Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#mechatronika #automatyka #pracait #praca

Generalnie programuje w C/C++ systemy embeded i mam już dość siedzenia przy komputerze. Zastanawiam się czy nie pójść w automatykę, ale tak: ze studiów to mam licencjat+mgr na kierunku Analityka Gospodarcza i inżyniera na prywatnej uczelni z Informatyki. Z języków umiem angielski C1 i niemiecki może to jest B2 i mam SEP do 1kV.
No i teraz jak mam niby znaleźć prace w automatyce? Może jakiegoś magistra z mechatroniki? Nie wiem czy na AiR mnie przyjmą po informatyce na II stopień.
Z jednej strony nie umiem wysiedzieć na komputerze, z drugiej jak oglądam w Internecie te wszystkie wypadki że maszyna kogoś przygniotła, albo wciągnęła, albo przebiła to trochę strach ruszać tyłek od biurka.
Generalnie jestem przegrywem bez znajomych mieszkającym z matką w wieku 33 lat, więc wyjazdy słuzbowe akurat mogłyby być odskocznią od codzienności.
Jak uważacie? Dobry pomysł zmieniać to teraz? Mam w ogóle jakieś szanse?
Aktualne zarobki: 7k na rękę UoP. Nie mam prawa jazdy i raczej nie chce go robić.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
  • Odpowiedz
@mirko_anonim ja sam jestem po Air ale siedzę w IT. Sam myślę żeby jednak zmienić na automatykę, też mam uprawnienia dozór i pomiary tym bardziej że lubię mechanikę, pamiętam jeszcze ze studiów programowanie plc, to nic trudnego.
  • Odpowiedz
. Nie mam prawa jazdy i raczej nie chce go robić.


@mirko_anonim: No bez tego się raczej nie obędzie. Jak można w tym wieku nie mieć i nie chcieć mieć prawka? To trochę jak bez ręki. Ale poza tym, nadajesz się. Angielski + niemiecki to jest atut. SEP jest mało ważny akurat, bo jak firma potrzebuje to cię wyśle na kurs i za niego zapłaci. No ale jak już jest, to
  • Odpowiedz
A ile masz zamiar pracować w automatyce i jeździć w delegacje? To nieprzyjemne i stresujące. Może znajdź jakąś ciekawszą pracę w embedded
  • Odpowiedz
W automatyce z delegacjami i bez prawka może być dosyć ciężko - przygotuj się psychicznie na docinki kolegów.
No i pytanie, ile lat jesteś w stanie jeżdzić w te delegacje i jakie masz plany życiowe. Jeśli nie planujesz zakładać rodziny (lub nie masz takich możliwości) to delegacje są spoko, zwłaszcza zagraniczne, bo wpada niezła kasa za same diety i nadgodziny. Praca w delegacjach zazwyczaj wiąże się z pracą w nadgodzinach, często po
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ja odpuściłem popularne w branży przejście z automatyki do IT właśnie z tego powodu. Więcej ruchu i praca przy maszynie. Myślę, że łatwo będzie Ci wskoczyć w "programowanie automatyki". Z resztą- automatyka bardzo mocno teraz ściera się z ogólnie pojętym programowaniem. Języki są podobne, wiele danych wysyła się teraz na serwery albo w chmurę.
A wypadków się nie bój. Podstawowe zasady i ich przestrzeganie wystarczą żeby nic się nie stało-
  • Odpowiedz