Wpis z mikrobloga

@M0sieznaSpre-eyna: fajny plakat.

Zastanawiam się natomiast, o co chodzi z profilaktyką zdrowotną? Ta męska jest jakoś zaniedbana? Zawsze odnosiłam wrażenie, że w mediach i przestrzeni publicznej jest głośno chociażby o profilaktyce w związku z rakiem jąder, promowaniem samobadań i wizyt u urologów, są też darmowe pakiety badań dla 40-latków w ramach programu Profilaktyka 40+, no i też coraz głośniej się ostatnio mówi o zdrowiu psychicznym mężczyzn i o tym, że istnieje
  • Odpowiedz
@ksndr: porównaj mammobusy jezdzace nawet po wsiach i zaproszenia rozsylane do kobiet z jedną akcja jaką jest movember, która ma miejsce moze w kilkunastu miastach i jest oddolną akcja
  • Odpowiedz
@ksndr: może dużo się mówi ale mało robi. Nie ma edukacji związanej z chorobami dotykającymi mężczyzn, nie ma profilaktyki ani badań jak mammobusy czy akcje z cytologią, nawet lekarze nie kierują na profilaktyczne badania względem raka prostaty, jelita czy przełyku. Do tego dalej jest podejście że facet ma być twardy i ma zarabiać a nie po lekarzach chodzić. W mojej zapadłej mieścinie były badania słuchu wzroku piersi i inne skierowane głównie
  • Odpowiedz
Zastanawiam się natomiast, o co chodzi z profilaktyką zdrowotną? Ta męska jest jakoś zaniedbana?


@ksndr: męska profilaktyka zdrowotna jest zaniedbana przez samych mężczyzn.
Coś boli? "Hehe ma boleć, wiem że żyję"
Depresja? "Nie jestem #!$%@?, żeby iść do psychiatry"
Mężczyźni są zazwyczaj zbyt leniwi/głupi/dumni/wystraszeni, żeby iść się zbadać, ale potem pierwsi o to płaczą, że są dyskryminowani
  • Odpowiedz
@ksndr: W robicie zajmuje się monitoringiem mediów pod informacje dotyczące refundacji leków i ogólnie z tym związane informacje. Profilaktyka zawsze była robiona pod kobiety, opisujesz głownie profilaktykę onkologiczną, która jest na mniej wiecej równym poziomie (na plus dla kobiet, ale mężczyźni też tam są, nie co roku, ale kampanie działają). Nie widziałem (minimum 3 lata) jakiegoś dobrego programu profilaktyki zdrowotnej (to organizują miasta lub województwa) dla mężczyzn. Kwestia zdrowia psychicznego -
  • Odpowiedz