Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób co chodziły do #licbaza #studbaza w latach 90tych i na początku 2000s
Wtedy też młodzież się tak ubierała? Czy to całkiem nowy styl? Bo mi się wydaje, że wtedy też była taka moda. Ktoś wytłumaczy skąd to się wzięło? Bo jakby ktoś się tak ubrał w 2014 roku uznaliby go za bezdomnego albo za lumpa
Mam wrażenie, że to się zaczęło jakoś w 2020 roku
#pytanie #pytaniedoeksperta #moda #vinted #logikarozowychpaskow
snorli12 - Mam pytanie do osób co chodziły do #licbaza #studbaza w latach 90tych i na...

źródło: 1000002508

Pobierz
  • 186
  • Odpowiedz
@snorli12:
Rocznik 84 here. Tak, mam nawet zdjęcie kuzyki z czasów liceum - była ubrana dokładnie jak na twoim zdjęciu. "skejty' tach chodziły.
  • Odpowiedz
@snorli12: młodzież 16-24 (a właściwie portfele ich rodziców) to jest target każdej sieciówki, bo im można wcisnąć każdą modę. Po 25-ce człowiek nabiera krytycyzmu, znajduje swój styl i nie kupuje już tyle ciuchów co na wcześniejszym etapie.

Zabawne jest to, że oversize stając się popularny spowodował, że teraz nawet chude i dobrze wyglądające laski pomykają w tych ciuchach, byle tylko nie odstawać od tego co aktualnie jest trendy xD


@
  • Odpowiedz
przeca takie szerokie spodnie i bluzy z kapturem to top kultury raperskiej lat 90/00


@PodniebnyMurzyn: niestety tłumaczysz to gościowi, który 20 lat temu miał problem wyjść spod kamienia, a po 20 latach dalej siedzi pod kamieniem ale odważył się zadać to pytanie. Taka to róznica xD
  • Odpowiedz
Pamiętam modę na jakieś spodnie które wyglądały jakby ktoś w nich malował kilka pokoi. Każdy w innym kolorze. :)
  • Odpowiedz
Bo jakby ktoś się tak ubrał w 2014 roku uznaliby go za bezdomnego albo za lumpa

@snorli12:
Czyli teraz jest lepiej, bo nie ma presji by mieć na sobie z 2500 zł do szkoły?
Jesli tak, to spoko. Ostatnie o czym powinni myślec ludzie przed 30 to wydawanie kasy na ubranie.
Pozycjonowanie się kasą poprzez ubrania to dla mnie raczej wiek +30.
  • Odpowiedz
@snorli12 tak jak wyżej powiedziano „moda” zatacza koło. Jedyne co teraz jest inne to to, że dziewczyny zaczęły nosić luźne ubrania jak chłopaki w latach 2000. Sam tak chodziłem i nie były to bazarowe ciuszki jak niektórzy piszą tylko dość drogie rzeczy z clinic, dc etc. Teraz też są najczęściej drogie tylko na takie nie wyglądają (kurtki eg. north face). Ale suma sumarum i tak dochodzimy do punktu w którym żadna
  • Odpowiedz
@snorli12: takie były czasy, że nie wchodziło się do sklepu i dane spodnie były "skinny", szerkokie, wąskie, zwężane itd. Nielicznych było stać na ciuchy z Niemiec kupowane bezpośrednio, czy na placu od handlarzy. Zmiany ustrojowe nie były aż tak gwałtowne jakby to się wydawało i że wszystko będzie dostępne. 20-25 lat Polska pod względem zarówno wyglądu ulic, infrastruktury, czy właśnie dostępności towarów "luksusowych" była zupełnie innym miejscem. 15-17 lat temu
  • Odpowiedz
I bardzo dobrze, gdybym chodził teraz do szkoły dalej #!$%@? miałbym i chodził w dresach.
Całe liceum w niewygodnych jeansach które zdejmujesz najszybciej jak się da po powrocie.
  • Odpowiedz