Wpis z mikrobloga

Dlaczego Polska powiatowa i wsie jest tak nietrakcyjna dla osób w wieku 25-35 lat i większość z niej ucieka? Cenami mieszkań i wynajmu wygrywa, cenami usług wygrywa, brakiem korków wygrywa + można mieszkać z rodzicami i oszczędzać na kosztach wynajmu szczególnie przy dzisiejszych cenach
#pytanie #polska #praca #pracbaza #studia #studbaza #warszawa #poznan #krakow
snorli12 - Dlaczego Polska powiatowa i wsie jest tak nietrakcyjna dla osób w wieku 25...

źródło: 1c50177085cd9ca580e11f5c758e50ceae13fcacf9e4764e8ceaf3c932ec4b06

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@snorli12: jak nie masz pracy zdalnej to zostaje ci dojezdzac 100km dziennie, a to sprawia ze mieszkanie na wsi jest luksusem, przeznaczonym dla osob ktore zarabiaja co najmniej te 6-7k netto
  • Odpowiedz
  • 26
@snorli12 cena usług, jakich usług? W sensie że chleb u pani Bożenki która macała go brudnymi łapami jest 30 groszy tańszy? Najbliższa chlewionka jest 25 km dalej więc nawet nie masz wyboru.

Do tego musisz posiadać samochód, nie ma pracy, środowisko często skrajnie konserwatywne, brak korków? Ja w Warszawie w korkach nie stoję, wsiadam do metra jak człowiek i wysiadam za 20 minut po drugiej stronie miasta w między czasie lurkując
  • Odpowiedz
  • 6
@Blaskun może dla kogoś ze średniowiecznymi poglądami jest to plus, ja jednak cenię sobie osiągnięcia cywilizacji zachodniej.
  • Odpowiedz
cena usług, jakich usług? W sensie że chleb u pani Bożenki która macała go brudnymi łapami jest 30 groszy tańszy? Najbliższa chlewionka jest 25 km dalej więc nawet nie masz wyboru.


@Njal: Właśnie nie wiem które usługi są tańsze: lekarz, remonty czy gastronomia tak samo drogo jak w dużym mieście gdzie przynajmniej masz wybór.
  • Odpowiedz
  • 3
@Blaskun

1079r. - Król Polski Bolesław II Śmiały (Szczodry) ucieka na Węgry ze względu na bunt zdrajców możnowładców, wśród których znajdował się biskup krakowski Stanisław ze Szczepanowa , który na Króla Polski Bolesława nałożył klątwę (11 kwietnia zdrajca został zabity za zdradę). [1]

1190-1228r. – Wincenty Kadłubek, biskup krakowski, w „Kronikach Wincentego Kadłubka” opisujących dzieje Polski przeinacza historyczne zapiski Kornik Galla Anonima z 1113-1116r. i ze zdrajcy, wcześniejszego biskupa krakowskiego Stanisława ze Szczepanowa robi uświęconego męczennika (mimo potwierdzenia występowania Stanisława przeciwko królowi Polskiemu), a z Bolesława robi bezwzględnego mordercę, który przekroczył granicę swojej władzy skazując na śmierć biskupa Kościoła Katolickiego(wpisując się w Katolicki nurt uznawania wyższości władzy kościelnej nad władzą świecką, nawet w konfliktach z koronowanym monarchą). Kładzie tym samym podwaliny pod kult świętości zdrajcy Polski Stanisława ze Szczepanowa. [1]
  • Odpowiedz
@Njal: No i? Jak to ma się do tego, że jednak wielu duchownych miało wpływ na naukę i kształt dzisiejszego świata zachodniego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Blaskun Gdyby w tym momencie kościół katolicki rozpoczął idealny żywot samarytanina to musiałby to robić jeszcze z 1000 lat by było można dopiero zacząć myśleć o tym że można im wybaczyć chociaż 10% tego co zrobili, więc to że jakiś ksiądz zrobił coś tam mi kompletnie buja jaja, konserwatywne społeczeństwo jest zawsze nastawione na porażkę.
  • Odpowiedz
  • 2
Jak napisać że głosujesz na Konfederacje nie pisząc że głosujesz na Konfederacje, poradnik praktyczny:

neurokodomicki

liberalne i komunistyczne

Obrona kościoła katolickiego.jpg


Środowisko skrajnie konserwatywne = plus
  • Odpowiedz
@snorli12 U mnie odbija się od "mieszkać z rodzicami". Niestety rodzice z miasta. Już dawno bym uciekła do jakiejś malutkiej miejscowości... Ale gdyby był tam jakiś start. A rodziny tam nie ma i ani myślą że przenosić, pracy nie ma, mieszkać gdzieś trzeba, oszczędności mam tyle, że mogę kupić sobie trochę lepszy rower. Mieszkam w dużym mieście i szczerze go nienawidzę. Jak mam okazję pojechać gdzieś do miasteczka 2k mieszkańców to
  • Odpowiedz
Cenami mieszkań i wynajmu wygrywa,.

@snorli12: Co z tego, ze mieszkanie jest za 200k skoro w powiatowym osoba po studiach zarobi 4k na reke?

cenami usług wygrywa

@snorli12: Na wsiach kebabow po 15 zl nikt nie sprzedaje, fryzjer za dychę tez cie nie obetnie.
Warto zarabiać 2 razy więcej i mieć podstawowe koszty 2 razy większe, bo dużo produktów kosztuje tyle samo na wsi co w miescie np.
  • Odpowiedz