Wpis z mikrobloga

Jest 2024 rok. Istnieją wyszukiwarki i czaty AI, ogromne zasoby wiedzy dostępne dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Tymczasem wykopowi eksperci podatkowi, programiści 15k i pciembiordzy płacący ogromne podatki i literalnie utrzymujący ten kraj [tu podaje kwotę kilku tysięcy z wliczonym VAT-em żeby wyszło jak to go państwo niemiłosiernie okrada] dalej nie rozumieją słowa „zysk” w nazwie podatku od zysków kapitałowych znanym także jako podatek Belki.

Niezmiennie uważają, że podatek od zysków kapitałowych płaci się od już raz opodatkowanych oszczędności (tj. od kapitału), nie zaś - na co wyraźnie wskazuje nazwa - od zysku z kapitału.

Niesamowicie przeszkadza im jeden z najniższych podatków od zysków kapitałowych w Europie i domagają się jego zniesienia, kompletnie nieświadomi, że sami na siebie kręcą bat w imię interesu milionerów, którymi, jak usilnie starają się wierzyć, kiedyś będą. A nie będą nigdy.

W Polsce potrzebujemy PODWYŻKI podatków od zysków kapitałowych i nieruchomości, zmniejszenia ogromnych ulg dla pciembiordzów, a za to OBNIŻKI podatków od pracy, która obecnie jest całkowicie niewspółmiernie opodatkowana i oskładkowania względem innych źródeł przychodu.

Większość z Was pracuje na etatach, popierając kolejne ulgi dla nielicznych jesteście niczym Żyd głosujący na NSDAP.

#podatki #polska #gospodarka #ekonomia #antykapitalizm #gielda #nieruchomosci
czerwonykomuch - Jest 2024 rok. Istnieją wyszukiwarki i czaty AI, ogromne zasoby wied...

źródło: IMG_5822

Pobierz
  • 38
@czerwonykomuch: wow w ogóle nie spodziewałem się, że ludzie mają takie nastawienie do tego XD myślałem że to oczywiste, że belka to jeden z niewielu podatków 'bogaczy', poza oczywistymi jak VAT/akcyza. Widzę że tutaj ochrona swoich 100 zł podatku z lokaty jest ważniejsze niż ideowe ściąganie hajsu z żyjących z kapitału. Okropne XD
@czerwonykomuch:
Po co kłamiesz, że są jedne z najniższych. W wielu krajach masz spore kwoty wolne, nawet takie że ciężko to zapelnic zarabiając ponad srednia krajową. Teraz to Ty się popisałeś niewiedzą
@3k1m: chodzi o główną stawkę podatku. Cały polski system podatkowy jest nastawiony na walenie w biednych i premiowanie bogatych. Mogłoby to już dawno się zmienić, ale biedacy są wciąż przekonani, że kiedyś będą bogaci, dlatego bronią milionerów własną piersią, co widać tu w komentarzach.

Podstawowymi reformami powinno być:
- wprowadzenie kwoty wolnej w podatku Belki dla drobnych ciułaczy, ale podniesienie jego stawki dla lepiej zarabiających. Alternatywnie traktowanie dochodów kapitałowych jako zwykłych
@czerwonykomuch:
Zgadzam się z wieloma aspektami. Ponadto ludzi mniej majętnych warto nagradzać moim zdaniem za przedsiebiorczosc, a nie karać. Wiele razy byłem świadkiem kiedy ktoś uważał, że czegoś się nie opłaca, bo i tak zapłaci podatek. W ogóle to koncept, który bodajże jest w czechach to takie win win, bo za trzymnie kasy na giełdzie dłużej, niesie za sobą korzystne warunki podatkowe.
@czerwonykomuch: co ty #!$%@? chcesz przetłumaczyć, to są lata kładzenia głupot do łbów przez Korwina na temat niskich podatków, bo jak będą niskie podatki to Mariusz z magazynu dorobi się milionów jak jego pan cieciembiorca/landlord/rentier/udziałowiec firmy/wstaw se dowolnie.
no i później wychodzą takie jełopy i oburzają się, jak ktoś choćby się zająknie na temat tego, że w sumie coś jest nie tak w momencie gdy kawałek ziemi robiący za parking w
@czerwonykomuch:

Niezmiennie uważają, że podatek od zysków kapitałowych płaci się od już raz opodatkowanych oszczędności (tj. od kapitału), nie zaś - na co wyraźnie wskazuje nazwa - od zysku z kapitału.


To akurat prawda w 100% xD

Ale cały system podatkowy w PL to jakieś kuriozum.
Umowa o pracę najpopularniejsza najgorzej opodatkowana, bo dużo lepiej na ryczałcie, albo B2B ( które jest w 90% fejkowym UOP). Brak kwoty wolnej od dywidend
@3k1m:

W ogóle to koncept, który bodajże jest w czechach to takie win win, bo za trzymnie kasy na giełdzie dłużej, niesie za sobą korzystne warunki podatkowe.


To jest również bardzo ciekawa koncepcja, niekoniecznie pod względem wyrównywania szans lub dochodów państwowych, ale bardziej w zakresie zachęcania do długoterminowego inwestowania w spółki z krajowej giełdy.

Polska giełda to żart, który nie przystoi kompletnie krajowi z 21. gospodarką świata i 38 mln mieszkańców.
Z tym opodatkowaniem oszczędności, to mogło komuś chodzić o trzymanie pieniędzy na lokatach, w obligacjach skarbowych i po prostu w instrumentach rynku pieniężnego, które zwykło się mówić, że są wolne od ryzyka (i w związku z tym przynoszą niewielki zysk, a jak uwzględnić inflację, to nawet mogą przynosić stratę z roku na rok).

W każdym razie ja też uważam, że 19% to stosunkowo niski podatek i jest on też sprawiedliwy: zarobisz 10
nie zaś - na co wyraźnie wskazuje nazwa - od zysku z kapitału.


@czerwonykomuch: To zdefiniuj ten #!$%@? zysk, bo dla mnie zapłacenie kilku groszy od zarobienia kilku groszy to już przegięcie pały. Dosłownie, jakoś w zeszłym roku podliczyli mi ROR na którym mam jakieś symboliczne oprocentowanie (nie pamiętam jakie) i wyszło, że zarobiłem chyba ze 30gr, oczywiście #!$%@? od tego też podatek. No #!$%@? wzbogaciłem się niesamowicie, za te 30gr
@czerwonykomuch: Dobrze że nick pasuje do poglądów.

Jak zaczniesz kiedyś oszczędzać zamiast przejadać cały swój dochód i zrozumiesz ból podwójnego opodatkowania zarobionych uczciwie i ciężko pieniędzy które zamiast wydać trzymasz na cięższe czasy, wtedy będziesz musiał zmienić nazwę. (σ ͜ʖσ)
W Polsce potrzebujemy PODWYŻKI podatków od zysków kapitałowych i nieruchomości,


@czerwonykomuch: teraz to można zrobić, idealnie uderzy w niższa klasę średnią, nie ruszy tych, co majątku nie mają i nie ruszy tych z większym kapitałem, bo oni już majątek przenoszą do fundacji rodzinnych.