Wpis z mikrobloga

18 lat to idealny moment żeby poczytać trochę o inwestowaniu w jakąś emeryturę.


@lethaldysfolid: buahahhaa xD
Nie no serio? Radzisz facetowi który za 45 lat może przejdzie na emeryturę, żeby o niej myślał? :D
Nie ma sensu zastanawiać się co będzie za 50 lat, bo jutro nas już może nie być, najważniejszy jest czas do 50-tki.
  • Odpowiedz
@Polska5Ever:

- oszczędzanie to nie odkładanie pieniędzy na koncie,

- znajdź cel we wszystkim czego się uczysz, a przestanie to być głupim
  • Odpowiedz
Przede wszystkim:
Nigdy nie bierz rad od kogoś, kto daje rady na wykopie. Ludzie którzy osiągneli sukces nie siedzą na forum dla marud i płaczków.
  • Odpowiedz
Niczego nie odkładaj "na później", bo:
Upływa szybko życie,
jak potok płynie czas,
za rok, za dzień, za chwilę
razem nie będzie nas.

I
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: nie słuchaj rad, odrzuć autorytety( ͡º ͜ʖ͡º). Ponoś jak najwięcej porażek które możesz przetrwać, rób na przekór bo teraz jesteś silny. Słuchaj instynktu ale bądź przy tym realistą.
  • Odpowiedz
@Polska5Ever i inni:
Nie dam jednej rady. Zacząłem pisać i się rozpisałem. Napisałem list do młodszego siebie. Rady które chciałbym sam usłyszeć, coś co chciałbym wiedzieć wcześniej lub to o czym wiedziałem i faktycznie ma znaczenie. Może wydawać się obszernie i zbyt wiele do ogarnięcia, ale w dużej mierze jest to kwestia mentalności i wartości. Jak mi się jeszcze coś przypomni to dodam w komentarzu. Z niektórymi punktami wielu z was może się nie zgadzać, ale to nie zmieni faktu, że mam dobre życie.

1. Póki jesteś młody i przed studiami lub już na studiach staraj się korzystać z wolnego czasu. Chodź na koncerty, poznawaj ludzi, wchodź w relacje, doświadczaj. Możliwe, że nigdy w życiu nie zobaczysz już tej kapeli, nie będziesz mógł tak tanio podróżować i na pewno poznawać tyle osób. Wyjdź z domu. Próbuj różnych zainteresowań. Brak pieniędzy może być przeszkodą ale nie powinien być wytłumaczeniem. To jest najlepszy czas by odnaleźć i poznać siebie. Poznać słabe i mocne strony, swoje talenty. Wolisz wziąć plecak i wrócić po kilku godzinach, może walić pięściami w wór, może położyć się w słońcu w trawie, może coś rozebrać lub zbudować, napisać kawałek kodu, poczytać, posiedzieć nad wodą, ugotować, pojeździć na skateparku, pomalować, pogadać z kimś, pograć w kosza, porobić zdjęcia, przejechać się na rowerze, sam lub z kimś - zrób to. Jeśli jest coś co sprawia Ci radość, to świetnie, ale nie zatrzymuj się na tym. To co robisz teraz, zostanie z tobą do końca twojego życia, może będzie źródłem twojego utrzymania i/lub szczęścia. Wiem, że to może być trudne, ale nie przejmuj się zdaniem innych ludzi. Nic ono nie znaczy w perspektywie całego twojego życia, no chyba, że weźmiesz je na serio, to może niestety z tobą zostać. Pamiętaj, że każdy kiedyś zrobił coś głupiego, więc jeśli to tylko nie jest duży kaliber to się tym nie przejmuj.
Trzymaj się z dala od alkoholu, dragów i ryzykownych zachowań. I to mówię całkowicie poważnie. Każda z tych rzeczy zapełnia jakieś wewnętrzne braki. Znajdź sobie cos innego. To jest tylko ułuda, mało daje a dużo można stracić. Nie trać czasu na toksycznych ludzi, no chyba, że masz altruistyczne powołanie do wyprowadzania innych na prostą :).
1a. Póki jesteś młody i nie masz zobowiązań to jest też najlepszy czas na pierwszy biznes. Jakikolwiek w którym się będziesz dobrze czuł. Może to będzie twój konik. Jest duża szansa na porażkę ale też na sukces, tym bardziej im wcześniej zaczniesz, a porażki nie bolą tak bardzo i nie są aż tak
  • Odpowiedz