Wpis z mikrobloga

różowa uparla sie, ze wyśle młodszą córkę do komunii.
ostatnio w kosciele byliśmy 5 lat temu na pogrzebie. normalnie nie praktykujemy, choc jak obudzisz mnie w nocy to prawie każdą modlitwe z pamięci wyrecytuje. tak mnie zindoktrynowali w dziecinstwie.
Ale córka nie wie nawet kto to jezus.
świadomie nigdy nie zapoznawalem jej z tymi #!$%@?.
Starsza, którą tez różowa splugawila komunią, a ktora kazala się wypisac z religii mówi, ze niech idzie dostanie prezenty.
Ja na to ze ja bede musiał za najlepsze zaplacic wiec tak czy inaczej sie nie kalkuluje.
"ja dostałam telewizor i konsole"
Zgadnijcie od kogo.

dlaczego tak trudno dotrzec do tych zwojów mózgowych odpowiedzialnych za klerowe #!$%@? u rozowych matek?
niepraktykujaca, nie odmawia modlitw, ale #!$%@? komunia i ksiądz po kolędzie muszą byc.

Dlaczego nikt mnie nie słucha żeby zostawić to do decyzji dziecka, az dorosnie?

z chrztem bylo tak samo

przepraszam corciu, ze zawiodlem jako ojciec.
()

#tatacontent #religia #komunia #logikarozowychpaskow #pieklomezczyzn
  • 173
  • Odpowiedz
@BombaskaEskadraLotnicza: to twoja argumentacja jest błędna i zasłaniasz ją niezrozumieniem tekstu

Nie chodzi mi o kościół ale o dziecko i jego poczucie przynależności do grupy


@TakiSobieLoginWykopowy: nie pamiętam, żeby moje poczucie przynależności do grupy opierało się na tym, że razem z kolegami w różnych kościołach mieliśmy komunię, albo ktoś był z tego powodu zwalniany z lekcji (?). raczej opierała się na tym, że razem wychodziliśmy na boisko, graliśmy w need
  • Odpowiedz
@TakiSobieLoginWykopowy: Chyba nie powinno tak być że sprzedanie tożsamości można załatwić konsoląxD ostatecznie jak jest nie wierząca to nie obchodzi obrzędów i tyle. A jak obchodzi żeby dostać konsole to jest po prostu małym hipokrytą i w sumie to popełnia grzech zgodnie z jej religią. Najlepsze w tym jest, że konsole i tak by dostała a po miesiącu będzie leżeć za szafą.
  • Odpowiedz
@erebeuzet: Jak czytam niektóre komentarze wykopków w tym wątku to zaczynam żałować, że selekcja naturalna nie działa zdecydowanie szybciej, ale przynajmniej sobie #czarnolisto uzupełnię.

1. Masz takie samo prawo decydować o sposobie wychowania dziecka jak Twoja różowa.
2. Jeżeli różowa tak bardzo chce, żeby dziecko miało komunię - to zgódź się pod warunkiem, że obie dyskutantki będą je zawozić co niedziele rano na mszę.
3. Żywię szczerą nadzieję, że olewasz ciepłym
  • Odpowiedz
@77XXXXXX77 Ano, to jedyna jak dla mnie wada niechodzenia na religię - nieznajomość pewnych kodów kulturowych. Dlatego jak mieli jako lekturę pierwszą część "Opowieści z Narnii", to dałam do przeczytania córce wybrane rozdziały Biblii dla dzieci, żeby rozumiała nawiązania do chrześcijaństwa. Oglądała też z własnej ciekawości jakąś animowaną serię z wybranymi opowieściami bibijnymi. Nie uważam za korzystne całkowitego odcięcia od tych tematów.
  • Odpowiedz
dlaczego tak trudno dotrzec do tych zwojów mózgowych odpowiedzialnych za klerowe #!$%@? u rozowych matek?

niepraktykujaca, nie odmawia modlitw, ale #!$%@? komunia i ksiądz po kolędzie muszą byc.


@erebeuzet: bo co ludzie powiedzo, samoocena kobiet jest silnia utożsamiana z tym jak odbiera je społeczeństwo, te istoty nie mają za grosz poczucia własnej wartości, dlatego też nie powinny nigdy mieć zdania na jakieś decydujące tematy
  • Odpowiedz
@erebeuzet: pokłóć się z nią dla zasady, żeby był pretekst do późniejszego jak najmniejszego twojego zaangażowania - prosze bardzo chciałaś na własne życzenie, to załatwiaj wszystko co jest do załatwienia, ja od początku mówiłem że to bez sensu

córka się wypisze z komunii po wakacjach i na tym koniec

nie wiem czy jest sens się tym tak bardzo przejmować
  • Odpowiedz
ośmioletnie dziewczynki potrafią być niezłymi dewotkami i nazywać koleżankę "bezbożnicą" albo "życzliwie" tłumaczyć, że trafi do piekła.


@jeden_na_dziesiec: jak się nad tym zastanowię to tym bardziej wolałbym jako dziecko nie być wychowywany w takim cyrku
  • Odpowiedz
przepraszam corciu, ze zawiodlem jako ojciec.


@erebeuzet: akurat wychowanie córki w duchu religijnych bzdur to jedna z najlepszych rzeczy jakie można dla niej zrobić. I mówię to nieironicznie xd
  • Odpowiedz
mówi, ze niech idzie dostanie prezenty.

Ja na to ze ja bede musiał za najlepsze zaplacic wiec tak czy inaczej sie nie kalkuluje.


@erebeuzet: olej komunie, kup same prezenty - wyjdzie taniej, bo bez "wesela", prezenty dostanie więc nie będzie miała gorzej niz kolezanki, a religia pozostanie na bocznym torze :)
  • Odpowiedz
@erebeuzet: najlepiej by było jakbyś po prostu obiektywnie opowiedział córce o religiach, jakie są postacie etc. i niech sama zadecyduje czy chce iść na komunię, już dwulatki potrzebują podejmować samodzielne decyzje a niby ona nie może?
mnie na żadną komunię nikt nie wysyłał i nie było mi z tego powodu ani trochę przykro, tym bardziej jak się okazało że nikt nie wie gdzie są jego pieniądze z komunii ( ͡
  • Odpowiedz
  • 2
@erebeuzet U mnie prezenty będą ale tylko jak komunii nie będzie czyli za friko. A nie będzie bo i chrztu nie było. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@erebeuzet: kwestie religijno-rodzinne to trudna sprawa. Ja na przykład biorę ślub cywilny, bo ani ja, ani niebieski nie wierzymy i to nasza osobista sprawa. Myślimy jednak o chrzcie dla naszych przyszłych dzieci, mimo że się na początku bardzo wzbraniałam. Sama byłam wychowana w katolickiej wierze i wiem, że ten obrzęd jest bardzo ważny dla wierzącej części mojej rodziny, zwłaszcza dla mojej mamy, a mi on po prostu wisi. Ustaliłam więc z
  • Odpowiedz
super sprawa, indoktrynować dziecko i wychowywać w braku szczerości tylko dlatego, bo inne dzieci mają w tym czasie komunie (jeden dzień w życiu), którą często mają tak naprawdę gdzieś, bo jest to przykry obowiązek i stres, a pieniędzy z prezentów i tak nie zobaczą. quada można kupić samemu bez okazji


@wygryw50k: wiesz, jak się zastanowić to wszyscy żyjemy uznając za prawdziwą jakąś opowieść o świecie. Czy to religia czy fakty wyniesione
  • Odpowiedz