Wpis z mikrobloga

Warto przeglądać pikabu dla takich rodzynków. Jeśli się dziwicie czemu rosjanie są jacy są to pamiętajce że oni żyją we własnej bańce informacyjnej gdzie oni są zawsze biedni i pokrzywdzeni i desperacko się bronią. Tutaj historyjka z czasów sowieckiej inwazji na Czechosłowację w 1968. Skupili się na jakiejś ruskiej babie która została żoną czechosłowackiego komunisty i zamiaszkała z nim w Koszycach. W trakcie rozruchów wściekły tłum zerwał z niej ubranie i krzyczał hańba. Szczegóły przeczytajcie sami
https://pikabu-ru.translate.goog/story/ne_eyo_pozor_11365274?_x_tr_sl=ru&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp#comments

Oczywiście warto poczytać komentarze

"Tłum nie potrzebuje wielkiego powodu, żeby zdzierać ubrania, bić, gwałcić. Pamiętajcie o Tadżykistanie czy Uzbekistanie w czasie upadku ZSRR. Nawiasem mówiąc, wysłano tam także wojska, aby powstrzymać ludobójstwo."

"Zaraz zapomnę i znowu post o Czechosłowacji przypomniał mi jak mnie nazwali okupantem. Miałem 10 lat. CGV, Milovice."

"Małe obrzydliwe kundle, które potrafią walczyć tylko z kobietami i dziećmi."

"Przeczytaj, jak Czesi traktowali niemiecką ludność cywilną po maju 1945 r. To tu jest prawdziwe średniowiecze, a nawet gorzej."

"Inicjator ma wypisane na twarzy, że jest faszystą."

"Zdjęcie "Okupanci wracają do domu" z 21 sierpnia 1968 w Pilźnie, pierwszego dnia inwazji. Przed tym wydarzeniem ZSRR nie mógł być okupantem, ponieważ jego wojska nie znajdowały się na terytorium Czechosłowacji."

I tak dalej, oczywiście zero jakiejkolwiek autorefleksji "po #!$%@? się tam #!$%@?śmy". Bez zażenowania piszą jak to inni źle traktują ludzi albo do jakiego zachowania jest skłonna ludzkość. Nikt nie napisze że to wszystko pikuś w porównaniu z tym co robiła armia czerwona na "wyzwalanych" teranach.

#rosja #ukraina #wojna #pikabu #czechoslowacja
  • 4
  • Odpowiedz