Wpis z mikrobloga

#!$%@? JAKIE TE NOWE GRY SĄ MĘCZĄCE XD

Zabrzmię teraz mega jak boomer, ale jak chodzi o gierki to odpalając jakieś nowe tytuły to ja się męczę, bo większość czasu przed kompem to czekanie na to żeby pograć. Pełno pokazówek, cutscenek, gadania, no ile można. Ogrywam teraz Shadow of the Tomb Raider i gram w to chyba z 4 tygodnie i przejść nie mogę, bo to jest jakiś interaktywny film, a nie gra xD. 5 minut łażenia jak po sznurku i 10 minut #!$%@?, dłużej niż godzinę mi się nie chce w to grać i już wolę odpalić cs'a albo jakiś staroć, gdzie po prostu sobie gram.

Takim początkiem takiego podejścia były chyba gry od Telltale Games, zwłaszcza Walking Dead, gdzie o jakiejkolwiek rozgrywce nie było mowy i to było oglądanie kilku godzin animacji i coś takiego zdobyło ileś nagród GRY ROKU

Dlatego właśnie kiedyś to było, odpalałeś gierkę, pokazówka na początek którą skipujesz albo i nie i zaczynasz grać jak człowiek

#gry #takaprawda #niepopularnaopinia
yahoomlody - #!$%@? JAKIE TE NOWE GRY SĄ MĘCZĄCE XD

Zabrzmię teraz mega jak boomer, ...

źródło: PressFtoPayRespects

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
@yahoomlody Mam podobnie co do cutscenek etc - z czasem coraz bardziej odechciewa mi się grać w gry, które przypominają bardziej filmy niż gry. Dlatego ze swojej strony polecę takie, które mi o wiele bardziej odpowiadają:
- Dead Cells
- Hollow Knight
- Brotato
- Vampire Survivors
- Grime
- Blasphemous
- The Witness
- Celeste
- Super Meat Boy
- Guacameele 1 i 2
- Hades
- Wizard of Legend
Sporo
  • Odpowiedz
@yahoomlody:

Ogrywam teraz Shadow of the Tomb Raider i gram w to chyba z 4 tygodnie i przejść nie mogę, bo to jest jakiś interaktywny film, a nie gra xD. 5 minut łażenia jak po sznurku i 10 minut #!$%@?, dłużej niż godzinę mi się nie chce w to grać i już wolę odpalić cs'a albo jakiś staroć, gdzie po prostu sobie gram.


Dziwne, ja ograłem wszystkie 3 najnowsze części jak
  • Odpowiedz
@yahoomlody: Witamy w świecie gier dla normików aka AAA+. Dobre gry obecnie są tworzone przede wszystkim przez mniejsze studia i twórców niezależnych. Z gier z większym budżetem, które mnie w ostatnich latach nie zawiodły, to chyba tylko produkcje od From Software.
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch jak stary jak mlodzi tym bardziej w takie gry nie graja xd. Gry fabularne to wlasnie dla graczy starej daty są
Moze juz do najmlodszych nie naleze bo 25 lat zara stuknie ale sam #!$%@? granie w jakies fabularne gry bo skoro przez 3h grania mam oglądać 1,5 cutscenek to wole sobie fife lola czy inna scigalke odpalic pograc jak czlowiek
  • Odpowiedz
@yahoomlody: dosłownie żyjemy w złotych czasach gier (może poza jednym bardzo konkretnym podtypem strategii militarnej bo od czasów upadku serii total war ciągle widać pewną lukę na rynku). Jakiego gatunku sobie nie wymyślimy to prawdopodobnie w ciągu ostatnich 4 lat wyszło coś co podniosło poprzeczkę BARDZO
  • Odpowiedz
  • 2
#!$%@? JAKIE TE NOWE GRY SĄ MĘCZĄCE


Tymczasem gry kiedyś:
Chcesz z kimś powalczyć? Ok, ale najpierw ściana tekstu (zaraz po tym, jak przeczytasz instrukcję długą jak przeciętna powieść i zrozumiesz interfejs wyglądający jak kokpit statku kosmicznego. Nie wspominając, że do obliczania zadawanych obrażeń potrzebujesz kalkulatora, zeszytu i doktoratu z matematyki stosowanej)
Lwke - > #!$%@? JAKIE TE NOWE GRY SĄ MĘCZĄCE

Tymczasem gry kiedyś:
Chcesz z kimś pow...

źródło: temp_file4639311356044523232

Pobierz
  • Odpowiedz
Ogrywam teraz Shadow of the Tomb Raider i gram w to chyba z 4 tygodnie i przejść nie mogę, bo to jest jakiś interaktywny film, a nie gra xD.


@yahoomlody: Bardzo nieudana część w stosunku do poprzedniej. Jeśli dla ciebie to jakieś pocieszenie to w pewnym momencie dochodzisz do dużego tubylczego miasta i rozgrywka robi się bardziej otwarta.
  • Odpowiedz
Dlatego właśnie kiedyś to było, odpalałeś gierkę, pokazówka na początek którą skipujesz albo i nie i zaczynasz grać jak człowiek


@yahoomlody: Trochę się target zmienił i np. ludzie, którzy dawniej oglądali filmy, teraz grają w gry.
Ja też mam podobnie jak Ty, jak grałem np. w Hogwart's Legacy to skipowałem wiele cut-scenek, bo mnie to wybijało z rytmu.
Wydaje mi się, że jest to trochę kwestia tego, że gdy my byliśmy
  • Odpowiedz