Wpis z mikrobloga

Czytam, że jak oszukuje się w sklepie, przy kasach samoobsługowych to wzywa się policję i robi się sprawę z art. 286kk. Zresztą słusznie jak oszukuje się świadomie.

Dlaczego tylko to nie działa w drugą stronę? I jak sklep oszukuje to mówi się tylko i wyłącznie o zwykłej pomyłce, a nie przestępstwie? Prawo powinno być równe dla wszystkich prawda?

#handel #zakupy #prawo
  • 136
  • Odpowiedz
coś czuję, że to była bezczelna próba oszustwa że strony obsługi.


@To_ja_moze_pozamiatam: Sprawdzanie ceny na kasie po kodzie EAN to częsta praktyka, tyle że po sprawdzeniu trzeba wystornować pozycję, a bywa że jak jest kocioł, to się zapomni. Zwykła nieuwaga, ale nie myli się ten, co nic nie robi.
  • Odpowiedz
99,9% pretensji, że biedronka oszukuje było brak umiejętności czytania


@Babell: :D
No, akurat w Biedronce nie każdy nosi przy sobie lupę albo czyta wszystkie reguły oferty np. żeby kupić sok za 2 zł (max dwa kartony) trzeba wydać 100 zl, ale w to się nie wliczają alkohole, środki czystości i masło, promocja obowiązuje do 10.05, a dzisiaj kartka dalej wisi :D

Rzeczywiście, brak umiejętności czytania. Albo raczej oczekiwanie, że w sklepie
  • Odpowiedz
@Variv: A to zależy od Sądu - ja jednak wolę koncepcję oszustwa, a nie kradzieży.

Oczywiście nie oszukujemy maszyny, a pracownika w sposób pośredni. W każdym sklepie jest pracownik, który nadzoruje proces kupowania towaru na kasach samoobsługowych. Nabijając inni towar na kasę, wprowadzamy w błąd tegoż pracownika w ten sposób, iż on uznaje, że został nabity poprawny towar
  • Odpowiedz
@kryminalnykwadrans: z tego samego #!$%@? powodu dla którego jak podniosą Ci abonament za cokolwiek to co najwyżej możesz zrezygnować, gdzie firma powinna mieć obowiazek świadczenia takiej uslugi o takiej cenie na okres jaki podpisałeś bez możliwości jednostronnej zmiany. Oni sobie mogą podnieść cenę i jesteś w dupie bo albo płacisz więcej albo tracisz czas na nowego operatora ale jak Ty chcesz płacić mniej albo się wymiksować to #!$%@? Ci w dupe
  • Odpowiedz
co wy wszyscy macie z jakimś spiskiem sklepu? Po prostu kasjerka mogłaby wziąć czekoladki dla siebie.


@NieBendePrasowac: dokładnie taki jest jej cel - codziennie wziąć sobie czekoladki dla siebie. Warte ryzyka zwolnienia z Art. 52.
  • Odpowiedz
@Krupier: nie wiem czy kasjerka z premedytacją oszukała - ktoś pisał, że pracownicy i tak są często trzepani przez ochronę, a taka kasjerka nie miałaby paragonu, więc pewnie by nie przeszło. Mimo wszystko, taki scenariusz jest znacznie bardziej prawdopodobny niż to, że sklep jest w zmowie z kasjerkami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wpadłbym, że w taki sposób można w ogóle tamten komentarz tak odebrać.
  • Odpowiedz
  • 0
@kryminalnykwadrans bierzcie paragony na stacjach paliw :) miałem "koleżankę", starsza kobitkę, gdzie jak pracowałem w czasach studenckich na stacji to lubiła w trakcie ruchu zamieszać wydawanie gotoweczki albo coś tam sobie dobic do rachunku. W razie gdy klient się wracał bo coś mu nie grało to zawsze ta sama śpiewka "przepraszam, jestem na zmianie czwarty dzień pod rząd 12 godzin, pomyliłam się". Ilu się nie wróciło wie tylko ona.
  • Odpowiedz
stary a wiesz ze jak ktoś ukradnie coś że sklepu za 1 k PLN to ma karniaka a jak ktoś Ci nie zapłaci faktury za 100k to nie ma karniaka?


@pokyw123: bo na niezapłaconej fakturze zyskuje skarb państwa a nie ukradzionym towarze traci ;)
  • Odpowiedz
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: widzisz, a ja czesto mam na odrót tylko szczesciu trzeba pomoc np. gumke do wlsoow za 2;50 wsadzic tak by przypominala jedną i była ino jedna metka, wtedy kasjerki mysla ze to jeden produkt i takoż też kasują, inna sprawa że oszustwo może być tylko na człowieku, maszyna to maszyna, nie da sie jej oszukac, bo nie ma mozgu, na maszynie to sobie klikaj jak #!$%@? co chcesz, jak cie
  • Odpowiedz
kasjerka pozniej wyjmuje sobie z kasy te pieniądze co oszukała wszystkich


@Babell: Nie mam zamiaru pisać 3 raz na czym polega domniemany przekręt. Przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz.
Podpowiem, że chodzi o to, żeby stan kasy się zgadzał z towarem na sklepie.
  • Odpowiedz