Wpis z mikrobloga

Rodzin z trójką dzieci (lub więcej) jest w Polsce chyba około 600k. Takie rodziny mogą wziąć klitkę inwestycyjną nawet mając nierucha. Podatnik dopłaci około 2900 zł miesięcznie takiej rodzince.

Dobrze czytacie: około 3k z kasy podatnika, co miesiąc, przez zdaje się dekadę.

XD

#nieruchomosci
  • 86
  • Odpowiedz
czy któregokolwiek kraj na świecie daje dwie minimalne za trójkę dzieci (800+ oraz bk0%) ?


@Yuri_Yslin: to chyba dobrze, że promujemy dzietność? przecież nie będzie y dopłacać przegrywom.
  • Odpowiedz
A jak nie masz slubu i kobieta zadeklaruje sie jako samotna matka to kolejne pieniazki.


@notBart: Ktoś Ci głupot naopowiadał, nie ma w PL żadnych dodatków za samotne rodzicielstwo.
Dostają jakieś 200zł, nie wiem dokładnie ile, jeśli drugi rodzic nie jest znany lub nie żyje. A nie że sie zdeklarowali lub nie ma ślubu xDD
  • Odpowiedz
@keep_movin:

@enten: jest to raczej też strzał w społeczeństwo żeby zaczęło się parzyć. Najbardziej ruchanym obywatelem jest bezdzietny, pracujący singiel.


W styczniu zmarło dwa razy więcej osób, niż się urodziło, idealny moment, żeby spłodzić dziecko, które będzie niewolnikiem, #!$%@? na starzejące się społeczeństwo. Jeszcze dojdzie zaciskanie pasa związane ze zmianami klimatu i fundujesz dziecku wspaniałą przyszłość.
  • Odpowiedz
@BornToDie69: nie zgadzam się - przy kosztach wychowania dzieci i przyszłych "benefitach" dla Państwa wspierałbym takie rodziny bo często np. 6 lat kupili mieszkanie "za swoje", które nijak ma się do ich obecnych potrzeb mieszkaniowych.
  • Odpowiedz
@arinkao: podwójna kwota wolna od podatku, bo rozliczasz sie z dzieckiem - edit. Nowy ład usunął i jest ulga 1500, poprawiam - w rodzinie mojej żony ciotka nie wzięła drugiego ślubu tylko po to żeby mieć kwotę wolną i benefity i tak od 15 lat- z chłopem jest dłużej niż z byłym mężem.
  • Odpowiedz
podwójna kwota wolna od podatku, bo rozliczasz sie z dzieckiem? Czyli 60k nieopodatkowanego dochodu matki plus niezgłoszony konkubent 30k - w rodzinie mojej żony ciotka nie wzięła drugiego ślubu tylko po to żeby mieć podwójną kwotę wolną i benefity i tak od 15 lat- z chłopem jest dłużej niż z byłym mężem.


@tenbydlak: O cie kura, na to bym nie wpadła ;)
  • Odpowiedz
Rodzin z trójką dzieci (lub więcej) jest w Polsce chyba około 600k. Takie rodziny mogą wziąć klitkę inwestycyjną nawet mając nierucha. Podatnik dopłaci około 2900 zł miesięcznie takiej rodzince.


Dobrze czytacie: około 3k z kasy podatnika, co miesiąc, przez zdaje się dekadę.


XD


@Yuri_Yslin: @notBart @Yuri_Yslin
Powiem tak - to, że IM byśmy dali 3k to jeszcze mnie tak nie boli, ale my dajemy to deweloperom i Niemieckim bankom...
  • Odpowiedz