Wpis z mikrobloga

Ugólnie to jutro po zamknięciu sesji #tesla wrzuci wyniki za q1. Podałbym Wam estymaty, ale są bez znaczenia, będzie gorzej niż oczekiwano, w na pewno dużo gorzej niż oczekują analitycy.
Efektów cieć zalogi, cieć kosztów pewnie za wiele widać nie będzie. Do tego wszelkie oszczędności to pewnie zostały połknięte przez cięcia cen samochodów i produkcję cybertrucka.
No ale ogółem to nie jest ważne.
Ważne będzie to co #elonmusk powie na conference callu, godzinę po raporcie. Jak będzie odpowiadał na pytania i w jakim będzie nastroju.
Wszystkie zeszłoroczne Calle to była tragedia. Pesymizm, narzekanie na stopy i takie tam. Zero konkretów o przyszłych produktach, gdyż mają zasadę po prostu wtedy o nich nie gadać.
Ale teraz będzie inaczej, Prawda?
Ogółem to trzeba zapiąć pasy. Myślałem żeby coś dziś dokupić, bo o longterm się nie boję, ale Elon może to wszystko jeszcze posłać niżej.
Ja od 187$ pod wodą już, także już tylko dokładam do tego interesu ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jak spadnie, kupię niżej, jak odjedzie to nie odjeździe jakoś bardzo.
No i na sam koniec trochę byczego copium.
Trzymajcie się ciepło!
#gielda
gonzo91 - Ugólnie to jutro po zamknięciu sesji #tesla wrzuci wyniki za q1. Podałbym W...

źródło: temp_file1003606329264014320

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@gonzo91: oprócz Elona nic się jutro chyba ciekawszego nie zapowiada, a Tesla która i tak leci na pysk raczej na resztę rynku nie wpłynie
  • Odpowiedz
@gonzo91: u mnie średni zakup 200. Ale sobie kupuję na poziomach zawsze, jak cena się zmienia o 10. Lubię inwestować w coś w co wierzę. A mało w co tak wierzę jak w Teslę, dlatego na IKZE też jest to jedna z 3, które kupuję na emeryturę( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gonzo91:
Z mojejo punktu widzenia:
- caly sektor EV jest aktualnie megakonkurencyjny i dopoki sytuacja sie nie oczysci trzeba go omijac szerokim lukiem
- stracilem sporo kasy na NIO wiec doswiadczenie mam ;)
- Tesla wciaz jest mocno przeszacowana, PE ponad 30, podczas gdy konkurencja z automoto buja sie w okolicach 10 (ford np.)
- wiadomo Tesli nie da sie porownac do innych firm automoto bo stoi za nia niesamowita
  • Odpowiedz
Ale teraz będzie inaczej, Prawda?


@gonzo91: uwielbiam te linijkowe analizy z fintwitta gdzie 80% się nie spełnia xd
sprzedaż elektrykó nurkuje choćtych chińskich znacznie mocniej. Imo lecimy pod 90 pomalutku. Kapitał gdzie indziej hula.
  • Odpowiedz