Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Chciałbym kupić kiedyś docelowego większe mieszkanie w Krakowie, takie na tą chwilę za ok. 1.1 mln. Ale obecnie zdolność kredytową mam na styk, a też rata 6k mi się średnio widzi.

Dlatego wymyśliłem super sprytny plan - kupić coś co obecnie kosztuje 600k w innym mieście (może bez super potencjału na wzrosty rzędu 40% rdr w Krakowie, ale przynajmniej za bardzo nie spadnie), trochę pomieszkać, spłacić i za jakiś czas sprzedać, a hajs włożyć w jakieś 35-50% wartości mieszkania w Krakowie (biorąc pod uwagę potencjalny wzrost wartości w obu miejscach przez te 5-8 lat).

Ktoś przerabiał coś podobnego? Widzicie w tym super planie jakieś luki? Oprócz tego że w Polsce na rynku nieruchomości to najwyżej ze szklanej kuli można wróżyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #krakow #mieszkanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
Widzicie w tym super planie jakieś luki?


@mirko_anonim: Za 1,1 mln prawododobnie zbudujesz fajny dom w samym Krakowie (nie na jakiejś wiosce pod), jeśli zejdziesz z powierzchni działki i upolujesz okazję. Klitki w tej cenie przestają mieć sens, jeżeli nie są w samym centrum, a za klitkę w centrum trzeba dać 2-3 mln, więc...

Nawet, jeśli nie ciągnie Cię do domów, to rozważ, że w tej cenie masz praktycznie 2x większą
dom w Krakowie za 1,1 mln xD Tyle to może na działkę nie starczyć w tym miescie


@adus_186: tak, tak, te odwieczne bajania wykopków o nieprawdopodobnych cenach domów i działek, ech

Ile Twoim zdaniem kosztuje dom typu Arosa 2 np? Milion, dwa, trzy? XD


Następnie, taki dom postawisz na działce 400m^2 jeśli dobrze pamiętam


To ile wychodzi jak dodamy to do kupy, hm?
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @ButelkaBezKaucji: przeczytałeś w ogóle do końca? nie chodzi mi o flipa życia z 5-krotnym przebiciem w miesiąc, tylko odkładanie przez kilka lat na rzecz mieszkania, które chcę spieniężyć i docelowo zmniejszyć nim wartość kolejnego kredytu zbijając przy tym raty


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej
@Yuri_Yslin: budowałeś kiedyś dom albo szukałeś działki w Krakowie? Bo teoria teorią a praktyką praktyką.

Chętnie zobaczę jakieś ogłoszenie działki w Krakowie, na której można wybudować dom i która kosztuje mniej niż 600zł/m^2. I oczywiście mówimy o Krakowie wewnątrz obwodnicy, bo nie sądzę żeby ktoś myślał o działce pod Pobiednikiem, gdzie do rynku jest 20km.

Nawet jeśli udałoby Ci się zbudować stan deweloperski za te 600k to nie zapomnij, że dom
budowałeś kiedyś dom


@adus_186: tak, mieszkam w zbudowanym przez siebie domu (lata budowy 2020-2022) pod Warszawą. Wypowiadam się wyłącznie z praktyki.

Nawet jeśli udałoby Ci się zbudować stan deweloperski za te 600k to nie zapomnij, że dom to też ogarnięcie działki, ogrodzenie, podjazdy, trawniki itp. Czyli albo mnóstwo własnej pracy albo mnóstwo kasy.


@adus_186: zdaję sobie z tego sprawę, ale to nie są dyskwalifikujące kwoty.