Wpis z mikrobloga

Zabawnie się ogląda tiktoki związane z motoryzacją i prawem jazdy, gdzie wypowiada się dzieciarnia 18 lat co ledwo zdała prawko. Ale ona ma najwięcej do powiedzenia.

Od razu też widać, jak ktoś jest z polski powiatowej. Nie widziałeś nigdy jak ktoś daje na rondzie kierunek w lewo? To już wiem, że żyjesz w polsce obitej dechami.

Na rondach, a szczególnie tych małych DAJE SIĘ KIERUNEK W LEWO. I nawet w Warszawie ponad 50% osób jak widzę to robi, znacznie upraszcza jazdę. A jak nie wiesz czemu tak się robi, to nawet nie będę tłumaczył.

#prawojazdy #motoryzacja
  • 380
  • Odpowiedz
Na rondach, a szczególnie tych małych DAJE SIĘ KIERUNEK W LEWO. I nawet w Warszawie ponad 50% osób jak widzę to robi, znacznie upraszcza jazdę. A jak nie wiesz czemu tak się robi, to nawet nie będę tłumaczył.


@PolishPsycho: Nie

to, że coś nie jest ustalone przepisem nie znaczy, że nie powinno się tak robić dla płynności jazdy. Polskie prawo kuleje jeśli chodzi o ronda (w szczególności wielopasmowe)


Wcale nie
GOHAN - >Na rondach, a szczególnie tych małych DAJE SIĘ KIERUNEK W LEWO. I nawet w Wa...

źródło: no-pernalonga

Pobierz
  • Odpowiedz
@gdi2 Na rondach pinezkach wykonujesz dosłownie skręt w lewo bo jest za mało miejsca na jakikolwiek manewry kierownicą. Jak ktoś nie chce się #!$%@?ć z ubezpieczycielem albo kogoś wiezie po prawej, nie ufa innym a nie chce strzała dostać od #!$%@? to wrzuci kierunek
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: robiłem prawko w 2009 i też mnie uczyli, że skręcając w lewo wrzucasz kierunek w lewo, brakuje mi tego na małych rondach. Zwłaszcza jedno mam takie, które pokonuję codziennie, a pierwszy zjazd jadący z naprzeciwka mają na wprost, więc nikt nie wrzuca kierunkowskazu, ani ci, przed którymi mogę wjechać (jadą prosto), ani ci, którym muszę ustąpić (skręcają w lewo).
Bajka.
  • Odpowiedz
czekaj czekaj, nie rozumiem, gdzie piszę o dużych rondach?


@PolishPsycho: pokaż mi w kodeksie ruchu drogowego jakieś wyjaśnienie pojęć "duże rondo" "małe rondo". Wymyślasz sobie własną semantykę i piszesz głupoty, bo ktoś kiedyś nauczył Cię jakiejś głupoty. Nie używa się lewego kierunku na rondzie, tylko dajesz prawy przed zjazdem. Inaczej stwarzasz dziwne sytuacje, ludzie nie wiedzą co chcesz zrobić i skąd wjechales.
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: ja też 80% stolica od jakichś 5 lat z haczykiem. Sporo małych rond jest choćby na skarbka z gór ale nawet jak ktoś ma kierunek w lewo to niewiele to zmienia, zasada ograniczonego zaufania i tyle. Nawet jak ktoś wjeżdża na rondo z kierunkiem w prawo to zakładam że niekoniecznie pojedzie w 1 zjazd i czasem oczywiście tak bywa. A jak potem udowodnisz że ktoś miał kierunek w prawo
  • Odpowiedz
Niezgodne z przepisami jest wrzucenie kierunku w lewo skręcając w lewo na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym? O to ciekawe stwierdzenie


@PolishPsycho: tylko, że na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym, ty się tylko poruszasz po okręgu, a skręcasz ZAWSZE w prawo. Wybierasz tylko kiedy to robisz. W lewo się skręcić nie da. To jest sens istnienia tych skrzyżowań. To tak technicznie. Co do reszty głupot, to nadal nie widzę zastosowania dla kierunkowskazu
  • Odpowiedz
@PiotrFr: rondo to rondo. nie ma podziału na małe/średnie/duze

nie ma przepisu wiec czemu ten OP pajacuje i krytykuje ludzi jeżdżących ZGODNIE Z PRAWEM ?
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: No dobra, jadę za Tobą, widzę, że przed rondem dajesz lewy kierunkowskaz. Ci mi jako kierowcy daje ta informacja? Kompletnie nic. Mnie jako kierowcy interesuje tylko kiedy zjeżdzasz ronda (i tutaj kierunkowskaz) kiedy już jesteśmy na rondzie.
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: lewy kierunkowskaz na rondzie nie ma sensu, choć rzeczywiście na zachodzie to jest norma. Ale ma to minimalny sens tylko przy małych rondkach tzw. naleśnikowych.
  • Odpowiedz
@PolishPsycho mnie też uczono na kursie że na rondzie daje się kierunek w lewo gdy skręcasz w lewo ale ja zdawałem prawko 20 lat temu i widocznie się pozmieniało od tej pory. Takie dzieciaki faktycznie mogą mieć lepszą wiedzę bo bardziej "świeżą", nasza widocznie jest nieaktualna i polska powiatowa nie ma nic do tego ziomuś
  • Odpowiedz