Wpis z mikrobloga

Zabawnie się ogląda tiktoki związane z motoryzacją i prawem jazdy, gdzie wypowiada się dzieciarnia 18 lat co ledwo zdała prawko. Ale ona ma najwięcej do powiedzenia.

Od razu też widać, jak ktoś jest z polski powiatowej. Nie widziałeś nigdy jak ktoś daje na rondzie kierunek w lewo? To już wiem, że żyjesz w polsce obitej dechami.

Na rondach, a szczególnie tych małych DAJE SIĘ KIERUNEK W LEWO. I nawet w Warszawie ponad 50% osób jak widzę to robi, znacznie upraszcza jazdę. A jak nie wiesz czemu tak się robi, to nawet nie będę tłumaczył.

#prawojazdy #motoryzacja
  • 380
  • Odpowiedz
Ile razy mnie ktoś obrtąbił, bo jechałem prawym pasem prosto, a on myślał że skręcę i sobie bezpośrednio z wewnętrznego zjedzie z ronda. Zdaje sobie sprawę, że nie widzi czy dałem prawy kierunek czy nie. Może faktycznie warto włączać lewy żeby takich pajaców informować, że nie mają pierwszeństwa
  • Odpowiedz
@PolishPsycho tylko że w 2018 był wyrok WSA w Warszawie, który mówił że wrzucanie lewego kierunku przy jeździe na rondzie jest bez sensu. Tylko przy zjeździe daje się prawy a przy jeździe wokół wyspy jedzie się bez kierunku.
  • Odpowiedz
Niezgodne z przepisami jest wrzucenie kierunku w lewo skręcając w lewo na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym?


@PolishPsycho: tak, bo na rondzie NIGDY nie skręcasz w lewo. Rondo to zakręcona droga prosto i na nich albo jedziesz prosto (czyli lekko w lewo), albo skręcasz w prawo.
  • Odpowiedz
Na rondach, a szczególnie tych małych DAJE SIĘ KIERUNEK W LEWO. I nawet w Warszawie ponad 50% osób jak widzę to robi, znacznie upraszcza jazdę. A jak nie wiesz czemu tak się robi, to nawet nie będę tłumaczył.


@PolishPsycho: Trochę to ułatwia, bo wiesz, że teraz nie wjedziesz na rondo bo typ jedzie dalej.. ale w sumie po co mi ta wiedza?
#!$%@? mnie jedynie, jak ktoś nie daje kierunku
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: jak dojeżdzam do ronda gdzie skręcam na pierwszym zjeździe to daję juz wcześniej prawy kierunek i dzięki temu typ z naprzeciwka nie musi się zatrzynywać bo wie, że mi nie wyjedzie pod koła. Tak samo jak skręcam na przedostatnim albo jak zawracam to daję w lewo. Wiadomo, że w przepisach jest inaczej i powinno się dac tylko prawy przed samym zjazdem, ale imo tak jak ja i częśc kierowców
  • Odpowiedz
  • 0
@gdi2

@PolishPsycho wyjaśnisz po co i w czym to pomaga?


Np. na tego typu rondach szczególnie skręcając w prawo, nie wyobrażam sobie nie wrzucić kierunku przed rondem. Niemniej nawet na zwykłych rondach, jest imho lepiej jeśli ktoś za mną wie, którym zjazdem planuję zjechać. Mnie 16 lat temu na kursie prawa jazdy uczyli, że należy wrzucać lewy red rondem jak się chce skręcić na rondzie w lewo, było to moim
dlolb - @gdi2
@PolishPsycho wyjaśnisz po co i w czym to pomaga?

Np. na tego typu ron...

źródło: temp_file3386221678143639668

Pobierz
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: Inne wjazdy wiedzą, że jadę dalej bo nie mam żadnego kierunkowskazu włączonego. Po cholerę komplikować sobie życie lewym? Nie każdy zauważy bo jest z drugiej strony auta, czasem słońce oślepi itd.
Brak kierunku = wiadomo, że ktoś jedzie dalej, a prawy kierunek = będzie zjeżdżał.

Nie ma najmniejszego sensu, żeby trzymać ten lewy kierunek. Poza tym taka wiedza na dużych rondach i tak jest bez różnicy bo ruch jest
  • Odpowiedz
Na rondach, a szczególnie tych małych DAJE SIĘ KIERUNEK W LEWO. I nawet w Warszawie ponad 50% osób jak widzę to robi, znacznie upraszcza jazdę. A jak nie wiesz czemu tak się robi, to nawet nie będę tłumaczył.


@PolishPsycho: Nie robi sie tak, i robia tak tylko starzy kierowcy, bo tak uczyli kiedys na kursach - a pozniej praktyka sie zmienila, bo wszyscy zauwazyli, ze to bez sensu i nie
  • Odpowiedz
  • 0
@Strus w Holandii z 70% lekko używa lewego kierunkowskazu na rondach i to serio bardzo mocno upłynnia ruch, a oni mają nasrane tych rond jedno na drugim, wrzucasz kierunek w lewo i jak ktoś jest nauczony tego to ogarnie że będziesz zjeżdżał zjazd przed nim i na spokojnie może sobie wjechać. Druga opcja to jak wrzucasz kierunkowskaz w lewo to ktoś się nie zastanawia czy ty będziesz teraz zjeżdżał z tego
  • Odpowiedz
@PolishPsycho ooo, to ty w mojej dzielnicy mieszkasz i to ty jesteś jednym z tych nielicznych zjebów niepotrafiących tu jeździć po rondach. Nie pozdrawiam ale mam nadzieję że jak tu trochę pomieszkasz to się nauczysz.
  • Odpowiedz
  • 5
@PolishPsycho Jak ja "uwielbiam" ludzi którzy wymyślają sobie z dupy zasady ruchu drogowego których nie ma w kodeksie drogowym. Większość ludzi widząc takiego dzbana pomyśli że chce zjechać tylko mu się kierunkowskazy pomyliły. Jeżdżę już ponad 20 lat (głównie zachodnia Polska) i ludzi którzy włączją na rondzie nie ten kierunek mogę policzyć na palcach jednej ręki. Ten idiotyczny wymysł przy rondach dwupasmowych i turbinowych to się robi już zupełnie kretyński bo
  • Odpowiedz