Wpis z mikrobloga

Zabawnie się ogląda tiktoki związane z motoryzacją i prawem jazdy, gdzie wypowiada się dzieciarnia 18 lat co ledwo zdała prawko. Ale ona ma najwięcej do powiedzenia.

Od razu też widać, jak ktoś jest z polski powiatowej. Nie widziałeś nigdy jak ktoś daje na rondzie kierunek w lewo? To już wiem, że żyjesz w polsce obitej dechami.

Na rondach, a szczególnie tych małych DAJE SIĘ KIERUNEK W LEWO. I nawet w Warszawie ponad 50% osób jak widzę to robi, znacznie upraszcza jazdę. A jak nie wiesz czemu tak się robi, to nawet nie będę tłumaczył.

#prawojazdy #motoryzacja
  • 222
  • Odpowiedz
  • 0
Przed wjazdem na rondo już wiedzą, że mogą


@PolishPsycho: powodzenia z takim zaufaniem do obcych kierowców xD mój brat tak raz zaufał i wyjechał dostawczakowi...
  • Odpowiedz
  • 0
@Krupier: Choćby po takim jakie PiotrFr pokazał na fotce.


Rondo jak rondo, nie wiem co w nim niezwykłego.

Chcesz się kłócić z egzaminatorem na podstawie twojego widzimisie i interpretacji prawa, które jest pozbawione definicji?


Ja się nie muszę z nikim kłócić, sąd już zaorał tych idiotów od wymagania lewego kierunku przed i na rondzie.

Ale źle to rozrysowałeś, bo widać, że nie masz doświadczenia z takimi rondami. Dodajmy do tego powyższy
Krupier - >
@Krupier: Choćby po takim jakie PiotrFr pokazał na fotce.

Rondo jak rond...

źródło: FireShot Capture 1553 - Mapy Google - www.google.com

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
Reee kierunek na rondzie wrzuca się tylko skręcając w prawo. Tymczasem niektóre ronda w Polsce:


@maad: w którym miejscu tu niby należy/warto wrzucić lewy kierunek?
  • Odpowiedz
  • 0
Także tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@cwlmod: tak że*

Dlatego napisałem, że na mini rondach jeszcze jakoś na upartego ma to sens. Aczkolwiek ja zwykle nie praktykuję. To z filmu jest na tyle duże, że nie ma tam konieczności.

Dworak też nie wrzuca lewego. Na takich małych skrzyżowaniach wystarczyłyby skrzyżowania równorzędne. Może w końcu Polacy by się na nich nauczyli jeździć.
  • Odpowiedz
  • 0
Rondo jak rondo, nie wiem co w nim niezwykłego.


@Krupier: No jest niezwykłe bo jest małe. Skręcając w lewo nie ma czasu na wrzucenie kierunku, bo minięcie jednego zjazdu zajmuje sekundę, a po 2 kolejnych już cię nie ma na rondzie. Nikomu prawy kierunek niczego nie daje, bo go albo nie widzi albo widzisz przez ułamek sekundy. Ergo robisz to po taki jest wymóg, ale żadnej informacji to ze sobą nie
  • Odpowiedz
  • 0
@cwlmod:

Ale lewy kierunek widzisz, a prawego nie xD


WTF?!
Jest dokładnie odwrotnie! Oczywiście że prawy widzisz. Eee, okulary może sobie spraw?
Przecież jak ktoś dojeżdża do Twojego wjazdu, to dojeżdża do niego od lewej strony. A zatem jego prawa strona jest widoczna, natomiast właśnie lewej może nie być widać.
  • Odpowiedz
  • 0
No jest niezwykłe bo jest małe. Skręcając w lewo nie ma czasu na wrzucenie kierunku, bo minięcie jednego zjazdu zajmuje sekundę, a po 2 kolejnych już cię nie ma na rondzie. Nikomu prawy kierunek niczego nie daje, bo go albo nie widzi albo widzisz przez ułamek sekundy. Ergo robisz to po taki jest wymóg, ale żadnej informacji to ze sobą nie niesie


Jak nie ma czasu to jakim cudem ja ten kierunek
Krupier - >No jest niezwykłe bo jest małe. Skręcając w lewo nie ma czasu na wrzucenie...

źródło: FireShot Capture 1551 - Mazurska – Mapy Google - www.google.com

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@PolishPsycho: W jaki sposób to upraszcza jazdę? Osoba za tobą nie wie, gdzie chcesz zjechać, ludzie na pierwszym zjeździe i tak czekają bo nie masz prawego kierunku, a ludzie na poprzednich mają to w dupie bo i tak tego nie widzą XD
  • Odpowiedz
  • 0
Jak nie ma czasu to jakim cudem ja ten kierunek wrzucam?


@Krupier: Bo go nie wrzucasz albo robisz to zupełnie bezsensownie, co wyjaśniłem wyżej.

No to mamy już interpretację wrzucania lewego kierunku na rondach i przed nimi - nie ma takiego obowiązku

Prawo mówi dosyć jasno, a u nas sądy też są różne. Nie ma formalnie oficjalnej jednej intepretacji ( ʖ̯)

nie przypominam sobie takiej
  • Odpowiedz
  • 0
@PolishPsycho: ja #!$%@? typie xD to dlaczego nie sk©ecasz w lewo jak dajesz kierunek w lewo? Bo mi się wydawało że jednak dwa razy skręcasz w prawo
  • Odpowiedz
  • 0
@cwlmod: nie, właśnie na bardzo małym rondzie jak ktoś jedzie z lewej albo z nawet przeciwka to widzisz jego prawy kierunkowskaz. Prawej nie widzisz tylko dla tych wjeżdżających z prawej strony, ale w tej sytuacji to nie ma kompletnie znaczenia. Po cholerę Ci wiedza, że auto *przed* tobą zjeżdża / nie zjeżdża? Informacja o zjeżdżaniu jest istotna dla tych czekających na wjazd.
  • Odpowiedz
  • 0
@kinesin1000: pytaj OPa który pompował się ze ludzie nie włączają kierunku przy wjeździe
wiec napisałem ze nie ma takiego obowiązku i bajo
  • Odpowiedz
  • 0
@Ranger A kiedy kierunek w prawo? Można zjeżdżając z ronda z ronda, będąc na rondzie? Kręcisz kierownicą w lewo, a nie w prawo w tym przypadku. Z resztą sam się dowiesz jak trafisz na takie. Patologiczna infrastruktura zmusza do patologicznych zachowań
  • Odpowiedz
  • 0
Na rondach, a szczególnie tych małych DAJE SIĘ KIERUNEK W LEWO. I nawet w Warszawie ponad 50% osób jak widzę to robi, znacznie upraszcza jazdę. A jak nie wiesz czemu tak się robi, to nawet nie będę tłumaczył.


@PolishPsycho: Jaka jest dla innych kierujących różnica kiedy na rondzie dajesz kierunkowskaz w lewo a jego brak?
  • Odpowiedz