Wpis z mikrobloga

Obczajam ten kalkulator "kredytu 0%" i się śmieję xD
1. Single praktycznie wykluczeni czyli jako 30letni facet zarabiajacy np 8000zł nie masz szans na mieszkanie w mieście i tym samym jesteś wykluczony z przyszłego tworzenia związku, rodziny i produkcji ilości Polaków.
2. Patola z trójką dzieci może za to wziąć piękne deweloperskie mieszkanie za prawie 700 tys i płacić ratę....1375zł.
1375zł! xddd przecież przy tego typu racie to jest ogromne pole do wzrostu cen o dziesiątki procent.
A dla singla ratka 4700 <3


#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent
Beszczebelny - Obczajam ten kalkulator "kredytu 0%" i się śmieję xD 
1. Single prakty...

źródło: Screenshot 2024-04-12 at 08-03-44 Kalkulator Mieszkanie na Start_ Kredyt 0% – Hipoteka bez tajemnic

Pobierz
  • 298
  • Odpowiedz
@Beszczebelny: można też patrzeć z innej strony. Jeśli rodzina z 3 dzieci ma już mieszkanie, to pewnie chciałaby kupić większe, więc w top5 wojewódzkich, na takie sensowne 80m mieszkanie, albo jakiś dom potrzeba z 1.3-1.5M. Dopłatę masz do 660k, ale resztę masz na stały procent, bez możliwości nadpłaty (wydaje mi się, że takie są warunki bk0%), więc to zupełnie przestaje być ciekawą opcją.
  • Odpowiedz
Ja też się zastanawiam pomału czy nie będę chciał mieć 3 dziecka, skoro będę mógł spokojnie powiększyć swoje lokum, tak że wszyscy się w nim pomieścimy.


@ziomus13: jak spokojnie skoro skoro już masz mieszkanie, to ten kredyt Cię nie obejmie?
  • Odpowiedz
@Beszczebelny akurat ta część programu jest bardzo logiczna. Dlaczego państwo ma dotować mieszkania dla singla, który cholera wie czy w ogóle ma zamiar reprodukować? Program zachęca do poczekania z decyzją o mieszkaniu aż urodzi się przynajmniej to jedno dziecko, bo wtedy warunki są znacznie bardziej atrakcyjne. Koniec z wymówkami "nie możemy mieć dzieci bo mieszkania za drogie!!1!".
  • Odpowiedz
@nikifor jak będzie mieć trójkę, to obejmie, bo wtedy odchodzi ten warunek pierwszego mieszkania. I to też bardzo sensowne, bo z punktu widzenia państwa rodziny z 3+ dzieci są najbardziej pożyteczne.
  • Odpowiedz
porządna rodzina z trójką dzieci to radzi sobie bez takiego kredytu, zazwyczaj to są bardzo majętni ludzi


@Beszczebelny: Ty chyba w rossji mieszkasz, bo dla Ciebie społeczeństwo dzieli się tylko na patolę i ludzi zamożnych bez potrzeby brania kredytu xD

a jak ten 30 letni singiel 8k miałby żonę 8k i trójkę dzieci, to jak to zakwalifiikować? patola, czy bardzo majętni ludzie bez potrzeby brania kredytu?
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88:

Dlaczego rodzinę z trójką dzieci nazwywasz patolą? Patolą to jest 30 letni chłop co nawet baby nie ma a co dopiero dzieci. Pożytek z niego tylko jako mieso armatnie dla państwa.


Odpowiedzialny i trzeźwo myślący facet jest "be", bo nie chce sprowadzać kolejnych niewolników na ten świat xD
Co jest złego w byciu wygodnym? Jak chcesz to taplaj się z gówniakami i nie śpij po nocach, ale nie zmuszaj
  • Odpowiedz
@The_Rainman żeby mieć dopłatę na 300m2 dom, to musiałbyś mieć minimum żonę i 11 dzieci ( ͡º ͜ʖ͡º) jest limit metrażu w stosunku do ilości osób. Ale możesz, bo od 3 dziecka w górę nie ma warunku pierwszego mieszkania. Także czyń honory obywatelu.
  • Odpowiedz
@Beszczebelny: To nie będzie tak wyglądać, bo pomijasz prowizję banku, tak samo było przy BK2%, oprocentowanie 2% a prowizja banku kolejne 2%. Banki #!$%@?ły ludzi taką prowizją na BK2% bo mogły i tutaj będzie to samo, więc z 1375zł robi się już 2500zł.
  • Odpowiedz
@Wraczek: Ty patrzysz na to z perspektywy jednostki. I ok takie życie dla Ciebie jest wygodne, ale dla państwa i społeczeństwa jesteś bezwartościowy. Więc nie dziw się że państwo cię olewa, pomagając przy tym rodzinom z trójką dzieci. I nie nazywaj patologią ludzi dzięki którym to państwo będzie kręcić się dalej.
  • Odpowiedz
@sayanek sporo banków przy bk2% prowizję odpala dopiero po 10 latach, gdy dopłaty się kończą, więc przez 10 lat masz kredyt realnie 2%, przynajmniej ja tak mam
  • Odpowiedz
To nie będzie tak wyglądać, bo pomijasz prowizję banku, tak samo było przy BK2%, oprocentowanie 2% a prowizja banku kolejne 2%. Banki #!$%@?ły ludzi taką prowizją na BK2% bo mogły


@sayanek: Lol nie xD w bk2 masz równo 2% niektórzy nawet mniej. Na stałym oprocentowaniu nie ma czegoś takiego jak prowizja banku.
  • Odpowiedz
@fenbekus: No to nie wiem gdzie tak trafiłeś :D Brat jak brał BK2% to wszędzie 2+2 i koniec (w PeKaO chyba mu zeszli na 1,5% jak wykupił u nich 5x droższe ubezpieczenie na życie niż by u mnie zapłacił).
  • Odpowiedz