Wpis z mikrobloga

różowa uparla sie, ze wyśle młodszą córkę do komunii.
ostatnio w kosciele byliśmy 5 lat temu na pogrzebie. normalnie nie praktykujemy, choc jak obudzisz mnie w nocy to prawie każdą modlitwe z pamięci wyrecytuje. tak mnie zindoktrynowali w dziecinstwie.
Ale córka nie wie nawet kto to jezus.
świadomie nigdy nie zapoznawalem jej z tymi #!$%@?.
Starsza, którą tez różowa splugawila komunią, a ktora kazala się wypisac z religii mówi, ze niech idzie dostanie prezenty.
Ja na to ze ja bede musiał za najlepsze zaplacic wiec tak czy inaczej sie nie kalkuluje.
"ja dostałam telewizor i konsole"
Zgadnijcie od kogo.

dlaczego tak trudno dotrzec do tych zwojów mózgowych odpowiedzialnych za klerowe #!$%@? u rozowych matek?
niepraktykujaca, nie odmawia modlitw, ale #!$%@? komunia i ksiądz po kolędzie muszą byc.

Dlaczego nikt mnie nie słucha żeby zostawić to do decyzji dziecka, az dorosnie?

z chrztem bylo tak samo

przepraszam corciu, ze zawiodlem jako ojciec.
()

#tatacontent #religia #komunia #logikarozowychpaskow #pieklomezczyzn
  • 173
  • Odpowiedz
@TakiSobieLoginWykopowy: Chciałem to napisać, ale Ty mnie uprzedziłeś. Dodam tylko że jako ojciec 4latki i 2letniego syna mam totalnie wylane na kościół, śluby, chrzty i te inne gówna, ale ochrzciłem swoje dzieci właśnie z tego powodu! Żeby przy komunii nie było problemu alienacji.
  • Odpowiedz
Chciałem to napisać, ale Ty mnie uprzedziłeś. Dodam tylko że jako ojciec 4latki i 2letniego syna mam totalnie wylane na kościół, śluby, chrzty i te inne gówna, ale ochrzciłem swoje dzieci właśnie z tego powodu! Żeby przy komunii nie było problemu alienacji.


@Alsedar: wiele osób tutaj się nie zgadza ale po sposobie myślenia i pisania od razu da się poznać, że nie mają wąsów pod nosem a tym bardziej dzieci. Nie
  • Odpowiedz
@TakiSobieLoginWykopowy wiem co chcesz przekazać ale nie zgadzam się z tobą. mogę wychować moje dziecko zgodnie z wartościami chrześcijańskimi bez wykładania na temat dziadka na chmurce, który ukaże cię jeśli popełnisz grzech i bez tej całej szopki, która odbywa się w kościołach co niedziele. nie wydaje mi się, żeby strach przed “alienacją” podczas komunii to racjonalizował
  • Odpowiedz
@TakiSobieLoginWykopowy: aż musiałeś zawołać xD


@Cadfael: nie chciało mi się odpowiadać.
Nie zdajesz sobie sprawy z tego, że istnieją różne szkoły i różne dzieci. Dla dziecka z małej miejscowości z małej szkoły z małego grona dobrze znanych kolegów to będzie dużym problemem.

Mam więcej do dodania ale nie chce mi się z tobą gadać bo wyolbrzymiasz do stopnia karykatury żeby deprecjonować to co pisze. Jak mnie nie szanujesz to ja
  • Odpowiedz
@erebeuzet u mnie rozowa upierala sie na slub koscielny mimo, ze obydwoje do kosciola nie chodzimy bo co rodzice powiedza itd. #!$%@? zgodzilem sie ale ksiadz tak nam robil pod gorke, ze powiedzialem ze nie ma #!$%@? zebysmy dzieci chrzcili i sie tego trzymamy. Ale ja wychodze z zalozenia ze po prostu nie chce, zeby moja corka widniala w jakichkolwiek koscielnych dokumentach dopoki sama sobie o tym nie zdecyduje. Natomiast znam mnostwo
  • Odpowiedz
zabawne, ze porownujesz chodzenie do szkoly do chodzenia do kosciola


@ZielonyRozpustnik: Ja nie porównuję kościoła do szkoły... Ja piszę o tym, że nie ma czegoś takiego jak "neutralne wychowanie". Zazwyczaj ludzie tak pogardzający religią czują się za tych "mądrzejszych", ale niestety wielu z was pokazuje, że chyba niesłusznie.
  • Odpowiedz