Wpis z mikrobloga

https://www.mp.pl/pacjent/leki/subst.html?id=742
"Sulpiryd wykazuje działanie antyautystyczne, aktywizujące i przeciwdepresyjne."
Brał ktoś ten lek? Na jakiej zasadzie to działa antyautystycznie? Bo brzmi mega ciekawie, chociaż wiadomo, autyzmu się tym nie wyleczy ale chyba musi jakoś pomagać skoro określili to działanie jako antyautystyczne.
#psychiatria #psychiatra #leki #autyzm #asperger #fobiaspoleczna #agorafobia #przegryw
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rekkin: autyzm w schizofrenii to co innego niż spektrum autyzmu i odnosi się do objawów osiowych bleulera, co znaczy mniej więcej jako wycofanie społeczne i pochłonięcie przeżywaniem wewnętrznym.
  • Odpowiedz
@rekkin: lek podobno spoko, choć nie brałem. Wywala prolaktynę, ale w małych dawkach odhamowuje dopaminę i poprawia nastrój/ W większych zaznacza się działanie przeciwpsychotyczne.
  • Odpowiedz
@rekkin: na początku masz po tym większą energię i czasem nawet "chęć do działania" (i co ciekawe z opisów wynika że tak działają małe, a nie duże dawki) ale efekt aktywizujący niestety maleje po 2 miesiącach dlatego przestałem stosować + ciekawostka: a-----l po tym ma mniejsze działanie usypiające i otumaniające, czasem testowałem żeby się nie upić i gdzieś też ktoś się tym dzielił
  • Odpowiedz