Wpis z mikrobloga

Ej, weźcie mi wytłumaczcie, bo zmieniam opony na letnie i dopiero teraz wpadłem na to, że coś mi nie gra ... albo już jestem zmęczon albo po prostu głupi.
Mam opony Yokohama Advan Sport V105S, opony są symetryczne, więc chodzi tylko o to, aby oznaczenie OUTSIDE na oponie było do zewnątrz i wszystko niby gra gitara, no ale teraz sobie patrze, że skoro zamontuje te opony na aucie po prawej stronie tak jak widać na zdjęciu, to jeśli drugie dwie opony zamontuje po lewej stronie, to ten bieżnik wewnętrzny już inaczej będzie zbierał wodę i ją odprowadzał ... czy się mylę? Bo serio dawni nie miałem takiego mindfucka :/
#opony #mechanika #mechanikasamochodowa #wulkanizacja
Skoro woda z ulicy wpada w te rowki zaznaczone strzałką na niebiesko, to jak zamontuje takie opony na lewej stronie auta, to te rowki nie będą inaczej zbierać wody? #pytaniedoeksperta
LubieDlugoSpac - Ej, weźcie mi wytłumaczcie, bo zmieniam opony na letnie i dopiero te...

źródło: opony

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@grzes_wu no to masz odpowiedź. Jak nie mają kierunku to montujesz je jak chcesz. Ale po zdjęciu widzę że nie są symetryczne więc powinny mieć kierunek tylko Ty możliwe że go przeoczyłeś. A jeżeli nie to patrz czy jest oznaczenie outside. Innej możliwości nie ma chyba że to jakieś gowniane nalewki
  • Odpowiedz
@LubieDlugoSpac: Opony do samochodów osobowych zawsze mają jedno: aldo kierunek obrotu, albo zewnętrzną i wewnętrzną stronę. Na tych zimówkach przykładowo na sto pro nie masz outside/inside
  • Odpowiedz
@grzes_wu: W zimówkach nie mam zaznaczonej strony, masz rację, jest tylko kierunek toczenia, ale coś mi nie daje spokoju z tymi oponami.
Zobacz jak na zdjęciu, że jeśli zamontuje te opony biorąc pod uwagę tylko, żeby zewnętrzna strona była na zewnątrz, to woda wbija się w rowki (zaznaczone niebieskimi strzałkami) w innych miejscach i chyba inaczej to wpływa na odprowadzanie wody.
Zielonymi strzałkami kierunek toczenia opony (kierunek jazdy) a czerwonymi strzałkami
LubieDlugoSpac - @grzes_wu: W zimówkach nie mam zaznaczonej strony, masz rację, jest ...

źródło: opon2

Pobierz
  • Odpowiedz
Ciesz się ze nie masz tego modelu.


@grzes_wu: Ale ten rainsport to opona asymetryczna i kierunkowa. Kupując komplet na samochód zamawiasz dwie lewe i dwie prawe (różnej budowy - są swoim lustrzanym odbiciem).

W przypadku opon tylko asymetrycznych, bądź tylko kierunkowych potrzeba czterech takich samych opon.
Asymetryczne montuje się na felgach zgodnie z inside-outside i potem można je dowolnie przekładać.
Kierunkowe montuje się na felgach zgodnie z kierunkiem obrotu i w
  • Odpowiedz
Producent ma inne zdanie na ten temat


@grzes_wu: A faktycznie masz rację, te opony faktycznie zakłada się "odwrotnie" z prawej i lewej.
Jakaś biedawersja asymetrii żeby było taniej - pewnie po wodzie będzie ciągnąć w jakąś stronę, ale ESP w dzisiejszych autach mocne, a 99% właścicieli SUVów nie widzi róznicy :)

Prawdziwe opony kierunkowe i asymetryczne wyglądają tak i sprzedawane są parami L+P
hellfirehe - >Producent ma inne zdanie na ten temat

@grzes_wu: A faktycznie masz rac...

źródło: Pirelli_Scorpion__99628.1441827058.1280.1280

Pobierz
  • Odpowiedz