Wpis z mikrobloga

Praga i Kraków są porównywalne na płaszczyźnie turystycznej - zachłanni Angole nie brali się znikąd.


@PfefferWerfer: Pragę odwiedza rocznie 150% wiecej turystow jak Kraków. Dla mnie to jest inna liga. Biznesowo to juz w ogóle nie ma o czym rozmawiać; tutaj to wyżej postawilbym nawet Poznań. Do Pragi można porównać Warszawę i Budapeszt i będzie to ta sama liga, ale na pewno nie Kraków.
@PfefferWerfer:

Praga i Kraków są porównywalne na płaszczyźnie turystycznej - zachłanni Angole nie brali się znikąd.


Dobra to popatrzmy na liczby. Turyści rocznie:

Praga - 9.0 mln
Kraków - 2.7 mln
Warszawa- 2.8 mln

Jak chcesz do tych liczb anegdotkę to każdy obcokrajowie z którym gadałem to albo planuje pojechać do Pragi albo już tam był, albo marzy żeby tam pojechać. To, że Kraków ściąga trochę #!$%@? Angole na wieczory kawalerskie
@Sabarolus: @Czoso Ok Panowie, to jak tam ceny w Pradze w końcu? Bo skoro macie rację i to inna liga to na pewno jest drożej mimo wszystko, a Kraków jest odpowiednio tańszy i cena jest uzasadniona a nie napompowana bezpodstawnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PfefferWerfer: ale właściwe to o co ci chodzi XD
Bo przed chwilą sugerowałeś, że polskie miasta muszą lecieć to the moon, bo w Pradze jest drożej, a są porównywalne. Nie, nie są porównywalne. Nie mają porównywalenej wartości turystycznej.
@Sabarolus: Ok, czyli cena w Krakowie jest uzasadniona i nie ma bańki.

Bo przed chwilą sugerowałeś, że polskie miasta muszą lecieć to the moon, bo w Pradze jest drożej, a są porównywalne. Nie, nie są porównywalne. Nie mają porównywalenej wartości turystycznej.


@Czoso W kontrze do tego że ceny w Polsce są zbyt wysokie odwołałem się do Pragi, ale skoro udowodniliście że w Pradze jest dużo drożej, to znacznie niższa cena w
@PfefferWerfer:

prince/income index dla Pragi jest 18 i jest taki sam jak dla Paryża, Lizbony, Londynu, bo to jest ta liga, to jest unikatowe miejsce. Z cąłym szacunkiem dla Krakowa, ale nie ma podjazdu.

Czy Kraków powinien być tańszy? No tak.
Czy jest tańszy? No jest.
Wystarczająco? Nie.
Czemu? Price index ratio dla Krakowa to 14, a biorąc pod uwagę jako mało atrakcyjny jest Kraków nie ma powodu żeby nie miał
Ok, czyli cena w Krakowie jest uzasadniona i nie ma bańki.


@PfefferWerfer: Cena jest taka, jaką ludzie są gotowi płacić. Jeżeli państwo zapewni kredyt 0% dla kazdego chętnego to ceny dodatkowo wzrosną znacząco. Jeżeli obetnie jakiekolwiek wsparcie to wzrost cen się zatrzyma, a być może ceny skorygują. Z punktu widzenia osoby, która kupuje mieszkanie w Krakowie do mieszkania trudno mówić o tym czy cena jest uzasadniona. Jeżeli ktoś chce tam mieszkać,
Co do Pragi - ceny w niej nie biorą się z niczego. Wynikają przede wszystkim z faktu, że buduje się tam smiesznie mało. Jak mało? Ano rocznie mniej jak w x2 mniejszym Wrocławiu. Ceny tam można oczywiscie tłumaczyc turystyką, stolicą etc. Natomiast życze powodzenia w główkowaniu nad cenami w Brnie albo Ostrawie xD


@Sabarolus: a to nie będzie kwestia polityki, że tak mało budują? ( ͡° ͜ʖ ͡°
mieszkania będziemy mieli już zdecydowanie najdroższe w Europie


@mickpl: a najlepsze jest to, że w wielu przypadkach mowa tutaj o wielkiej płycie, czyli blokach, które na zachodzie są systematycznie wyburzane ze względu na przestarzałą technologię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tylko Praga jest top 3 na liście całej Europy jako wekend city break. Warszawa pewnie nie jest nawet w top 50 xd


@Czoso: Rozwala mnie to jak nic - musieliby mi dopłacać tyle ile chcą w warszawskich cenach żeby mieszkać a co dopiero żyć tam na wschodzie w Polsce B pośród bulwa równin z niczym xxxxxD