Wpis z mikrobloga

Zabawnie się ogląda tiktoki związane z motoryzacją i prawem jazdy, gdzie wypowiada się dzieciarnia 18 lat co ledwo zdała prawko. Ale ona ma najwięcej do powiedzenia.

Od razu też widać, jak ktoś jest z polski powiatowej. Nie widziałeś nigdy jak ktoś daje na rondzie kierunek w lewo? To już wiem, że żyjesz w polsce obitej dechami.

Na rondach, a szczególnie tych małych DAJE SIĘ KIERUNEK W LEWO. I nawet w Warszawie ponad 50% osób jak widzę to robi, znacznie upraszcza jazdę. A jak nie wiesz czemu tak się robi, to nawet nie będę tłumaczył.

#prawojazdy #motoryzacja
  • 380
  • Odpowiedz
Lewy kierunek na rondzie używa się tylko na dużych rondach przy zmianie pasa. Potem taka zakała jedzie po dużym rondzie i ma lewy kierunek i nie wiadomo co planuje.
  • Odpowiedz
@PiotrFr: ale przecież to w dalszym ciągu NIC nie daje i NIC nie usprawnia na takim małym rondzie: jako zielony chcesz jechać prosto
warianty:
1) sygnalizuje że lewo- nic to nie daje i tak wjeżdzasz na rondo cokolwiek by on tam sobie sygnalizował
2) sygnalizuje że lewo- nie jedziesz, i tak byś nie jechał jakby nic nie sygnalizował bo zakładasz że nie skręca w prawo
3) sygnalizuje że lewo -
toresh - @PiotrFr: ale przecież to w dalszym ciągu NIC nie daje i NIC nie usprawnia n...

źródło: roro

Pobierz
  • Odpowiedz
ja jak jadę prosto to zawsze wrzucam kierunkowskaz w lewo żeby wszyscy wiedzieli że nie skręcam w prawo


@szuineg: wiesz, jak ktoś nie wrzuca kierunkowskazu w prawo, to wiem że nie skręca w prawo. Od tego jest właśnie prawy kierunkowskaz, więc używanie lewego to tego by sygnalizować to samo co sygnalizuje brak prawego kierunkowskazu jest... No cóż, głupie.
  • Odpowiedz
pokaż mi w kodeksie ruchu drogowego jakieś wyjaśnienie pojęć "duże rondo" "małe rondo". Wymyślasz sobie własną semantykę i piszesz głupoty,


@Glikol_Propylenowy: Właśnie zdefiniowałeś siebie jako miernotę drogową. Wyjaśnić dlaczego? xD
  • Odpowiedz
Mi w 2008 roku na kursie na prawko juz mowiono, zeby nie uzywac lewego kierunkowskazu na rondzie.


@Strus: No patrz, a mi w zeszłym roku mówiono że należy xD
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: Nie jeżdżę to nie znam aktualnych przepisów, ale z tym kierunkowskazem w lewo na rondzie to było tak, że kiedyś trzeba było dawać, potem nie, potem chyba jak kto chciał. No generalnie jak ktoś daje w lewo, bo będzie skręcał w ostatni zjazd to jest to jakaś informacja i zresztą nikomu tym nie szkodzi, nie wiem po co te emocje xD Fakt, że nie jest to też jakieś mega
  • Odpowiedz
Jak ja "uwielbiam" ludzi którzy wymyślają sobie z dupy zasady ruchu drogowego których nie ma w kodeksie drogowym.


@reveil: A ja uwielbiam takich słabych kierowców jak ty, którzy są na poziomie adepta kursu prawa jazdy xD

A nie czekaj, jakbyś był na tym poziomie to byś wiedział, że uczą aby wrzucać lewy na rondzie. Ty jesteś totalną miernotą drogową jeśli po 20 latach ty nawet nie wiesz na czym polega
  • Odpowiedz
Wolę posłuchać prawa angielskiego, które wymyśliło ronda i ma o wiele większą kulturę jazdy niż w polsce


@PolishPsycho: mordo, ale ty jesteś w Polsce, gdzie obowiązuje polskie a nie angielskie prawo o ruchu drogowym.
  • Odpowiedz
@msr99: to, że coś nie jest ustalone przepisem nie znaczy, że nie powinno się tak robić dla płynności jazdy. Polskie prawo kuleje jeśli chodzi o ronda (w szczególności wielopasmowe)


@gdi2: Inne wjazdy wiedzą gdzie zmierzasz? Szczególnie te z naprzeciwka lub z prawej strony. Przed wjazdem na rondo już wiedzą, że mogą wyjechać. Dodatkowo przy zakorkowanym rondzie jak włączysz w lewo to osoby przed tobą przyciskają się do prawej
  • Odpowiedz
ale przecież to w dalszym ciągu NIC nie daje i NIC nie usprawnia na takim małym rondzie: jako zielony chcesz jechać prosto


@toresh: Widzę, że są u ciebie problemy z myśleniem. Wrzucając lewy kierunek na takim rondzie informujesz ludzi przed tobą gdzie jedziesz. Na takim rondzie nie widać często kierunku prawego, a nawet jego wrzucanie nie ma specjalnego sensu, bo za mało jest czasu na reakcję.

Lewy kierunkowskaz daje przede
  • Odpowiedz
@Elmirka16 @grzes_wu niektorzy tak byli uczeni, w tym ja. Mi to raczej wychodzi naturalnie, tzn na mini rondach 1 pasmowych używam kierunku w lewo jak skręcam w lewo lub zawracam, a na rondach kilkupasmowych już nie. Dlaczego używam kierunku na małych rondach? Żeby te #!$%@? z naprzeciwka widziały że nie jadę w prawo lub prosto, bo uwierzcie mi, mam takie rondo codziennie po drodze do pracy i auta z naprzeciwka
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: @PiotrFr Ale miernot drogowych się zleciało do tego postu co? :D

Uwielbiam te teksty o zasadach z dupy, bo nie ma ich zapisanych w kodeksie. Jakim to trzeba być ułomem i przegrywem życiowym żeby nie zdobywać doświadczenia życiowego. To musi być jakaś wada mózgu. Jak ludziom tłumaczy się zasady jazdy defensywnej to oni ci odpisują, że tego też nie ma w kodekscie i jak oni mają pierwszeństwo to
  • Odpowiedz
tak z ciekawości. Jak na drodze masz zakręt w lewo to też włączasz kierunkowskaz?


@Elmirka16: A ty nie włączasz? Bo jak nie to łamiesz przepisy, które jasno mówią, że zmiana kierunku powinna być sygnalizowana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Na rondach, a szczególnie tych małych DAJE SIĘ KIERUNEK W LEWO.


@PolishPsycho: na małych (w sensie naprawdę małych, o średnicy może 10 m, a nie 50) jeszcze jakooooś da się to zrozumieć. Na każdych innych taki kierunek nikomu nic nie daje, ale pewnie dziesiątki osób już ci to wytłumaczyły bo nie zamierzam 90 komentarzy czytać. XD

Inne wjazdy wiedzą gdzie zmierzasz? Szczególnie te z naprzeciwka lub z prawej strony. Przed
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: przekeję jeszcze wpis jaki kiedyś zrobiłem:

Ponieważ wczoraj przy okazji kolejnej samochodowo-przepisowej gównoburzy wyszła powracająca co jakiś czas gównoburza pt. "Czy włączamy lewy kierunkowskaz na rondach?" postanowiłem stworzyć sobie ten wpis by następnym razem po prostu przeklejać go ludziom, którzy twierdzą, że ten kierunkowskaz naprawdę w jakikolwiek sposób komuś pomaga.

Pomijam tu kwestie nauk jazdy i egzaminatorów, którzy tego wymagają. Jeśli was za to oblali to odwołujcie się z nakazem wskazania im konkretnego przepisu, który złamaliście. Pamiętajcie, że sądy będą po waszej
  • Odpowiedz
Np. na tego typu rondach szczególnie skręcając w prawo, nie wyobrażam sobie nie wrzucić kierunku przed rondem.


@dlolb: na tym rondzie masz określone przez znaki kierunki ruchu. Ogółem takie ronda (czyli ronda z sygnalizacją świetlną) to jedna z większych patologii drogowych.
  • Odpowiedz