Wpis z mikrobloga

Niektórzy twierdzą że PM nie musi być techniczny, bo on jest od zarządzania pracą, więc liczą się miękkie umiejętności a techniczne są nieistotne. Czaicie co by było jakby to samo przenieść np. na budowlankę? Zrobić takiego Oskarka brygadzistą na budowie?

"Jak to płyta fundamentowa musi schnąć dwa tygodnie? A jak ci dorzucę kilku ludzi to wyschniecie ją do wtorku?"

"Betoniarka się #!$%@?ła? To nawet lepiej, powinniśmy rezygnować z narzędzi third-party, weź dwóch praktykantów i poskładajcie nową in-house"

"Nie potrzebujesz uprzęży, musisz być bardziej agile"

"Po co te rury w kuchni? Klient chce wodę bezprzewodowo, wiem że się da bo czytałem o tym na jednym blogu"

"Wiem, że nie dowieźli zbrojenia, ale piętro musi być dokończone w tym sprincie, wylejcie beton normalnie a zbrojenie doda się w refaktorze w przyszłym kwartale"

"Mieliśmy już robić odbiór, ale przyszedł change request, na ile wyestymujecie dobudowanie piwnicy i przesunięcie klatki schodowej o 15 metrów w lewo? UX mówi że dla nich to nie problem poprawić plany, więc mam rozumieć że uwiniecie się do końca miesiąca?

"Biznes uznał że dźwigowy z uprawnieniami jest za drogi, za te same pieniądze zatrudniliśmy do zespołu 6 praktykantów"

"Do wykonania fundamentów zatrudniliśmy kontraktora, wy róbcie ściany a oni fundamenty zrobią u siebie na budowie w Bengaluru a potem się zintegruje"

Oprócz tego codzienne daily gdzie pyta każdego z osobna co robił wczoraj, co będzie robił dzisiaj i czy coś go nie blokuje na którym 56-letni Zbyszek mówi że wczoraj nosił cegły, dzisiaj będzie nosił cegły, a blokuje go czasem Rychu bo leży #!$%@?, potem kawka i krótki wpis na Muratorze o nowych trendach w budownictwie

#pasta #programowanie
  • 49
@mag_zbc: wiem że pasta ale miałem styczność kiedyś z takim debilem XD gość kazał zamykać sufity w łazienkach (profile+płyty k-g) mimo że jeszcze robotę mieli do zrobienia goście od ppoż. i wentylacji nad tym sufitem XD mówię że trzeba na nich zaczekać, to mi same profile kazał pomontowac, bo jak skończą to się tylko płyty na szybko przykręci bo wg grafiku sufity miały być już skończone. #!$%@? że utrudni to dostęp
@mag_zbc w sumie ja bym chciał żeby np zespołem lekarzy kierował jakiś człowiek z miękkimi umiejętnościami zamiast najstarszy lekarz który uważa że jak go gnebiono kiedyś to teraz on może gnębić podwładnych.
@baal80: sens ma, Project Manager w daniej dziedzinie jakkolwiek by ona nie byla musi wiedziec o cczym jest rozmowa, jak co i do czego bo jak inaczej ma zrobic planowanie.
Ostatnio mialem sytuacje bo mi sie kolezanka po filologi żaliła, że ją inzyniery w #!$%@? robia i to z jej wlasnego kraju.
Oj ma to sens jak najbardziej, jak bym mial zbudowac most o nie wiedzial bym od czego zaczac.
@mag_zbc najpierw piszesz o nietechnicznym PM w IT, a później wrzucasz PMa z IT do budowlanki i próbujesz budowlankę przełożyć na IT. Gdyby brygadzista był nietechniczny (od strony budowlanki) to wątpię wątpię, że by traktował budowlankę jako IT. Miało być śmiesznie, ale te dwa światy są totalnie różne. Ba, nawet wyobrażam sobie takiego nietechnicznwgo brygadzista, który jebię pijoków i nierobów na budowie i doglada planu budowy.

A z drugiej strony, zgadzam się,
@mag_zbc: zapomniałeś o ważnym porównaniu "po co mam przychodzić na budowę mogę zdalnie Ci wymurować te ściany" czy zestawiasz tylko to co Ci pasuje do narracji?
@mag_zbc śmieszne, ale przykład z dupy. Tzn. wiadomo, że fajnie jak PM jest techniczny, ale problem jest taki, że takich ludzi po prostu prawie nie ma. Jak ktoś jest dobry technicznie to zazwyczaj kompletnie nie nadaje się na prowadzenie projektu.
@mag_zbc yyy pracuje z zagranicznymi PMami i dokładnie tak jest na dużych projektach jak rządzą ludzie bez wykształcenia technicznego.naprawde miałem. Pytanie "musimy postawić coś na tym stropie w przyszłym tygodniu. Nie możemy najpierw zrobić stropu a później z boku ścian?"
"Dlaczego w tym ciemnym pomieszczeniu w piwnicy 5x8m pracuje tylko 3 ludzi? Potrzebujemy tego za 2 dni a nie ,2 tygodnie. Nich zwiększa ilość ludzi do 8"
No i mój ulubiony to
Zabawne ale sensu większego to nie ma. Przede wszystkim dlatego, że ciężko znaleźć dwie branże tak różne jak IT i budowlanka. Spróbuj np. zrobić COKOLWIEK zdalnie w budowlance ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@baal80: Ciekawe, bo widziałem oferty pracy na kierowników projektów budowlanych w trybie hybrydowym. Wiele pracy w budowlance nadzoru to właśnie praca biurowa. W obliczu dzisiejszych norm, przepisów, wymogów budowa odbywa się w takim samym stopniu
@mag_zbc szkoda tylko, że PM to nie brygadzista. Do prowadzenia budów i innych projektów też zatrudnia się kierowników projektów, często bez wymogu nie wiadomo jak dużej wiedzy domenowej