Wpis z mikrobloga

Dlaczego Polska powiatowa i wsie jest tak nietrakcyjna dla osób w wieku 25-35 lat i większość z niej ucieka? Cenami mieszkań i wynajmu wygrywa, cenami usług wygrywa, brakiem korków wygrywa + można mieszkać z rodzicami i oszczędzać na kosztach wynajmu szczególnie przy dzisiejszych cenach
#pytanie #polska #praca #pracbaza #studia #studbaza #warszawa #poznan #krakow
snorli12 - Dlaczego Polska powiatowa i wsie jest tak nietrakcyjna dla osób w wieku 25...

źródło: 1c50177085cd9ca580e11f5c758e50ceae13fcacf9e4764e8ceaf3c932ec4b06

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
Dlaczego Polska powiatowa i wsie jest tak nietrakcyjna dla osób w wieku 25-35 lat i większość z niej ucieka?


@snorli12: Ale które powiatowe? Bo jest BIelsko-Biała co ma te 140tys mieszkancow, jest Czestochowa 200tys, albo jest dziura zwana Kłodzkiem, ma 20tysięcy i też jest miastem powiatowym.

Ludzie najczęściej opuszczają te dziury co mają 20tysięcy bo nie ma tam pracy. Ewentualnie jest praca ale tak do 4 netto i tyle. Z mojego
  • Odpowiedz
Jak mnie wkurzają tacy płytcy ignoranci jak ty


@Topola_o_Poranku_: Ja jestem płytkim ignorantem? xD Nie stać cię na duże miasto to nie mieszkasz w dużym mieście, proste. A jak "wydajesz prawie całe zarobki" na wynajem to jest właśnie dowód że cię nie stać.
Bycie płytkim to zakładanie że istnieją tylko dwie drogi: programista 15k albo bidowanie od 1 do 1. Dlatego ci napisałem skill issue. U mnie wiejsko-małomiasteczkowa część rodziny wszystko
  • Odpowiedz
cena usług, jakich usług?


@Njal:
- rachunków,
- fryzjerów,
- jedzenia na mieście (poza sieciówkami typu McDonalds),
- komunikacji miejskiej.

Czym biedniejszy region, tym te ceny są niższe, bo fryzjerkę ogranicza sytuacja ekonomiczna klientów i nie zawoła 100 zł jak w wielkim mieście.
  • Odpowiedz
  • 1
@lunaexoriens Moja ciotka wyprowadziła się do małej miejscowości, czynsz ma taki sam w mieszkaniu w pipiduwie jak ja w Warszawie (600 zł), fryzjer kosztuje tyle samo co u mnie pod blokiem, McDonalda i innych sieciowek wcale nie ma, sklepy z tych droższych post PRLowskich bo żadnych biedronek nie uświadczysz oprócz jednej parę kilometrów dalej w której kupują wszyscy z okolicy więc wiecznie puste półki, komunikacja miejska co prawda praktycznie darmowa ale co
  • Odpowiedz