Wpis z mikrobloga

  • 0
Znaleźć stałą robotę, wziąć największy kredyt jaki ci dadzą, kasę wsadzić w obligacje indeksowane inflacją i w waluty. Spłacić kredyt. Wziąć kolejny, znów władować w obligacje i waluty. Spłacić. Po 10 latach będziesz miał całkiem sporą sumkę na koncie. I najważniejsza rzecz, pod żadnym pozorem nie pchaj się przez te 10 lat w żadne małżeństwa i dzieci. Przyjdzie na to czas. Inwestuj przede wszystkim w siebie.
  • Odpowiedz
Jak jesteś facetem to:
1. Naucz się czegoś dobrze teraz, potem może być krucho z czasem.
2. Idź na siłownię, nawet jak tego nie lubisz / nie sprawi Ci to przyjemności. Nauczy Cie to dyscypliny w życiu i poprawi komfort po 30stce.
3. Nie ganiaj za laskami, nie warto, szkoda kasy i czasu, ta jedyna sama się znajdzie.
4. Myśl o oszczędnościach już, nie za rok, nie za msc, tylko już. Nie
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: Nie ma się co na siłę przejmować tym jak nas inni widzą, gdyż tak naprawdę, to ci inni nawet nas niezauważają. Większość ludzi jest skupiona na sobie i swoich problemach. Co najwyżej, interesuje ich najbliższe otoczenie i rodzina.
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: lvl 40, trzy fakultety, z IQ jestem geniuszem, materialnie mi się udało, żyję bardzo wygodnie. Mimo wszystko przez te 40 lat miałem mnóstwo porażek i fuckupów. Gdybym mógł zacząć od 18tki jeszcze raz, chlip, chlip to:
1. Znalazłbym sobie sport wytrzymałościowy, który mi się podoba i uprawialbym go nabożnie. Ja zacząłem w wieku 30 lat i żałuję że tak późno.
2. Poznaj jak działają kobiety, jakby od tego zależało Twoje
  • Odpowiedz
rada do chłopaków: nie marnujcie czasu na studia i przedłużanie sobie młodości, jeżeli macie jakąś pasję wiążącą się z umiejętnościami praktycznymi (modelarstwo, rowerki, motorynki, samochodziki, pomoc staremu na roli, budowanie karmników z drewna, malowanie mebli przyniesionych spod śmietnika, handlowanie na vinted ciuchami wyszperanymi z lumpeksu) to rozwijajcie się w tym kierunku, najlepiej uczcie się i specjalizujcie w jakiejś branży technicznej (budowlanka, elektronika, mechanika, od bidy elektryka, telekomunikacja, informatyka) i w wieku 30
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: Jeżeli rodzice, wujkowie nie zaplanowali ci życia, to już teraz pracuj, możesz nawet smażyć frytki popołudniami dwa razy w tygodniu, zbieraj doświadczenia, masz kilka lat, żeby wiedzieć, co chcesz w życiu robić, potem już będzie za późno . Szukaj wąskiej specjalizacji, rób kursy, jak masz być finalnie magazynierem, to niech to będzie magazynier wysokiego składowania części do samolotów w jakimś normalnym kraju, jak elektrykiem to wysokich napięć operującym z helikoptera
  • Odpowiedz
Kolejna dekada prawdopodobnie nie będzie życiem Twoich marzeń, ale dopiero tak naprawdę będziesz zaczynać żyć i uczyć się czegoś. Ucz się tego czegoś tak, żeby za 10 lat stać się w tym specjalistą.
  • Odpowiedz