Wpis z mikrobloga

Zabawnie się ogląda tiktoki związane z motoryzacją i prawem jazdy, gdzie wypowiada się dzieciarnia 18 lat co ledwo zdała prawko. Ale ona ma najwięcej do powiedzenia.

Od razu też widać, jak ktoś jest z polski powiatowej. Nie widziałeś nigdy jak ktoś daje na rondzie kierunek w lewo? To już wiem, że żyjesz w polsce obitej dechami.

Na rondach, a szczególnie tych małych DAJE SIĘ KIERUNEK W LEWO. I nawet w Warszawie ponad 50% osób jak widzę to robi, znacznie upraszcza jazdę. A jak nie wiesz czemu tak się robi, to nawet nie będę tłumaczył.

#prawojazdy #motoryzacja
  • 380
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mówimy o sytuacji, gdy kierowcy olewają ten placek na środku i po nim jeżdżą?


@gdi2: Mówimy o sytuacji gdy ludzie objeżdżają ten placek w taki sposób że zachaczają lewym tylnym kołem, bo się nie wyrabiają w zakręcie xD

Widać, że nigdy na takim rondzie nie jechałeś, więc sugeruję ci przyjąć do wiadomości to co piszemy.
  • Odpowiedz
Na rondach typu dekiel tak się nie jeździ. Po prostu nie ma czasu na machanie rękami i szukanie wajchy gdy musisz mocno skręcić by się wyrobić.


W sensie jak? Bo ja po wszystkich jeżdżę mniej więcej tak samo.

A na zwykłych średnich rondach każą wrzucać na egzaminie, więc to tyle jeśli chodzi o dyskusję na ten temat ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
No właśnie nie. Nie ma czegoś takiego jak jazda po okręgu bez zmiany kierunku. Prawo tego nie definiuje i tutaj możemy sobie wrócić do skrzyżowań z pierwszeństwem łamanym, gdzie tłumaczysz to na odwrót.


No właśnie tak. To nie musi być jazda po okręgu, okrąg to tylko przykład. Może być po "podpasce". pic. rel.

Prawo nie definiuje też zawracania, a jednak wiesz kiedy to robisz i kiedy nie możesz, co nie?

@cwlmod
Krupier - > No właśnie nie. Nie ma czegoś takiego jak jazda po okręgu bez zmiany kier...

źródło: FireShot Capture 1552 - Mapy Google - www.google.com

Pobierz
  • Odpowiedz
Przeczytaj czego dotyczy wpis opa.


Czytałem. Dotyczy wrzucania lewego kierunkowskazu na rondach.

Prawie milion kilometrów po francuskich drogach, gdzie KAŻDE skrzyżowanie jest rondem praktycznie ale może mnie czegoś nauczysz w takim razie.


Ty
  • Odpowiedz
@Krupier: i to wszystko w ślimaczym tempie oczywiście.
Chodzi o ułatwienie. Ja wiem że u ciebie wszyscy ogarniają i jeżdżą super skupieni, gdy zapali się zielone to ruszają jak w F1. Szkoda tylko że ja jak jestem piąty, to czekam na kolejną zmianę swiatel, bo jeden po drugim szuka jedynki
Zaraz wrzucę zdjęcie jakiegoś ronda
  • Odpowiedz
W sensie jak? Bo ja po wszystkich jeżdżę mniej więcej tak samo.


@Krupier: Choćby po takim jakie PiotrFr pokazał na fotce.

To postępują źle i jest to podstawa do zaskarżenia jeśli za to uwalą egzamin.

Chcesz się kłócić z egzaminatorem na podstawie twojego widzimisie i interpretacji prawa, które jest
  • Odpowiedz
@PiotrFr:

ma rację. Na małych rondach (typu placek na środku) znacznie ułatwia to sprawę


Ale co ułatwia?
Dojeżdżasz do małego ronda chcąc jechać prosto. Przed wszystkimi wjazdami jest znak "Ustąp pierwszeństwa". Z przeciwka nadjeżdża inny samochód i wjeżdża na
  • Odpowiedz
Niezgodne z przepisami jest wrzucenie kierunku w lewo skręcając w lewo na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym?


@PolishPsycho: ale na rondzie ty nie skręcasz w lewo ty jełopie xD na rondzie jedziesz albo prosto, albo skręcasz w prawo. To, że jadąc prosto poruszasz się po łuku nie ma żadnego znaczenia. Kierunkowskaz sygnalizuje zmianę kierunku. Jak masz na odcinku drogi łuk bez żadnego skrzyżowania to też wrzucasz kierunkowskaz?

xDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
Nigdy w lewo.

zjeżdżasz z ronda kierunek w prawo, proste.

Rondo to skrzyżowanie o ruchu okrężnym a nie skrzyżowanie takie zwyczajne

Zjazdy masz zawsze z prawej

Na rondach daje sie kierunek w lewo w sytuacji? W sytuacji napisania gownozarzutki?


@Strus: @Myszka_: @krzywy_kanister: A tym czasem rzeczywistość(wrzucam jeszcze raz bo widze że nigdy nie spotkaliście się z rondami o różnej wielkości). Też jestem przeciwny wrzucaniu kierunkowskazu w
maad - > Nigdy w lewo.
 zjeżdżasz z ronda kierunek w prawo, proste.
 Rondo to skrzyżo...

źródło: Zrzut ekranu 2024-05-07 090831

Pobierz
  • Odpowiedz
Niestety polskie prawo tak bardzo kuleje, że nawet WORDy, czyli ośrodki egzaminujące kierowców, które powinny mieć przepisy w małym paluszku różnie interpretują i lepiej się dopytać przed egzaminem, która forma w danym mieście jest prawidłowa tzn. kierunkowskaz (lewy, prawy bądź brak) przy wjeździe na rondo, prawy przy zjeździe z ronda albo kombinacja tych dwóch wersji.


@AndrzejDudaKrolemJest: w takim razie należy pisać skargi na takich głąbów egzaminatorów, którzy tworzą sobie własne
Krupier - >Niestety polskie prawo tak bardzo kuleje, że nawet WORDy, czyli ośrodki eg...

źródło: FireShot Capture 1557 - II SA_Gl 888_16 - Wyrok WSA w Gliwicach z 2016-11-03 - www.orzeczenia-nsa.pl

Pobierz
  • Odpowiedz
Sygnalizacja w lewo jak i brak sygnalizacji oznaczają to samo: chęć kontynuacji jazdy rondem.


@Krolik: Ale lewy kierunek widzisz, a prawego nie xD
  • Odpowiedz
Jak masz na odcinku drogi łuk bez żadnego skrzyżowania to też wrzucasz kierunkowskaz?


@mag_zbc: Przepis mówi, że zmiana kierunku wymaga sygnalizacji.

No i kto tu jest jełopem wyzywających innych, a nie mający pojęcia o przepisach xD

WIesz o tym że nie zdałbyś egzaminu jakbyś nie wrzucił lewego migacza ;)
  • Odpowiedz
i to wszystko w ślimaczym tempie oczywiście.


W sensie ty tak jeździsz? Nie wnikam.

Chodzi o ułatwienie. Ja wiem że u ciebie wszyscy ogarniają i jeżdżą super skupieni, gdy zapali się zielone to ruszają jak w F1. Szkoda tylko że ja jak jestem piąty, to czekam na kolejną zmianę swiatel, bo jeden po drugim szuka jedynki


Pewnie
  • Odpowiedz