Wpis z mikrobloga

@snorli12: Co roku robie odkażanko, kupuje nabój do czyszczenia klimy. Wymieniam filtr na wiosnę. Klimę przy dużych upałach nastawiam na 23 i odpalam mocny nawiew. Jeszcze nigdy mi nic nie było od klimy.
  • Odpowiedz
@snorli12: kwestia używania z głową, czyli ustawienie 24-26 stopni a nie 18 przy 34 na zewnątrz. Duży skok temperatury Cię dobija, plus oczywiście kwestia czyszczenia, ozonowania.
  • Odpowiedz
@snorli12: nie wiem jak tam się u Ciebie ustawia. Zgodnie z fizyką - zimne powietrze ma opadać, bo ciepłe leci do góry i żeby się mieszało
  • Odpowiedz
@snorli12: ustawiaj temperaturę na 1/3 odległości od 21 do temperatury na zewnątrz (np dla 30 na zewnątrz ustawiasz 24, dla 27 na zewnątrz ustawiasz 23, dla 36 na zewnątrz ustawiasz 26) i nawiew na przednią szybę a nie na twarz.
  • Odpowiedz
@snorli12 jest podobno zasada, że temp klimy nie powinna być niższa niż 5C względem tej na zewnątrz. Nie kierować nawiewu na siebie. Ja stosuję te dwie zasady w miar możliwości (wiadomo, że przy 35 nie ustawisz 30 ale dajmy na to 25) i nie choruje.
  • Odpowiedz
@snorli12: Ja zawsze mam skrajne nawiewy na szyby a centralne do góry - jak najdalej od siebie. No i jak już się schłodzi to ograniczam nawiew.
  • Odpowiedz
@snorli12: Od lat mam samochody z klimatyzacją, jest włączona cały rok w zasadzie i nie zauważyłęm abym przez to chorował. Wbrew pozorom klimaryzacja nie jest fabryką bakterii czy wirusów.
  • Odpowiedz