Wpis z mikrobloga

Poważne pytanie, Za 135 dni jest Maraton w Warszawie.
Jaka jest szansa że startując dziś od 0 - praca siedząca, mało ruchu, go przebiegnę?
Puls wysiłkowy miałem od zawsze niski.
#bieganie
  • 17
  • Odpowiedz
@MrBeast geneza tego sportu jest taka, że jakiś grek nawet i przebiegł ten maraton, ale tego nie przeżył.... odpowiada to na twoje pytanie? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@MrBeast: ja tak zrobiłem kiedyś bo miałem na liście rzeczy do odhaczenia maraton. Co prawda nie od zera, bo biegałem całe życie trochę, ale nigdy więcej niż 10 km. Udało mi się dobiec do 20 km, doczłapać do 30. A potem kolana mnie tak rozbolały, że każdy krok to był ból. Domaszerowałem do mety i się popłakałem. Po tamtym maratonie nie biegałem przez 2 lata. Jedna z głupszych decyzji w moim
  • Odpowiedz
@MrBeast: Dodaj pytanie: jaka jest szansa załapać kontuzję?
Twój układ ruchu nie jest przystosowany do obciążeń, jakie planujesz podjąć.

Wystartuj w następnym roku, a patrząc, że masz tryb siedzący i ze sportem nie masz nic wspólnego, to bezpieczniej za 2-3.
  • Odpowiedz
Jaka jest szansa że startując dziś od 0 go przebiegnę


@MrBeast: z przebiegnięciem to nie wiem ale jak się uprzesz to ukończysz prawie na pewno. Tam limit jest 6,5h więc większość mógłbyś nawet przejść i się zmieścisz w limicie. Pytanie co chcesz osiągnąć
  • Odpowiedz
@MrBeast: człowiek to ma głupie pomysły. Ja też chciałem odhaczyć, ale biegałem już kilka lat. Założyłem później 4h i tyle zrobiłem, ale trakcie tego cierpienia zastanawiałem się co mi #!$%@?ło. Jak nie zejdziesz to będzie dobrze. Jaki wiek i waga?
  • Odpowiedz
@MrBeast: ukończyć to może tak, ale tak czy siak będzie bolało. Ja nie jestem wielkim specem i mój max to połówka na razie, ale maraton to raczej nie jest coś, co robi się bez większego przygotowania.
  • Odpowiedz
@MrBeast Ja po 3 miesiącach od rozpoczęcia przygody z bieganiem zrobiłem treningowo maraton więc myślę że i Ty dasz radę. Miałem już co prawda jakieś tam wytrenowanie z uwagi na to że sporo skakałem na skakance przez jakieś pół roku. Nie wiem czy przebiegniesz w całości, ale ukończyć ukończysz. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@MrBeast: Normalnie przebiegniesz bez problemu tylko coś potrenuj chociaż te 3razy w tygodniu aż do startu żeby w minimalnym stopniu przygotować organizm.
Popatrz na Trombe ostatnio zrobił maraton przygotowując się w ledwo 2 miesiące (wcześniej przebiegł półmaraton warszawski do którego też nie trenował), Patec w lekko ponad 100dni zrobił maraton startując od totalnego zera przy okazji realizując inne zobowiązania i podróżując. Obydwa przypadki to czas mocno średni żeby nie powiedzieć, że
  • Odpowiedz
@Wilson2231: tak, ten Patec i Tromba, którzy ćwiczą MMA od jakiś 3 lat, gdzie Tromba do ostatniej swojej walki wydał zdaje się 100 tys na przygotowania ( i przegrał ( ͡ ͜ʖ ͡) ) i gdzie Patec przed tym swoim wyzwaniem z maratonem miał wchodzić na Gerlach, czego bez kondycji raczej nie zrobisz ( i w sumie nie zrobił, ale powodem pewnie był strażnik parku). Z
  • Odpowiedz