Wpis z mikrobloga

Chuop co od miesiąca robi pompki i się podciąga i czuje się szeroki jak An-225 Mrija, ale w sumie w lustrze nie widać żadnych zmian.
Pewnie zła dieta i słabe geny.
Ale ja nie przegryw. Ja się łatwo nie poddam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 52
  • Odpowiedz
@MLeko29: nie chcę zabrzmieć jak ktoś, kto się wymądrza, ale jak już poświęcasz czas i energię, to możesz to jakoś zoptymalizować. Od pompek nie urosną mięśnie, bo żeby był przyrost, po pierwsze musi być duże obciążenie, takie, że nie da się zrobić więcej jak 10-12 powtórzeń, po drugie musi być ten konkretnie mięsień obciążony, przy pompkach głównie pracuje piersiowy wielki, który robi się widoczny gdy jest naprawdę duży. Podciąganie to z
  • Odpowiedz
@MLeko29: Ogolnie zauwazylem ze jak nie cwicze to jestem silniejszy niz jak cwicze, bo jak cwicze to jestem zmeczony po cwiczeniach a jak tylko sie odmecze to cwicze jeszcze raz i tak w kolko, a postepow nie ma bo za malo jem. I to jeszcze nie tak ze dobije sie kalorii jakims slodkim napojem, tylko trzeba kurde bialko, czyli krotko mowiac wiecej zrec.
  • Odpowiedz
@MLeko29: Mi się smutno zrobiło, jakoś tak sentymentalnie. Tzn nie z powodu że się przemogłeś i czujesz się lepiej.

Kiedyś pół mirko instalowało 100 pompek na Windows Phone czy jakieś FoxLabsy i mieliśmy #pompujzwykopem. Dzień w dzień #!$%@?, jeden drugiego pilnował. Dziś to wszystko świeci pustkami a i ja sam czuje się dobity jak sobie uświadomię kiedy ostatni raz pompowałem czy się podciągałem.

Dałeś mi do myślenia żeby coś z
  • Odpowiedz
@wqon: No, po za 7 dniami treningowymi w tygodniu od dwóch lat, i również dwóch latach trzymania diety po schudnięciu ze 100 kg do 70, to faktycznie nic nigdy nie ćwiczyłem i nie wiem o czym piszę, masz rację.
  • Odpowiedz
@MLeko29 Bo wszystkie fejsbuki, insta o tego typu strony przyzwyczaiły, że chłop co ćwiczy to od razu jest szeroki w barach, wielki i w ogóle. Prawda jest taak, że ci co rosną szybko i szeroko praktycznie zawsze jadą na jakiś cyklach, na dłuższą metę rujnujących zdrowie. Te zmiany zachodzą bardzo powoli. Dużo szybciej zauważysz właśnie poprawę siły mięśniowej, kondycji i samopoczucia, niż hypertrofię mięśni. To pierwsze czujesz po miesiącu - dwóch regularnych
  • Odpowiedz
@MLeko29: nie sluchaj tych co mowią ze na pomkach nie mozna zrobić fajnej budowy, poczytaj albo pooglądaj jak PRAWIDŁOWO robić pompki na siłę, a jak na mięsnie, zwróć uwagę jak oddychać w fazach ekscentrycznej i koncentrycznej i jak długo ma trwać poszczególna faza w zalezności co chcesz osiągnąć. O prawidłowej diecie to chyba wiesz. To tak ogólnie.Oczywiście nalezy pamiętać o stopniowym dociążaniu twojego ciała wraz z progresem( choćby plecak z ciezarem
  • Odpowiedz
@odislaw: Pompki to jest jedno z lepszych ćwiczeń na klatę, ci co tak piszą to widać że nie wiele wiedzą o treningu. Warto też dodać o różnych wariantach pompek, jak np. z podwyższenia, na podwyższeniu, albo moje ulubione na poręczach. Już nie wspominam o dipach, to jest nadćwiczenie.
Ale jednak nie ma co się oszukiwać, w miesiąc nie będzie żadnych rewelacyjnych rezultatów jeśli chodzi o zmianę wyglądzie mięśni.
  • Odpowiedz
@MLeko29 chłop po miesiącu by rezultatów chciał. ja od jakoś 3.5 roku jestem na czelendżu minimum 50 pompek dziennie i nie widzę żadnej różnicy w swoim ciele, więc jeśli nie robisz 200 pompek, to nie licz na zbyt wiele
  • Odpowiedz
Od pompek nie urosną mięśnie, bo żeby był przyrost, po pierwsze musi być duże obciążenie, takie, że nie da się zrobić więcej jak 10-12 powtórzeń


@tomtom666: nope. Generalnie najładniej rośniesz jak ćwiczysz blisko do upadku mięśniowego, a to czy zrobisz to w 8 powtórzeń czy w 50 nie ma znaczenia
  • Odpowiedz
@xPekka: zgadzam się, tu raczej chodzi czy masz więcej czasu czy nie na trening( ͡º ͜ʖ͡º)
@powodzenia same "bezmyslne" napierdlanie jak najwiekszej ilości pompek nie powoduje ze urośniesz, liczy się PRAWIDŁOWA technika robienia pompek, oddech, dlugośc trwania poszczególnej fazy,ciwczenie do prawie upadku mięsniowego (jak kolega wyzej pisał) i bardzo wazna rzecz - czas na regenerację mięsni i dobry sen
@MLeko29:
  • Odpowiedz