Wpis z mikrobloga

Zabawnie się ogląda tiktoki związane z motoryzacją i prawem jazdy, gdzie wypowiada się dzieciarnia 18 lat co ledwo zdała prawko. Ale ona ma najwięcej do powiedzenia.

Od razu też widać, jak ktoś jest z polski powiatowej. Nie widziałeś nigdy jak ktoś daje na rondzie kierunek w lewo? To już wiem, że żyjesz w polsce obitej dechami.

Na rondach, a szczególnie tych małych DAJE SIĘ KIERUNEK W LEWO. I nawet w Warszawie ponad 50% osób jak widzę to robi, znacznie upraszcza jazdę. A jak nie wiesz czemu tak się robi, to nawet nie będę tłumaczył.

#prawojazdy #motoryzacja
  • 380
  • Odpowiedz
No i znów nie masz racji.


@PolishPsycho: mam rację (a właściwie przepisy je mają, ja je tylko przytaczam chciałbym zauważyć, to nie są moje poglądy). Nie interesują mnie wątki na jakichś forach, bądźmy poważni.

§ 22. ust. 3. Rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych.
  • Odpowiedz
  • 0
@Krupier: No nie masz bo policja łapała i wystawiała mandaty. Ale jest Ci to ciężko pojąć. Nawet masz cytat z wiki. Dalej już mi się nie chce gadać, bo sądem to możesz teoretyzować, już widzę jak sądzisz się z państwem przez 5 lat xd
  • Odpowiedz
No nie masz bo policja łapała i wystawiała mandaty.


@PolishPsycho: policja łapała i wystawiała mandaty za wiele rzekomych przewinien, które potem sąd musiał odkręcać.

To, że macie od 2006 roku #!$%@? oznaczone skrzyżowanie i dajecie sobie wlepiać mandaty to już nie moja wina.

Ale jest Ci to ciężko pojąć.


Tobie również jak widać.

Nawet masz cytat z wiki.


@PolishPsycho: serio? Wikipedia? Serio?

. Dalej już mi się nie chce gadać,
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: nigdzie w całym, cywilizowanym świecie się tak nie robi. Oddaj prawko i przesiądź się na komunikację zbiorową. Masz pojęcie o jeździe samochodem jak majak staśko.
  • Odpowiedz
Dlaczego nie jesteś w stanie zrozumieć tego, że lewy kierunek nic nikomu nie daje i w żaden sposób nie pomaga?


@Krupier: masz rację. Widziałem już auta, które mając lewy kierunkowskaz nagle zjeżdżały z ronda (w wyniku czego niepotrzebnie stałem, zamiast wjechać na rondo).

Z drugiej strony, nagminne jest zjeżdżanie bez żadnego kierunkowskazu (i tak samo marnuję czas stojąc).

Za to jeszcze nigdy nie widziałem, żeby ktoś włączył prawy kierunek przed samym
  • Odpowiedz
Zabawnie się ogląda tiktoki [..]

@PolishPsycho: dla własnego zdrowia, lepiej nie oglądać rolek, tiktoków itp. polecam

Od razu też widać, jak ktoś jest z polski powiatowej.

@PolishPsycho: tego zwrotu używa głównie warszawka, a tam drogi rządzą się swoimi prawami (największe stężenie debili na drodze) więc nie ma się co chwalić w co drugiej odpowiedzi a tym bardziej porównywać do reszty kraju

gdyby KAŻDY przestrzegał przepisu o miganiu w prawo przy
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: @Krupier Drodzy koledzy. Wasz dyskusja jest merytoryczna ale trzeba obiektywnie stwierdzić, że @Krupier ja przegrał.

Psycho przedstawił stan prawny wielu krajów na zachodzie, które wręcz wymagają te lewego kierunku. Jest to ważny argument, bo znaczy, że ktoś się na tym pochylił. Nie można go odrzucić stwierdzeniem, że tu jest Polska, bo nie chodzi o sam formalizm w tej dyskusji.

Krupier jak zawsze wspiera się przepisami, ale o ile przytoczenie wyroku
  • Odpowiedz
@Krupier Uprzedzając twoją odpowiedzi z złym wątku - zakiwałeś się z miejscu. Odpisałeś dokładnie tymi samymi argumentami na które odpowiedziałem w cytacie do którego napisałeś odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To już się rozbija o twoją "mojszą" opinię. Daj sobie spokój i przestań się tak upierać.

Naprawdę nie ma tutaj już nic do dodania od żadnej ze stron. Możesz tylko stwierdzić, że przepisy w innych krajach nie mają
  • Odpowiedz
@cwlmod: #!$%@?ły już mi się te wątki totalnie, a zaraz spadam.

Jak dla mnie to możesz nawet w ogóle nie wrzucać. Ja już po tylu kilometrach na Bałkanach nawet jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że te kierunki faktycznie nie są jakimś istotnym priorytetem.
  • Odpowiedz
@Krupier: To prawda, nie są ale wspomagają płynność jazdy. Widząc kierunek zaczynasz ruszać, ale wciąż obserwujesz gdzie auto jedzie, więc nie możesz mu zawierzyć ale możesz wcześniej wyjechać
  • Odpowiedz
@Krupier: lewy kierunek na rondzie jest pomocny z tego względu, że wielu kierowców nie używa prawego kierunku zjeżdżając. A widząc lewy wiadomo (przynajmniej jest duże prawdopodobieństwo
), że nie będzie zjeżdżał na najbliższym zjeździe.
  • Odpowiedz
@Krupier: właśnie nie wiadomo, bo dużo kierowców nie daje kierunku przy zjeździe, co mnie niemiłosiernie #!$%@?. Tak czy siak mi to pomaga i sam widzę, że pomaga to innym jak sam wrzucam :p
  • Odpowiedz