Wpis z mikrobloga

@mattz_: Jeżeli jesteś odpowiedzialnym kupującym, to nie ma wad, ale a-pay i inne odroczenia spłaty, to zwykłe pułapki zakupowe. Działa tu mechanizm: "może nie mam kasy teraz, ale co to jest 2 stówki co miesiąc i to dopiero za 2 miesiące? Wtedy będę już miał" I tak sie zbiera kilka takich mini ratek, a platforma zakupowa ma w pompie czy to spłacasz, oni prowizje za sprzedaż już zgarnęli.
  • Odpowiedz
@Andrzej_Buzdygan: jeśli chodzi o raty 0% to mało że to jest wygodne to jeszcze opłacalne. Masz kasę na całość ale bierzesz sobie raty. A kwotę wpłacasz na oszczędnościowkę. Oszczędnościowka Ci delikatnie mnoży kasę, a Ty płacisz i tak tyle samo jak byś kupił od razu.

Mimo, że to są grosze to nadal to darmowa kasa. Pomnożyć to przez ileś tam i wyjdzie że miesięcznie na ratach 0% oszczędzasz 100-200zl
  • Odpowiedz
@mattz_: teoretycznie nic złego, bo inflacja zje część długu.
jest tylko pułapka, bo nie widzisz pieniędzy które wydajesz, przez co masz skłonność kupić więcej. Więc trzeba sie kontrolować i brać na raty rzeczy które by się normalnie kupiło, a nie giga plazme bo tanie raty
  • Odpowiedz
których nie odczułem przy spłacie.


@kacper191817: w tym problem że dzielisz jadę na taką która się odczuwa i nie odczuwa i sądzisz że to jakaś inna kasa :)
Ale to tylko Twój problem, innych nie dotyczy, w sumie to inni też pozytywnie na to patrzą więc spoko :)
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny nie zamierzam udawać jak większość tutaj że zarabiam 15k i nie ma dla mnie różnicy czy znika mi z konta 100 czy 1000zł miesięcznie. Dam ci przykład, mam ratę powiedzmy 200zł i wtedy koduje sobie w głowie że wystarczy że odpuszczę sobie 2 wyjścia na miasto na żarcie czy picie i mi się „zeruje”, tak jakby tej raty nie było. Stąd moje określenie że takiej raty nie odczuje bo wtedy gotuję
  • Odpowiedz
@kacper191817: Po prostu niektórzy mają ból dupy, że Ci których nie stać mają te same zabawki co oni. Że gdyby nie raty to nie byłoby ich stać na np. nowego iphona.
  • Odpowiedz
  • 0
Zrobiłem mema o sobie teraz XD


@pogop: żeby nie było. Nie chodzi o to, że mnie na to nie stać i nakupiłem niepotrzebnych rzeczy, tylko o to, że i tak trzeba za to zapłacić XD
  • Odpowiedz
a co złego w kredycie 0% lub w allegro pay na 3 spłaty sobie rozdzielić bez prowizji?

@mattz_: nic, tak samo nic złego nie jest w przewaleniu 50zł na maszynkach dla zabawy. Problem zaczyna się jak zaczniesz przewalać całe wypłaty. Z tymi ratami jest podobnie - znajomy wydaje i wiecznie pod korek bo przecież raty albo subskypcja i #!$%@?, kasy mu zaczyna brakować. Bardziej o to tutaj chodzi, że dużo ludzi
  • Odpowiedz