stwierdził że coś mu od życia się należy. Także te mityczne samochody jeżdżące do kościoła istnieją.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Licząc:
- raz w roku wyjazd 6kkm (lato)
- raz w roku wyjazd 3kkm (zima)
- w dni pracujące 60 km dziennie
- 300 km w każdy weekend

to wychodzi 37kkm

Tak więc wychodzi że masz do pracy z 25km i w każdy weekend objeżdżasz wszystkie sklepy w mieście i województwie

WIęc sporo
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Oczywiście że idzie takie znaleźć. Sam mam dwa auta i jedno robić 8k km rocznie (a jeździ codziennie do pracy), drugi statystycznie w miesiącu stoi z 15 dni, ale jest na dłuższe wyprawy i wyjazdy i robi 15k rocznie. Niemcy nie jeżdżą wcale dużo więcej, problem jest w tym że auto z przebiegiem 15 letnie auto z przebiegiem 150k km znajdziesz łatwo, ale nie jest wystarczająco tanie, aby handlarz na
  • Odpowiedz
  • 0
@tigga: Gdy siedzę w swoim mieście / aglomeracji to przejeżdżam od kilkunastu do 50 km dziennie (choć nie w kompletnie każdy dzień odpalam auto).

Natomiast robię regularnie biznesy w dystansach po kilkaset, czy 1000 km ode mnie. A niedawno zdarzyło mi się robić biznes w Londynie tysiąc kilkaset km ode mnie.

Także jeżdżę tym autem poza miasto w celach prywatnych: mam rodzinę w różnych miejscach + 2 koleżanki spoza mojego regionu
  • Odpowiedz
Skodę wyprowadzam tylko co jakiś czas na spacer, żeby koła przetoczyć, nasmarować silnik i doładować aku.


@Yelonek: i zrobiłeś prawie 10 kkm? serio?
Ja największy przebieg miałem 9 kkm i zdawało mi się, że w tamtym roku naprawdę dużo jeździłem.
  • Odpowiedz
i zrobiłeś prawie 10 kkm? serio?

Ja największy przebieg miałem 9 kkm i zdawało mi się, że w tamtym roku naprawdę dużo jeździłem.


@NieBendePrasowac: Poniżej 10 kkm. Teraz sprawdziłem dokładnie i ostatni rok to jeszcze mniej jeździłem niż myślałem. Jedynie 2863.

Kiedyś dużo jeździłem, ale teraz mam pracę na miejscu i nie ma gdzie kilometrów nabić.
Yelonek - > i zrobiłeś prawie 10 kkm? serio?
Ja największy przebieg miałem 9 kkm i zd...

źródło: Screenshot_2024-05-23-13-39-56-739_com.kajda.fuelio

Pobierz
  • Odpowiedz