Wpis z mikrobloga

Tak wiele osób poleca wyjazd z kraju, ucieczkę jak najdalej. Ale mam wrażenie, że większość z nich, nigdy nie była za granicą, dalej niż weekend w Pradze lub wakacje w Bułgarii. Na pewno polecam spróbować pomieszkać i popracować za granicą, nawet w trakcie wakacji podczas studiów. Naprawdę dobra szkoła życia, poszerzenie horyzontów i okazja do poznania wielu różnych, często ciekawych oraz po prostu innych od nas (Polaków) ludzi. Powodzenia
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: Idź na dobre studia, gdzie nauczysz się konkretnego zawodu, zaciśnij zęby i się nie poddawaj. Choćby Ci się nie chciało.
Resztę rób zgodnie z serduchem/przekonaniami/wiarą.
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: Moja rada jest taka nie przejmuj się opinią ludzi i społecznym trendem, jak coś robisz to rób to porządnie żeby nikt nie musiał po tobie poprawiać, więcej słuchaj niż mów.
  • Odpowiedz
@Polska5Ever 1. naucz sie czegos dobrze robic i #!$%@? z PL na zachod - nie wazne co, byleby spolecznie potrzebne - IT, hydraulik, murarz, etc.
2. Niebieskie - nie muslec #!$%@? / różowe - nie byc #!$%@?
  • Odpowiedz
@Polska5Ever ode mnie goscia ponad 40 lat jeszcze jedna rada, możliwe że jeszcze nie padła. Dobrze dobieraj towarzystwo w którym się teraz obracasz, miej przy sobie ludzi którym.mozesz zaufać, przyjaźnie i znajomości rodzące się w tym wieku często zostają na całe życie i często dobre towarzystwo to dobre znajomości w branży w której później wylądujesz, dobre perspektywy i dobrą motywacja żeby pracować nad sobą. Inaczej się żyje jak twoi przyjaciele jedyne co
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: odpuścić social media, nie popaść w używki i otoczenie melanżowe, skupić się na sobie i prawdziwym szczęściu - rozwinięcie kariery, znalezienie drugiej połówki, zapewnienie dobrego bytu - później można się realizować na wszystkie strony ;)
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: Oj dużo mogę poradzić.
Po pierwsze: nie spinać dupy o przyszłość. Co będzie to będzie. To dekada na tworzenie wspomień. Jak cię nie stać na wakacje w hiszpanii dorabiasz sobie, albo lokalnie z grupką ludzi jedziecie nawet na jakieś kino samochodowe.
Studia nie są od wyboru zawodu. Egzaminy, kolokwia powodują, ze po napisaniu magisterki mało co w głowie zostaje. Najlepsze są kursy, studia podyplomowe ect.
Unikaj januszexów, teraz nawet korporacji.
  • Odpowiedz
Odżywiaj się zdrowo. Tylko ci się wydaje że jedno piwo czy jedna pączka chipsów nie zaszkodzi. Za 20 lat zrozumiesz że szkodzi ale będzie za późno.
  • Odpowiedz
@Polska5Ever licz tylko na siebie, znajdź czas dla rodziców i ich słuchaj ale nie wierz ślepo we wszystko co mówią, rób głupie rzeczy i próbuj, nie myśl za dużo, jak masz podbić do dziewczyny to podbijaj, lecz zęby jak masz kasę, inwestuj w siebie, zbieraj pieniądze, trzymaj się z dala od fałszywych ludzi, wykrycie drapieżników w społeczeństwie to ładna lekcja życia, ufaj w umiarze, nie bądź ślepy w sprawach opłat i finansów,
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: najważniejsza rada na tej planecie: używaj filtrów przeciwsłonecznych! Całą resztę ułoży ci życie ( ͡ ͜ʖ ͡)
Garść wiele wartych rad:
Jare_K - @Polska5Ever: najważniejsza rada na tej planecie: używaj filtrów przeciwsłon...
  • Odpowiedz