Wpis z mikrobloga

różowa uparla sie, ze wyśle młodszą córkę do komunii.
ostatnio w kosciele byliśmy 5 lat temu na pogrzebie. normalnie nie praktykujemy, choc jak obudzisz mnie w nocy to prawie każdą modlitwe z pamięci wyrecytuje. tak mnie zindoktrynowali w dziecinstwie.
Ale córka nie wie nawet kto to jezus.
świadomie nigdy nie zapoznawalem jej z tymi #!$%@?.
Starsza, którą tez różowa splugawila komunią, a ktora kazala się wypisac z religii mówi, ze niech idzie dostanie prezenty.
Ja na to ze ja bede musiał za najlepsze zaplacic wiec tak czy inaczej sie nie kalkuluje.
"ja dostałam telewizor i konsole"
Zgadnijcie od kogo.

dlaczego tak trudno dotrzec do tych zwojów mózgowych odpowiedzialnych za klerowe #!$%@? u rozowych matek?
niepraktykujaca, nie odmawia modlitw, ale #!$%@? komunia i ksiądz po kolędzie muszą byc.

Dlaczego nikt mnie nie słucha żeby zostawić to do decyzji dziecka, az dorosnie?

z chrztem bylo tak samo

przepraszam corciu, ze zawiodlem jako ojciec.
()

#tatacontent #religia #komunia #logikarozowychpaskow #pieklomezczyzn
  • 173
  • Odpowiedz
@erebeuzet: na spokojnie z różową przygotujcie sie do tematu, rozważcie sobie wszystkie za i przeciw - możesz nawet na start poprosić ją na szybko żeby zapisała co ją trapi, jakie widzi plusy i minusy, Ty zrób to samo, wymieńcie się kartkami, wróćcie do tematu po kilku dniach na spokojnie przy lampce jakiegoś wina i pogadajcie, długo, raz a dobrze. Takich tematów się nie załatwia wchodząc do kuchni jak partner coś akurat
  • Odpowiedz
@Cedrik Po co mial opowiadac o Jezusie?
Tez córke uczysz o astrologii, o jakichs religiach animistycznych?
Kazdy kto takie rzeczy pierdzieli najczesciej wlasnie indoktrynuje w aspekcie JEDNEJ religii.
Ja moge przepytac Twoje dzieci z judaizmu, islamu, buddyzmu, zobaczymy ile wiedzą
  • Odpowiedz
@erebeuzet: Eucharystia, czyli Komunia Święta, to jest sakrament. Sakramenty są święte i niegodne ich przyjmowanie jest świętokradztwem. Po co Ci to?
Z drugiej strony w którymś momencie, pod wpływem przyjętego sakramentu, może zacząć zadawać pytania i w końcu nawiązać bliższą relację z osobowym Bogiem, w którego nie wierzysz.
Jestem generalnie przeciwnikiem niegodnego przyjmowania sakramentów, ale z drugiej strony widzę cień szansy na nawrócenie dziewczynki.
  • Odpowiedz
@loczyn: Póki co moje dzieci (dziecko) nic nie wie, bo mózg mu się dopiero buduje, ale gwarantuje Ci, że dostanie pełną wiedzę religioznawczą ode mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Formbi: I ile z nich ma historyczne oraz kulturowe znaczenie dla polski?
Mowa o komunii więc dziecko jest w podstawówce także jego rówieśnicy już dawno mieli styczność z takimi tematami chociażby poprzez lekcję więc jak najbardziej można powiedzieć że ogranicza dziecku dostęp do wiedzy
  • Odpowiedz
zakładam, że dzieci będą rozmawiały o imprezie i prezentach. Te które będą się przygotowywać do komuni będą zwalniane z lekcji, będą kupowały alby, będą dzieliły się emocjami, będą zwyczajnie powtarzały układ chodu, modlitwy, piosenki itp. będą WSPÓLNIE!!!!!! coś robiły, bez znaczenia co bo te będą miały okazję do socjalizowania się a jednostki które tego nie doświadczą wyrobią w sobie poczucie bycia poza grupą. Jestem w stanie sobie wyobrazić jak potencjalnie negatywnie może
  • Odpowiedz
@erebeuzet: Ten post to chyba jakaś zarzutka. Nikt do komunii nie dopuści dziecka które modlitw nie zna, a ty piszesz że twoja młoda nie wie nawet kto to Jezus. To się kupy nie trzyma.
Druga sprawa, która ma jakiś tam swój urok, to kwestia że w całej tej opowieści stworzyłeś wizje totalnie dysfunkcyjnej rodzinki. Ojciec, który ma urazę do kleru ale go wszyscy mają w poważaniu, Matkę która chce komunii dla
  • Odpowiedz
Ale córka nie wie nawet kto to jezus.


świadomie nigdy nie zapoznawalem jej z tymi #!$%@?.

Zamiast przedstawić jej jakie religie istnieją na świecie i jakie postaci, to Ty zrobiłeś z tego tabu.


@Cedrik: spokojnie, natura nie lubi próżni i w przyszłości dzięki temu temat religii/ezoteryki/duchowości będzie dla niej szczególnie atrakcyjny i pociągający jako coś zupełnie nowego - a jest całkiem sporo organizacji które będą chętne przedstawić swoją ofertę- w tym
  • Odpowiedz