Wpis z mikrobloga

Cześć 💼💰 Chciałbym zacząć przygodę z inwestowaniem i zastanawiam się, jak najbezpieczniej zacząć kupować akcje, zwłaszcza interesuje mnie Microsoft którego wartość rośnie nieprzerwanie od 5 lat (dane z google na dziś dzień: +305,33 (252,44%) za ostatnie 5 lat). Ktoś ma doświadczenie w tej dziedzinie i mógłby podzielić się radą? Dzięki z góry za pomoc! 🚀 #inwestowanie #akcje #microsoft #gielda #finanse #inwestor #poradnik #akcje #rynek #analiza #strategia #doradztwo
  • 6
  • Odpowiedz
@kxyw33: w XTB masz konto demo ważne 30 dni. Proponuję założyć żeby poznać chociażby interfejs i nauczyć się podstaw składania zleceń. W pełnej wersji w XTB nie bierze prowizji do 100 tys. euro miesięcznego obrotu. Do handlu na akcjach z USA polecam założyć konto dolarowe (masz 3 rodzaje kont: w PLN, w USD i w EUR) i stamtąd kupować amerykańskie akcje.
  • Odpowiedz
  • 0
@banzi @Talarsson @m-mmmm_marysia
Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi (hearteyes) 

1. Czy ktoś wie czy przebywając w USA legalnie, na wizie zezwalającej na pracę (tylko w obrębie mojej firmy) można założyć konto u amerykańskich brokerów i legalnie inwestować na giełdzie i zarabiać?

2. Ktoś wie jak wygląda później rozliczanie z IRS lub polskim urzędem skarbowym, chodzi mi o to czy trzeba rozliczać się w dwóch krajach jednocześnie?

3. Jaka opcja (ze wszystkich moĹźliwych)
  • Odpowiedz
@kxyw33: XTB. Jeśli jesteś fanem ryzyka to giełda amerykańska ale lepiej sobie załóż konto z dolarami przy okazji bo XTB nieźle tnie na przewalutowaniu, a przy koncie z dolarami płacisz 2 dolary za przewalutowanie.
Jeśli lubisz kompletną patologie, losowość, rzuty kostką i nieprzewidywalność oraz jesteś fanem tak upośledzonego tworu jak nasza piłkarska ekstraklasa to kupuj akcje polskich spółek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nigdy nie #!$%@? się w
  • Odpowiedz
  • 0