Wpis z mikrobloga

#portal2 #wine (1.4.1) #linux (u 10.04) #crossover #jakgrac #jakzyc i się nie #!$%@?ć...

siedzę już z 7 godzinę i wciąż nie mogę dojść do tego jak zmusić Wine, by jednak odpalił dźwięki w menu Portala i w ciągu gry. Przeglądam fora i co widzę:

- zaznacz sobie OSS jako główny w menu dźwięku - hę? niczego takiego nie ma, a opcje inne niż systemowe powodują, że dźwięku nie ma nawet na wstępniaku

- wpisz -sndopenal w menu aktywatora i wtedy uruchomi z ALSA_ - DUPA. nic takiego się nie dzieje, jak burczało tak burczy lub milczy.

- piszą o jakichś emulatorach, żeby odinstalować wine do nowszej wersji (kiedy mam najnowszą...)

kuuuuurwa mać, zaraz wywalę tego zasranego portala i wuj. Jedno co dobrze działa to Flatout2, ale i tak bez efektu 3D.

miał ktoś takie problemy?
  • 9
@Colek: @ike1: znalazły się eksperciki od flame'u. Windowsa mam, ale 1. nie chce mi się za każdym razem odpalać Windy, by sobie w coś pociupać, 2. wolę linuksa z wielu powodów, których nie zrozumiecie, 3. od tego jest ta aplikacja, by nie musieć mieć windozy. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Internetowe napinacze. Windowsa zainstaluj... Pffff....

@T0m3kk: komu? czemu? Ubuntu, Wine czy Windowsa?

@Demand: wiem, bo
@ike1: @Colek: poradzisz sobie z tym, poradzisz sobie z windowsem. Przy okazji można się nauczyć jak rozwiązywac problemy i gdzie szukać rozwiązań. Oczywiście, że najłatwiej byłoby sobie pyknąć na windę Portala, ale nie o to chodzi. Chodzi o testowanie, próbowanie czy działa i rozwiązywanie problemów. Chcę wiedzieć jak obsługiwać sprzęt, który mnie otacza, by nie musieć latać do każdego z najmniejszą pierdołą do serwisu, bo coś się skefiło. Jak się
@SPGM1903: Ubuntu? Może to głupota samego pulseaudio? A poza tym poszukaj w ustawieniach wine biblioteki openal i dla niej spróbuj zmienić kolejność na natywna/wbudowana albo odwrotnie, i wtedy ten przełącznik.