Wpis z mikrobloga

różowa uparla sie, ze wyśle młodszą córkę do komunii.
ostatnio w kosciele byliśmy 5 lat temu na pogrzebie. normalnie nie praktykujemy, choc jak obudzisz mnie w nocy to prawie każdą modlitwe z pamięci wyrecytuje. tak mnie zindoktrynowali w dziecinstwie.
Ale córka nie wie nawet kto to jezus.
świadomie nigdy nie zapoznawalem jej z tymi #!$%@?.
Starsza, którą tez różowa splugawila komunią, a ktora kazala się wypisac z religii mówi, ze niech idzie dostanie prezenty.
Ja na to ze ja bede musiał za najlepsze zaplacic wiec tak czy inaczej sie nie kalkuluje.
"ja dostałam telewizor i konsole"
Zgadnijcie od kogo.

dlaczego tak trudno dotrzec do tych zwojów mózgowych odpowiedzialnych za klerowe #!$%@? u rozowych matek?
niepraktykujaca, nie odmawia modlitw, ale #!$%@? komunia i ksiądz po kolędzie muszą byc.

Dlaczego nikt mnie nie słucha żeby zostawić to do decyzji dziecka, az dorosnie?

z chrztem bylo tak samo

przepraszam corciu, ze zawiodlem jako ojciec.
()

#tatacontent #religia #komunia #logikarozowychpaskow #pieklomezczyzn
  • 173
  • Odpowiedz
A co byś powiedział na wdrożenie jej do społeczności kościoła i zabawie w śpiewanie piosenek, słuchanie ciekawych historii i spędzanie czasu z rówieśnikami bez jednoczesnej indoktrynacji i zmuszania jej do uwierzenia, że to co usłyszy to najprawdziwsza prawda? Tak jak buntowałem się i byłem zapalonym ateistą, tak teraz zrozumiałem znaczenie kościoła w naszej historii, kulturze i społeczeństwie. Uważam, że uczestnictwo w tym bez fanatyzmu jest lepszym rozwiązaniem niż izolowanie jej z wszystkich
  • Odpowiedz
dlaczego tak trudno dotrzec do tych zwojów mózgowych odpowiedzialnych za klerowe #!$%@? u rozowych matek?

niepraktykujaca, nie odmawia modlitw, ale #!$%@? komunia i ksiądz po kolędzie muszą byc.


Dlaczego nikt mnie nie słucha żeby zostawić to do decyzji dziecka, az dorosnie?


z chrztem bylo tak samo


przepraszam corciu, ze zawiodlem jako ojciec.


@erebeuzet:

No piekna hipokryzja z waszej strony :)

zawiodles, jak sam poszedles do slubu koscielnego, pozniej, jak ochrzciles, teraz
  • Odpowiedz
Gdy inne dzieci będą rozmawiały między sobą o wydarzeniu w którym wspólnie biorą udział twoje dziecko będzie miało poczucie speracji.


@TakiSobieLoginWykopowy:A tys dyskutowal z kolegami na temat uduchawiajacych wydarzen typu pierwsza komunia? Naprawde nie mieliscie ciekawszych tematow, nikt w okolicy nie mial np. komputera i gier, w sporcie nic sie nie dzialo?
Z tego co pamietam, to jedyne rozmowy wsrod rowiesnikow jakie mielismy na temat obrzadkow religijnych byly jak kiedys goscie
  • Odpowiedz
@erebeuzet: Życzę ludziom żeby mieli takie gównoproblemy w życiu jak zastanawianie się czy wysłać dziecko celem przeczytania jakiegoś tekstu, który zapomni za tydzień, wzięcia kawałka wafla, który smakuje jak wafel od lodów i posłuchania jakiegoś cytatu ze starej księgi, który zapomni za 5 minut. Jeszcze to wyeskalowanie tych kilku czynności w Twoim wydaniu do rangi jakiejś tragedii, w której Ty zawodzisz niczym męczennik. xD
  • Odpowiedz
@erebeuzet: Zrób trick. Zabieraj do kościoła codziennie, aż zacznie narzekać. Potem uświadamiaj, że po komunii musi chodzić tak co tydzień do końca życia. Potem zmiękczyć i powiedzieć, że prezent też dostanie jeśli sobie odpuści, może główka spracuje i wybierze rozsądną opcje. Dzieciakowi na prezent chyba nie pożałujesz. Nikt nie mówi, że złote góry muszą być.
  • Odpowiedz
@erebeuzet jak twoja córka w wieku komunialnym nie wie kto to Jezus (swoją drogą imiona pisze się wielką literą dzbanie) to znaczy, że raczej nie za wiele nauczyła się przez te 8/9 lat życia.
  • Odpowiedz
Ale córka nie wie nawet kto to jezus

O ile rozumiem niechęć do wiary, kultu grzechu czy instytucji kościoła jako takiej, o tyle nie do końca wydaje mi się że podejście, w którym całkowicie odcinasz córkę od wiedzy o chrześcijaństwie, jest odpowiednie. Chcąc, nie chcąc, Kościół i chrześcijaństwo wywarło duży wpływ na kulturę i historię Europy, w tym Polski, więc pytanie czy przez swoją niechęć, nie ograniczasz córce pewnych istotnych elementów i
  • Odpowiedz
Mnie to bawi jak ktoś ciśnie dziecko na to co sam chce i mówi, że to "neutralne wychowanie", a za parę lat dziecko samo zdecyduje. Może do szkoły też niech nie idzie, może też niech samo zdecyduje za parę lat czy warto jeść sztućcami, myć ręce i ciepło się ubierać zimą xD


@BombaskaEskadraLotnicza: ekstra porównanie, religia vs mycie się xD

dziecku będzie zwyczajnie szkoda, że inne dzieci miały imprezy i dostały
  • Odpowiedz
@erebeuzet A, i mojej dość wcześnie kupiłam książkę o religiach świata, stosowną do wieku - żeby widziała, że ludzie wierzą w różych bogów, albo w żadnego, a niektórych religii jak starożytne politeistyczne już nie ma wcale. To jest bardzo dobry punkt startowy do rozmów na takie tematy.
Ale dobrze ci ktoś napisał, najwaźniejsze jest samopoczucie młodej - jeśli ma się czuć z tym kiepsko w grupie, to niech idzie do tej komunii,
  • Odpowiedz
A tys dyskutowal z kolegami na temat uduchawiajacych wydarzen typu pierwsza komunia? Naprawde nie mieliscie ciekawszych tematow, nikt w okolicy nie mial np. komputera i gier, w sporcie nic sie nie dzialo?

Z tego co pamietam, to jedyne rozmowy wsrod rowiesnikow jakie mielismy na temat obrzadkow religijnych byly jak kiedys goscie na osiedlu zamkneli jedna ofiare w koszu na smieci przed bierzmowaniem a ktos poszedl na bierzmowanie podajac sie za niego i
  • Odpowiedz