Wpis z mikrobloga

Mireczki, polećcie jakieś termometry z ZigBee I wyswietlaczem.

Mam Xiaomi po BT, LYWSD03MMC.
Mam też taki sam przerobiony na ZigBee, ale zamiast stabilnie działać to się ciągle zawiesza i pokazuje głupoty.

Kupiłem na Ali jakieś zth05, ale wyświetlacz to jest jakaś tragedia. Dobrze widać tylko w wąskim zakresie kątów.

Macie jakieś sprawdzone z wyświetlaczem dobrej jakości (typu Xiaomi), albo wiecie co zrobić, żeby Xiaomi chodziło dobrze po ZigBee?

Czy w ogóle się przestawić na BT z termometrami?
Może jest jakiś alternatywny firmware do Xiaomi, żeby pozbyć się tego tokena do parowania i potrzeby posiadania ich clouda?

#zigbee #homeassistant #smarthome
  • 13
  • Odpowiedz
@stan: no ja przerobiłem i termometr jest nieresponsywny. Już nie mówię o wysyłaniu danych, ale o tym co na wyświetlaczu się dzieje.
Czas reakcji jest baaardzo wolny.
Kilka dni temu miałem tak, że leżały obok siebie dwa termometry i ten z ZigBee wyświetlał po pierwsze głupoty, a po drugie aktualizacja temperatury zajmowała wieki - przełożyłem termometry w inne miejsce ble już dawno wyświetla nowe dane, a ten ZigBee ciągle stare.
A
  • Odpowiedz
  • 1
@WrocilemAleZInnymLoginem przez BT wystarczy ci zwykły dongle BT wpięty da HA, jeśli nie masz. potem odczytujesz token np. używając telefonu przez przeglądarkę. nie musisz wcale ich parować z chmurą od xiaomi
  • Odpowiedz