Wpis z mikrobloga

Czy też macie wrażenie, że bardzo ciężko jest zmienić pracę przechodząc z korpo do korpo z uwagi na to, że wszyscy się w miarę dogadują się w branży i "konkurencja" nie podbiera sobie pracowników? W mojej działce prym wiedzie jedno duże korpo i generalnie oni nie przyjmują osób z innych firm o tym samym profilu. Czasem mam wrażenie, że firmy się dogadują i takie przejście jest praktycznie niemożliwe.

W moim przypadku zmiana pracy to zmiana branży/technologii bo inaczej się nie da.

#pracbaza #korpo #korposwiat #pytanie #pracait #praca
  • 7
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: mordo wszystko jest możliwe. Ja od HRek z różnych firm wiem, że istnieje nielegalna "czarna lista" kandydatów - baza danych szukających pracy w IT, którzy #!$%@? coś grubego w pracy albo zrobili coś głupiego na rekrutacji, byli chamscy, brakowało im soft skilli itd.

Rekruterka przed przyjęciem twojego CV wrzuca twoje dane i wyciąga co #!$%@?łeś w innych firmach lub na innych rekrutacjach. W ten sposób możesz w IT w korporacjach
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: Wprost przeciwnie: nie ma łatwiejszego sposobu niż przejść z jednego korpo do drugiego. Tak zastanów się po co ktoś miałby takie coś ustalać i później to monitorować?
  • Odpowiedz
Znam wiele osób, które mają karuzelę w CV. Osobiście wiem, że jedno bardzo duże korpo ma zasadę do 3 razy.
  • Odpowiedz