Wpis z mikrobloga

Albo pociąg zwany dobra pensja już odjechał, albo ktoś tutaj robi mnie w bambuko. W radio słyszałem, że obecnie studenci zarabiają nawet 6k zł do ręki. Ja mając już 35 lat i tytuł mgr inż. informatyki (politechnika) zarabiam 7.5k zł netto jako programista w jednym z największych polskich miast, w firmie bardzo znanej ( ͡° ͜ʖ ͡°) i do czerwca 2025 pracodawca wstrzymał podwyżki (zapowiedziane, że i tak one nie przekroczą 3% pensji podstawowej).

Patrząc na ogłoszenia o pracę też szału nie ma, na moich dwóch ostatnich rozmowach kwalifikacyjnych powiedzieli, że nie ma najmniejszych szans na pensję 14k brutto (tyle chciałem). Aplikuję tylko do dużych i znanych firm (wielkie korpo mam w CV zatem nie odpadam na etapie selekcji papierów).

Niby zarabiam słabo, ale nigdzie nie chcą dać więcej - uwaga, pytanie o stawkę pada jeszcze przed pytaniami technicznymi zatem to nie jest tak, że jestem słaby. No i teraz pytanie, gdzie ci wszyscy ludzie pracują skoro mają tyle siana? Domy, mieszkania inwestycyjne, samochody z salonów... jak to wkońcu jest?

Wszyscy mnie oszukują? Czy to jest jakaś symulacja/gra i ja jestem tym przegranym? Dlaczego to robicie?! Dlaczego!!!

#pracbaza #studbaza #gorzkiezale #depresja #korposwiat #praca #pytanie
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Dla studentów netto = brutto stąd taka kwota.


@vateras131: no i co myślisz, że jak taki student zostaje w firmie to mu nie dają podwyżki żeby zarobił więcej po tym okresie bez odprowadzania podatków? Firmy na pewno podwyższają odpowiednio pensję + dają podwyżki, czyli ktoś po studiach ma z marszu więcej o 50%
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: W jakiej technologii robisz że dali ci takie marne pieniądze? Ja w swojej drugiej robocie dostałem większą kasę a miałem tylko 8 miesięcy doświadczenia z poprzedniej roboty.
  • Odpowiedz
  • 0
no w it jest kryzys mojego ziomka wyrzucili z dnia na dzień urok b2b a jeszcze rok temu chwalił się setkami wiadomości na linkedin


@Alfiarz: ja od 3 miesięcy nie dostałem żadnej wiadomości od rekruterów, a oferty takie jak podesłałem, za 10k brutto to szukać ze świecą a wymagania spore, już lepiej wybrać branżę, w której nie musisz się codziennie dokształcać i siedzieć po godzinach
  • Odpowiedz