Wpis z mikrobloga

Mam na parterze bloku takie ekskluziw prywatne przedszkole i kisnę zawsze z imion tych dzieciaków. Nie dość, że są Liam, Mia, Malika, Ruben, Nikolina, Andrea, Chloe (wymawiane tak, jak się pisze) to gurwa biega pośród nich mały, czarny jak smoła Bartek. xD
  • 97
  • Odpowiedz
@Przypadkowy: Nie wiem, pytaj się starożytnych Greków, oni to wymyślili. Na południowym zachodzie zżeńszczyli to imię na Nicole i przypuszczam, że w tej wersji trafiło do Polski a potem zostało uproszczone do Nikoli i tak oto pierwotny Mikołaj stał się kobietą. Szkoda, że nie przyjęły się takie imiona jak Nikoleta czy Nikolina, dlatego popieram takie wersje.
  • Odpowiedz
@MechanicznyTurek: mam juz drugie mieszkanie pod przedszkolek i obok plac zabaw i nie rozumiem jak zdrowemu psychicznie człowiekowi może przeszkadzać dźwięk małych dzieci w godzinach od poludnia do popoludnia.
  • Odpowiedz
Nie wiem, pytaj się starożytnych Greków, oni to wymyślili. Na południowym zachodzie zżeńszczyli to imię na Nicole i przypuszczam, że w tej wersji trafiło do Polski a potem zostało uproszczone do Nikoli i tak oto pierwotny Mikołaj stał się kobietą. Szkoda, że nie przyjęły się takie imiona jak Nikoleta czy Nikolina, dlatego popieram takie wersje.


@Regierungsrat_Walter_Frank: tak, będę się pytał starożytnych Greków jak mam nazwać po polsku polską dziewczynkę. xDDD
  • Odpowiedz
@aczutuse: mój były współlokator na stancji studenckiej całe życie mieszkał w domu jednorodzinnym na uboczu wioski. Słyszał dosłownie wszystko, szum wody w rurach, kroki sąsiadów, rozmowy na chodniku... Dopóki nie masz pewnego typu hałasu na co dzień, może się on wydawać nie do zniesienia.
  • Odpowiedz
Myślę, że nikogo nie razi. Ma to swoje plusy nawet - Nikola to doskonałe imię dla transów przed formalną zmianą płci w sądzie.


@Regierungsrat_Walter_Frank: myślę, że razi starożytnych Greków i innych dziwaków, bo kojarzy im się z jakimś Mikołajem. Normalnym, wpółczesnym Polakom Nikola kojarzy się ze zwykłym kobiecym imieniem.
  • Odpowiedz
@Przypadkowy: Dlatego dobrze radzę, #!$%@? Greków i dziwiaków, nie słuchaj własnych podszeptów tylko idź w Andreasa, będziesz w awangardzie a przyszłe pokolenia polskich Polaków podziękują Ci za wkład w ojczyznę polszczyznę.

Tak samo będzie jak z tymi całymi kobietami. Ktoś kiedyś chciał je obrazić tworząc sformowanie wywodzące się od "kob" czyli chlewu lub koryta - a zobacz jak teraz się z tym szczycą! Etymologia robi niezłe fikołki i w sumie
  • Odpowiedz
Dlatego dobrze radzę, #!$%@? Greków i dziwiaków, nie słuchaj własnych podszeptów tylko idź w Andreasa,


@Regierungsrat_Walter_Frank: nie trzeba mi mówić, bym pier.dolił Greków i dziwaków. sam to wiem. Z tego powodu właśnie uważam, że Nikola jest całkiem ładnym imieniem, a Andreas nie. Właśnie z powodu dziwaków. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz