Wpis z mikrobloga

Czy są w ogóle jakieś rozwinięte państwa na świecie z wysoką dzietnością? Otóż są. A raczej jest. Jedno. Izrael. Tylko, że tam posiadanie trójki i więcej dzieci to moralny, patriotyczny, religijny, obywatelski, rodzinny i osobisty OBOWIĄZEK. Mocno wspierany i propagowany na każdym kroku. Oprócz tego rodzicielstwo jest promowane jako coś po prostu fajnego, modnego, dającego szczęście i przynoszącego zyski (xd). Słowem, presja na posiadanie dzieci jest w Izraelu ogromna, dodatkowo żydzi mają wywindowane do granic absurdu mniemanie o sobie jako narodzie, są niesamowicie nacjonalistyczni, co stanowi dodatkowy bodziec. Taka mentalność. I jakoś wojna im niestraszna? Małe terytorium? Agresja wielu krajów wokół? No nie, nic ich nie zniechęca, bo parcie na dzieci, wartości rodzinne i gorący patriotyzm mają wdrukowane we łbach od pokoleń. Skutkiem bliskowschodniej kultury, gdzie kobieta ma niewiele do powiedzenia, oraz starotestamentowej religijności, gdzie ma do powiedzenia jeszcze mniej, izraelskie kobiety są niesamowicie prorodzinne i tradycyjne. A w Europie, Polsce? Żydowskie fundacje promują rozwody, rozwiązłość, agresywny feminizm, obrzydzają rodzinę i rodzicielstwo. Prorodzinne mają być tylko izraelskie kobiety, reszta ma być kur_wami. Słowa mają wielką moc. Powtórz tysiąc razy w nagłówkach artykułów: rodzina jest do niczego, nie chcę mieć dzieci... I ludzie zaczynają tak myśleć. Kiedy ostatnio widziałeś artykuł o tytule (lub treści) "Kocham mojego męża, moje dzieci? Nigdy nie zdradziłabym męża? Jesteśmy fajną rodziną"? Itp. No właśnie... Nigdy xd Dlatego dla Europy nie ma ratunku. To nie jest kwestia mieszkań, kredytów, gospodarki, żłobków bla bla ale PRORODZINNEJ MENTALNOŚCI. Jakimś cudem w Izraelu jest ona modna i na czasie, a w Polsce do niedawna była synonimem wstydu i zaściankowości. Ciekawe czyja to robota xd Powolutku się to zmienia ale...

#dzietnosc #demografia #gospodarka #polska #rodzina #bekazlewactwa
  • 98
  • Odpowiedz
#!$%@? hipolicie. Dzietność w Izraelu jest podobna do tej w całym pierwszym świecie, statystyki podbijają im palestynki i berberyjki które są obywatelkami Izraela.


I całą konfiarska narracje wuj strzelił, o jak mi przykro.


@thorgoth: dodaj ze jest tam obowiazkowa sluzba wojskowa z ktorej zwolnione sa kobiety posiadajace dzieci - a w Jerozolimie jest kilka dzielnic zydowskich w ktorym normalnym widokiem sa Żydówki z piątką dzieci (i nie, nie jest to
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: Mieliśmy wyż powojenny, to i odnotowaliśmy rekordy urodzeń w latach .80.

Czasy się zmieniły, ludzie też chcą dla swoich dzieci więcej - więcej niż sami mieli. Większości par nie satysfakcjonuje chów klatkowy na 35m2. Widzę to po swoich znajomych, którzy decydują się na dzieci dopiero, gdy mają zabezpieczenie finansowe oraz odpowiednie warunki mieszkaniowe. Większość z nich narzeka na dostępność żłobków. Nie ukrywajmy, że żłobki ułatwiają utrzymanie jakiegoś standardu życia.
  • Odpowiedz
@Phallusimpudicus: to prawda ale ich populacje szacuje się na około 12% więc nie jest to ani większość ani blisko większości.
Wbrew twierdzeniom OPa nie ma jakiegoś wspólnego żydowskiego masterplanu demograficznego. Młode żydówki są w większości tak samo liberalne jak młode polki czy hiszpanki.
Polecam polecieć do Tel Avivu i się przejść nocą po klubach, religijność i konserwatyzm aż od nich bije.

Twierdzenie że żydzi chcą eksterminować Europe jest identycznie prawdziwe
  • Odpowiedz
Twierdzenie że żydzi chcą eksterminować Europe jest identycznie prawdziwe i sprawiedliwe


@thorgoth: po tym co napisałeś w wątku czujesz się uprawniony do oceny prawdziwości? Z pięć osób wytknęło ci manipulację w tym wątku.

.I całą konfiarska narracje wuj strzelił, o jak mi przykro.

Szkoda że nie jest ci przykro jak cię przyłapują, wtedy się nie przejmujesz i
Usmiech_Niebios - >Twierdzenie że żydzi chcą eksterminować Europe jest identycznie pr...

źródło: 222

Pobierz
  • Odpowiedz
Szkoda że nie jest ci przykro jak cię przyłapują, wtedy się nie przejmujesz i kłamiesz dalej.

@Usmiech_Niebios: powiedział konfiarz i brauniarz XD
Przykro mi, na konfiarskie zaczepki ad personam nie odpowiadam, znajdź sobie kolegów do rozmowy wśród tych którym zagraża 5G.
  • Odpowiedz
@thorgoth: na wykresy też ci się nie zdarza, bo nie jestem pierwszą osobą wklejającą go.Nawet specyficznie zaznaczyłem:

Dorzucam wykres z wcześniejszej części wątku, aby można się było skupić na liczbach a nie ad - personam, Więc pokaż dane według których jest inaczej.

Ale cóż, twoich poglądów politycznych nie śledzę, jednak to co prezentujesz jest zgodne z obrazkiem
Usmiech_Niebios - @thorgoth: na wykresy też ci się nie zdarza, bo nie jestem pierwszą...

źródło: C0G1mcTWIAAtZl8

Pobierz
  • Odpowiedz