Wpis z mikrobloga

Zabawnie się ogląda tiktoki związane z motoryzacją i prawem jazdy, gdzie wypowiada się dzieciarnia 18 lat co ledwo zdała prawko. Ale ona ma najwięcej do powiedzenia.

Od razu też widać, jak ktoś jest z polski powiatowej. Nie widziałeś nigdy jak ktoś daje na rondzie kierunek w lewo? To już wiem, że żyjesz w polsce obitej dechami.

Na rondach, a szczególnie tych małych DAJE SIĘ KIERUNEK W LEWO. I nawet w Warszawie ponad 50% osób jak widzę to robi, znacznie upraszcza jazdę. A jak nie wiesz czemu tak się robi, to nawet nie będę tłumaczył.

#prawojazdy #motoryzacja
  • 380
  • Odpowiedz
. Jadąc po rondzie cały czas zmieniasz kierunek ;)


@cwlmod: bzdura. Zmiana kierunku jazdy polega na zmianie kierunku poruszania się pojazdu w prawą lub lewą stronę względem jego dotychczasowego położenia. Jazda po rondzie to zwykły ruch okrężny tak jak byś dookoła komina jeździł.
  • Odpowiedz
Tymczasem ze swoim podejściem NA DRODZE- 9 lat mam prawo jazdy i nigdy nie miałem żadnego incydentu w aucie


@m76859: Czyli pierwszy wypadek coraz bliżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wrzucając lewy kierunek na takim rondzie informujesz ludzi przed tobą gdzie jedziesz


@cwlmod: Jak dojezdzasz do normalnego skrzyzowania jadac prosto, to wrzucasz lewy kierunek zeby informowac wszystkich ze nie skrecasz w prawo, tylko jedziesz prosto? To jest dokladnie taka sama sytuacja jak jazda po rondzie.
  • Odpowiedz
Jak dojezdzasz do normalnego skrzyzowania jadac prosto, to wrzucasz lewy kierunek zeby informowac wszystkich ze nie skrecasz w prawo, tylko jedziesz prosto? To jest dokladnie taka sama sytuacja jak jazda po rondzie.


@Strus: A jak jedziesz na rondzie to jedziesz prosto czy skręcasz? xD

Zresztą ze mna nie dyskutuj. Takie są wymogi na egzaminie xD
  • Odpowiedz
A skoro tego kierunkowskazu nie ma to znaczy, że jedzie dalej i będzie mijać mój wjazd czyli, uwaga, muszę mu ustąpić pierwszeństwa.


@Krupier: Na rondach typu dekiel tak się nie jeździ. Po prostu nie ma czasu na machanie rękami i szukanie wajchy gdy musisz mocno skręcić by się wyrobić.

A na zwykłych średnich rondach każą wrzucać na egzaminie, więc to tyle jeśli chodzi o dyskusję na ten temat ( ͡°
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: Prawda jest taka, że większość ludzi ma w dupie samochody czekające przed wjazdem na rondo tylko patrzy na te, które już na nim są, żeby móc się na nie wbić. Dlatego włączenia lewego kierunku nie ma sensu bo i tak o to nikt nie daje #!$%@? xD
  • Odpowiedz
Chciałbym zobaczyć jak wrzucasz kierunek zjazdu i zmieniasz pas na rondzie o średnicy 3 metrów xD


@cwlmod: masz poważny problem z logicznym myśleniem
  • Odpowiedz
bzdura. Zmiana kierunku jazdy polega na zmianie kierunku poruszania się pojazdu w prawą lub lewą stronę względem jego dotychczasowego położenia. Jazda po rondzie to zwykły ruch okrężny tak jak byś dookoła komina jeździł.


@Krupier: No właśnie nie. Nie ma czegoś takiego jak jazda po okręgu bez zmiany kierunku. Prawo tego nie definiuje i tutaj możemy sobie wrócić do skrzyżowań z pierwszeństwem łamanym, gdzie tłumaczysz to na odwrót.

Prawo jest tutaj totalnie
  • Odpowiedz
A jak jedziesz na rondzie to jedziesz prosto czy skręcasz? xD


@cwlmod: Oczywiscie, ze prosto. Wyobraz sobie rondo o nieskonczenie duzym promieniu - wjezdzajac na nie skrecasz w prawo, potem jedziesz prosto, potem przy zjezdzie znowu skrecasz w prawo. Nigdy w lewo.

Albo inaczej - jedziesz normalnie droga, po luku. Mijasz odnoge drogi w prawo, ale nie bedziesz tam skrecal - wrzucasz kierunkowskaz w lewo?
  • Odpowiedz
@Krupier:

Hmmm, no pomyślmy, jak by tu ocenić czy auto "skręca w lewo na rondzie". Kurczę no nie wiem, może dlatego, że na nie wjeżdża i nie ma kierunkowskazu w prawo, który sugeruje zjazd w drogę, z której ja jadę?


Przeczytaj czego dotyczy wpis opa.
Prawie milion kilometrów po francuskich drogach, gdzie KAŻDE skrzyżowanie jest rondem praktycznie ale może mnie czegoś nauczysz w takim razie.
Masz rondo jak na zdjęciu (tu
PiotrFr - @Krupier: 
 Hmmm, no pomyślmy, jak by tu ocenić czy auto "skręca w lewo na ...

źródło: IMG_20240507_084940

Pobierz
  • Odpowiedz
Jeżdżę po całej europie i lewy kierunkowskaz zdecydowanie upłynnia ruch i pozwala lepiej spodziewać się zachowań innych kierowców, dlatego tak wiele krajów Europy ma to wpisane w kodeksy drogowe
  • Odpowiedz
Takie są wymogi na egzaminie xD


@Strus: Nie ma takich wymogów, bo prawo o ruchu drogowym nie wymusza uzycia lewego kierunkowskazu na rondzie. I dobrze, bo byloby to calkowicie bez sensu.
  • Odpowiedz
Wyobraz sobie rondo o nieskonczenie duzym promieniu


@Strus: Nie będę sobie wyobrażał czegoś co nie istnieje, ale wiem o co ci chodzi. Tylko patrz tera... :)

Albo inaczej - jedziesz normalnie droga, po luku. Mijasz odnoge drogi w prawo, ale nie bedziesz tam skrecal - wrzucasz kierunkowskaz w lewo?

Pytanie czy ty wrzucasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czym się różni skrzyżowanie na łuku drogi od skrzyżowania nie
  • Odpowiedz
@PolishPsycho po pierwsze, młodzież w takim wieku to pewnie spora większość użytkowników tiktoka więc trudno szukać tam samych kierowców zawodowych i ich opinii. Po drugie: lewy kierunkowskaz na rondzie dają dwie grupy ludzi: kursanci którzy jeszcze muszą i ameby umysłowe które wciąż po zdanym kursie nie zorientowały się że jest to zupełnie bez sensu :D
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: ooo uwielbiam tych debili co dają lewo na rondzie, zwłaszcza na tych gdzie są 2 i więcej pasów. Taki debil wrzuca kierunek w lewo sygnalizując, że będzie zmieniał pas po czym tego pasa nie zmienia tylko dalej jedzie swoim pasem z włączonym kierunkiem i #!$%@? jadąc obok nie wiesz czy on chce zmienić pas i zaraz ci wpieprzy przed maskę czy może jednak on "skręca" na rondzie. Po to jest
  • Odpowiedz
Nie ma takich wymogów, bo prawo o ruchu drogowym nie wymusza uzycia lewego kierunkowskazu na rondzie. I dobrze, bo byloby to calkowicie bez sensu.


@Strus: To idź na egzamin to się dowiesz jakie są ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr mówimy o sytuacji, gdy kierowcy olewają ten placek na środku i po nim jeżdżą? Bo jak tak to chyba w tym jest problem. A jak nie, to według mnie działa to identycznie jak na większym rondzie.
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: Niestety polskie prawo tak bardzo kuleje, że nawet WORDy, czyli ośrodki egzaminujące kierowców, które powinny mieć przepisy w małym paluszku różnie interpretują i lepiej się dopytać przed egzaminem, która forma w danym mieście jest prawidłowa tzn. kierunkowskaz (lewy, prawy bądź brak) przy wjeździe na rondo, prawy przy zjeździe z ronda albo kombinacja tych dwóch wersji.
  • Odpowiedz